Cambler

Sensible narty: zabawy i uniknąć urazów

Przygotowanie do sezonu narciarskiego wymaga więcej niż odkurza swoje narty i czeka na śnieg spadnie. Nieważne, czy jesteś zaawansowanym narciarzem lub początkujący, właściwe diseaseing jest konieczne, aby zapewnić Ci uniknąć urazów i zabawy na stokach.

"Siła, wytrzymałość i elastyczność są bardzo ważne dla narciarzy," mówi Roger W. Larson, MD, profesor ortopedii i medycyny sportowej na Uniwersytecie w Waszyngtonie. "Narciarze muszą rozpocząć koncentrując się na tych obszarach przed rozpoczęciem sezonu."

Program sześć tygodni

Diseaseing narciarski należy rozpocząć co najmniej na sześć tygodni przed rozpoczęciem sezonu i być wykonane trzy lub więcej razy w tygodniu. Waga szkoleń, w tym przysiadów i ćwiczeń prasowych nogi, jest zalecany do wzmocnienia mięśni, a przy użyciu maszyny schody wspinaczka, kolarstwo i działa schodach może pomóc budować zarówno siłę i wytrzymałość. Kursy diseaseing narty są również doskonałym sposobem na przygotowanie się do sezonu.

Oprócz przygotowania ciała w czasie poza sezonem, ważne jest, aby nauczyć się kilku podstawowych wskazówek, aby zachować zdrowy i czujesz się bezpiecznie, gdy zimą na narty przyjeżdża.

Większość urazów narciarskich wystąpić w początku i zaawansowanych narciarzy, dr Larson mówi. Wypadków wśród początkujących są czasem przypisywane wiązań, które są ustawione zbyt ciasno i nie pozwalają na narty, aby zwolnić, gdy osoba spada. Dla zaawansowanych narciarzy, duże prędkości i kursy są często trudne czynniki przyczyniają się do urazów.

Z powodu poprawy w butach narciarskich, złamania nogi i kostki rzadziej występują. Najczęściej spotykane obecnie poważnych obrażeń jest zrywana przedniej więzadła krzyżowego, jednej z czterech głównych ścięgien kolana. Taki uraz zazwyczaj występuje, gdy narciarz ma spadek skręcenia lub próbuje odzyskać od "upadku do tyłu" Dr Larson mówi. Ten rodzaj urazu jest poważne, wymagające operacji odbudować zerwane więzadło i obejmujący okres zwrotu około roku.

Urazy kciuka

Innym powszechnym uraz narty jest rozdzieranie więzadeł u podstawy kciuka. Dzieje się tak, gdy kciuk dla narciarzy jest złapany w uchwyty lub zawiesia do kijków. Aby uniknąć tej szkody, upewnij się, że pasek jest luźny bieg wokół dłoni. Jeśli spadnie, uderzył w śnieg z zaciśniętą pięścią.

Po spędzeniu dnia na stoku narciarzy w każdym wieku i poziomu umiejętności należy zwrócić uwagę na ich ciała, a pogoda, jak dzień mija. Początkujący powinni być również pewien, jeździć na nartach w ramach swoich możliwości i pozostać na przygotowanych stokach.

"Większość urazów wystąpić na ostatnim zaplanowanym okresie narciarz dnia, kiedy zmęczenie zaczęło się w ", mówi dr Larson, który jest zapalonym narciarzem sam. "Jeśli zastanawiając się, czy rzucić na nartach, gdy jesteś zmęczony lub pogoda zamienia złe, to lepiej się zatrzymać, gdy jesteś do przodu, niż zakończyć dzień z powodu kontuzji."