Cambler

Leczenia nadużywania i uzależnienia od narkotyków

Leczenie uzależnienia od narkotyków różni się ze swoimi potrzebami. Niektórzy ludzie przechodzą leczenia tylko raz. Inni do niego powrócić i wyłączać w ciągu całego życia.

Recovery jest procesem trwającym całe życie

Odzyskiwanie rozpoczyna się, kiedy szukać pomocy dla nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Następnie będziesz powoli zacząć budować nowe życie. To może nie być łatwe. Ale z pomocą innych, można odnieść sukces. Podczas rekonwalescencji, będzie można przejść przez trzy etapy. Jak długo każdy z nich trwa w zależności od Twoich potrzeb.

Wczesne odzysku

Na tym etapie, można skupić się na zatrzymaniu nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Najprawdopodobniej będziesz otrzymywać pomoc od terapeuty, nałóg doradcą lub lekarzem. Można również udać się do grupy samopomocy regularnie. I będziesz unikać ludzi lub miejsc, które mogą skłaniać do narkotyków.

Bliski odzysku

W tym czasie, będziesz pracować na zmianę swojego życia. Możesz zmienić swoje wartości, przesunąć, lub wrócić do szkoły. Możesz zacząć nowe, zdrowe relacje. I może skończyć te, które nie są tak zdrowe. Możesz nawet spróbować nadrobić szkody wyrządzone podczas używania można leki.

Późno odzysku

Ten etap będzie trwał do końca życia. Czujesz się silniejszy i zdrowszy. Teraz możesz szukać większym poczuciem celu. I może skupić się na rzeczach, które najbardziej Cię interesują. Mogą one obejmować swoją rodzinę, swoje przekonania, lub udzielenia pomocy innym.

Rodzaje leczenia farmakologicznego

  • Domy leczenie. Mieszkasz w okolicy wolnej od leku z innymi, którzy mają ten sam problem. Można zatrzymać się w leczeniu na 3 do 6 miesięcy. W tym czasie można zobaczyć lub terapeuta uzależnień doradca.

  • Leczenie ambulatoryjne. Widzisz, lub terapeuta uzależnień doradca żyjąc swoje normalne życie. Możesz zobaczyć swoją terapeuty samodzielnie. Lub może być częścią grupy. W niektórych przypadkach, Twoja rodzina może zobaczyć terapeuta też.

  • Grupy samopomocy. Te oferują wsparcie i zachętę. Istnieją również grupy wsparcia dla bliskich osób uzależnionych od narkotyków.

  • Leki. Leczenie może obejmować niektórych leków, takich jak metadon, buprenorfina Antabuse lub.

  • Alternatywne terapie. Mogą one obejmować akupunktura, hipnoza, lub biofeedback. Zapytaj swojego lekarza lub pracownika służby zdrowia o nich.

Gdy czasy się trudne

Narkomania nie jest naprawdę wyleczyć. Czasami, bez względu na to, jak dobrze robisz, możesz być kuszony. Jeśli tak, możesz:

  • Zadzwoń do swojego sponsora. Jest ktoś w grupie samopomocy, który ogląda się dla Ciebie.

  • Skonsultować się z terapeutą, służby zdrowia, czy kogoś innego, którym ufasz.

  • Zrób listę, ile nam się osiągnąć.

  • Znajdź coś cię rozpraszać. Idź do kina, pójść na spacer, lub zadzwonić do przyjaciela.