Cambler

Kobiety i uzależnień

Wszystkie rodzaje kobiet europejskich nadużywać narkotyków i alkoholu. Mogą być bogaty, czy biedny, młody czy stary, miejskich lub wiejskich zawodowego lub domową.

Chorób związanych z uzależnieniami, zabić cztery razy, jak wielu europejskich kobiet na raka piersi, ale jest to problem zdrowotny, że rzadko otrzymuje wystarczającej uwagi. Jest to niezwykle ważne, biorąc pod uwagę jego wpływ na kobiety i ludzi wokół niej.

"Prawda jest taka, gdy kobieta ma problem z substancją nadużycie, cała jej rodzina ma wpływ, bo jest często kluczem do stabilności rodziny," mówi Brenda J. Iliff. Iliff jest dyrektorem usług klinicznych w Centrum Kobiet Hazelden odzyskiwania w Center City w Minnesocie

Zrozumienie przyczyn problemów z alkoholem i narkotykami kobiecych może pomóc pomóc sobie lub ukochanej początek na drodze do wyzdrowienia.

Fakty

Wiele kobiet z problemami alkoholowymi i narkotykami również cierpią z powodu chorób psychicznych, często związane ze zdrowiem fizycznym lub przeszłości seksualnej. Należą do nich depresja, lęk, zaburzenia odżywiania i pourazowego stresu nieład.

"Podczas gdy uzależnienie nie jest spowodowane przez te kwestie, w niektórych przypadkach, kobiety zwracają się do alkoholu lub narkotyków, aby znieczulić się... z bólu, "Iliff mówi. "Uzależnienie nie jest celem, ale często jest to wynik dalszego wykorzystania."

Kobiety też nadużywać narkotyków do łagodzenia stresu lub nudy lub do poprawy ich nastrój. Mogą zwrócić się do leków w celu zmniejszenia zahamowań seksualnych, zwiększenie pewności siebie, albo schudnąć.

Niektóre badania wykazały, kobiety również zwrócić się do nadużywania alkoholu lub narkotyków po kryzysie życia, takich jak poronienie, rozwód, lub bezrobocia.

Wyjście

Na szczęście, z leczenia, kobiety mogą i odzyskać. Inni uważają odzyskanie przez organizacje społeczne, programów opartych na wierze, lub 12-krokowych programów takich jak Anonimowych Alkoholików.

"Leczenie pomaga ustabilizować kobiety, dzięki czemu czują się mniej samotnie, ponieważ są one połączone ze społeczności ludzi zajmujących się tymi samymi wyzwaniami," Iliff mówi. "Oni zdobyć mądrość i siłę i dowiedzieć się, że choć ożywienie jest procesem ciągłym, to jest to, co robią dzisiaj się liczy."