Cambler

Porady dotyczące zapobiegania kontuzji wiązadeł kolana ACL

Kolano jest wspólne, w których trzy kości dołączyć: kości udowej lub kości udowej, piszczelowej lub kości piszczelowej oraz rzepki lub rzepkę. Cztery więzadła dołączyć do kości udowej i piszczeli i dać wspólny wytrzymałość i stabilność. Jeden z nich, więzadła krzyżowego przedniego (ACL), znajduje się w centrum kolana i rotacji granicach i ruchu do przodu kości piszczelowej. Ostatnie badania wykazały, że prawie 250.000 urazów ACL występują co roku w Europie.

ACL jest często rozciągnięte lub podarte (lub oba) nagłym spiralnym ruchem - kiedy, na przykład, twoje stopy są sadzone w jedną stronę, a kolana są włączone inny. Możesz też zranić swoją ACL, szybko zmieniając kierunek, w którym jesteś w ruchu, umieszczając hamować zbyt szybko podczas pracy, lub, jeśli jesteś kobietą, podczas lądowania od skoku. Kobieca budowa ciała i hormony powodują większą siłę na więzadeł, zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji.

Uznając kontuzji ACL

Ludzie, którzy grają w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną lub piłkę nożną, lub którzy narciarskie są najbardziej może szkodzić ich ACL kiedy zwolnić, obrotowe lub ziemi po skoku.

Jeśli zranić Ciebie, może nie od razu czuję żadnego bólu. Możesz usłyszeć, trzaskający dźwięk i czuć kolano daje się spod Ciebie.

W ciągu kilku godzin, zauważysz obrzęk w kolanie. Kolano boli podczas próby stanąć na niej. Ważne jest, aby utrzymać wagę off kolana aż zobaczysz się z lekarzem, lub może uszkodzić chrząstki kolana. Należy używać lodu do zmniejszenia obrzęku i trzymać nogę na wzniesieniu. W razie potrzeby stosować lek przeciwbólowy. Jeśli musisz chodzić, używać kul i należy udać się do lekarza od razu, aby kolano ocenie.

Diagnoza

Lekarz może przeprowadzić badania fizyczne i podjęcia rentgenowskie, aby określić zakres swojej uszkodzenia ACL. Jeśli ACL jest tylko częściowo rozdarta, lekarz może przepisać program ćwiczeń, aby wzmocnić mięśnie i otaczające klamra do ochrony kolan podczas aktywności. Może być lub może nie wymagają operacji. Operacja może ponownie podłączyć postrzępionych końców więzadła rozdarty lub rekonstrukcji więzadła z kawałka (przeszczepu) silnej, zdrowej tkanki pobranej z innej okolicy, w pobliżu stawu kolanowego (autoprzeszczep) lub ze zwłok (przeszczepu). Jeśli ACL jest całkowicie rozdarty, może wymagać wymiany chirurgicznie.

Udana operacja napina kolano i przywraca jej stabilność, dzięki której można uniknąć szkód.

Po rekonstrukcji ACL, musisz wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne na kolano stopniowo powrócić do pełnej elastyczności i stabilności.

Również mogą potrzebować klamra kolana tymczasowo i prawdopodobnie będą musiały trzymać się sportu przez około rok po operacji.

Zapobieganie

Wiele uszkodzenia ACL można zapobiec, jeśli mięśnie otaczające kolana są mocne i elastyczne.

Zapobieganie skupia się na właściwym nerwów i mięśni kontroli kolana. Ćwiczenia mają na celu zwiększenie siły mięśniowej, równowagi, i poprawić wytrzymałość i stabilność rdzenia.

Poniższe wskazówki szkolenia mogą zmniejszyć ryzyko kontuzji ACL:

  • Trenuj i choroby przez cały rok.

  • Praktykować właściwą technikę lądowania po skokach.

  • Podczas obracania się, kucania i zgiąć w kolanach i biodrach. Redukuje to naprężenia na ACL.

  • Wzmocnić swoje ścięgno i mięśni czworogłowych. Ścięgna mięśni jest w tylnej części ud, mięsień czworogłowego jest z przodu. Mięśnie pracują razem zgiąć lub wyprostować nogę. Wzmocnienie zarówno mięśnie mogą lepiej chronić nogę przed kontuzjami kolan.