Cambler

Przeglądu urazów ACL

Więzadła krzyżowego przedniego (ACL) urazy są spowodowane przez nagłe skręcenie kolana.

Przednia więzadła krzyżowego (ACL) znajduje się w środkowej części kolana. Ogranicza obrót i ruch do przodu kości piszczelowej lub kości piszczelowej.

Kolano jest wspólne, w których trzy kości dołączyć: kość piszczelowa, kość udowa, lub kość udowa oraz rzepka, lub rzepkę. Cztery więzadła dołączyć do kości udowej i piszczeli i dać wspólny wytrzymałość i stabilność. Jednym z nich jest przednia więzadła krzyżowego lub LMA.

Przyczyny

Ostatnie badania wykazały, że prawie 250.000 urazów ACL występują co roku w Europie. ACL jest często rozciągnięte lub podarte (lub oba) przez nagłe skręcanie ruchu, gdy, na przykład, twoje stopy są sadzone w jedną stronę i kolana są włączone inny. Możesz też zranić swoją ACL, szybko zmieniając kierunek, w którym jesteś w ruchu, umieszczając hamować zbyt szybko podczas pracy, lub, jeśli jesteś kobietą, podczas lądowania od skoku. Kobieca budowa ciała i hormony powodują większą siłę na więzadeł, zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji.

Ludzie, którzy na nartach lub którzy grają w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną lub piłkę nożną są najbardziej może szkodzić ich ACL kiedy zwolnić, pivot, lub ziemię po skoku.

Objawy

Jeśli zranić swoją ACL, może nie od razu czuję żadnego bólu. Możesz usłyszeć, trzaskający dźwięk i czuć kolano daje się spod Ciebie.

W ciągu kilku godzin, zauważysz obrzęk w kolanie. Kolano boli podczas próby stanąć na niej. Ważne jest, aby utrzymać wagę off kolana aż zobaczysz się z lekarzem, lub może uszkodzić chrząstki kolana. Należy używać lodu do zmniejszenia obrzęku i trzymać nogę na wzniesieniu. W razie potrzeby stosować lek przeciwbólowy. Jeśli musisz chodzić, korzystać z kul. Pamiętaj, aby udać się do lekarza od razu, aby kolano ocenie.

Badania i procedury

Lekarz może przeprowadzić badania fizyczne i podjęcia rentgenowskie, aby określić zakres swojej uszkodzenia ACL. Jeśli ACL jest tylko częściowo rozdarta, lekarz może przepisać program ćwiczeń, aby wzmocnić mięśnie i otaczające klamra do ochrony kolan podczas aktywności. Może być lub może nie wymagają operacji. Operacja może ponownie podłączyć postrzępionych końców więzadła rozdarty lub rekonstrukcji więzadła z kawałka silnej, zdrowej tkanki pobranej z innego obszaru w pobliżu stawu kolanowego lub zwłok. Jeśli ACL jest całkowicie rozdarty, może wymagać wymiany chirurgicznie.

Udana operacja napina kolano i przywraca jej stabilność, dzięki której można uniknąć szkód. Po rekonstrukcji ACL, musisz wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne na kolano stopniowo powrócić do pełnej elastyczności i stabilności. Również mogą potrzebować klamra kolana czasowo i będzie prawdopodobnie unikać sportu przez około rok.