Cambler

Naprawa więzadła kolanowego

(Naprawa ACL, ACL przebudowa, naprawa PCL, PCL Rekonstrukcja, MCL Naprawa, MCL Rekonstrukcja, LCL Naprawa, LCL Rekonstrukcja)

Przegląd procedury

Co to jest naprawa więzadła kolana?

Więzadła są zespoły z twardej, elastycznej tkanki łącznej, które otaczają jointa dać wsparcie i ograniczenie ruchu stawu w. Gdy więzadła są uszkodzone, stawu kolanowego może stać się niestabilny. Uszkodzenia więzadła często występuje z powodu kontuzji sportowych. Rozdarty więzadła poważnie ogranicza ruch kolana, powodując niezdolność człowieka do obrotu, kolei lub naginania ich nogę. Te osoby, które nie mogą powrócić do normalnej działalności z zabiegów medycznych dla więzadła rozdarty więzadła może naprawić zabiegu.

Anatomia stawu kolanowego

Budowa stawu kolanowego

Gdzie tworzą się stawy kości spotkać. Większość złączy są ruchome, dzięki czemu kości poruszają się. Zasadniczo, kolano jest dwa długie kości nogi utrzymywane razem przez mięśni, więzadeł i ścięgien. Każdy koniec kości jest pokryta warstwą chrząstki, która absorbuje wstrząsy i chroni kolana.

Istnieją dwie grupy mięśni zaangażowanych w kolanie, w tym mięśnie czworogłowe (znajduje się na przedniej części ud), które Wyprostuj nogi i mięśnie ścięgno (znajduje się na tylnej części ud), które zginać nogi w kolano.

Ścięgna są trudne sznury tkanki, które łączą mięśni do kości. Więzadła są elastyczne pasma tkanki łączące kość do kości. Niektóre więzadła stawu kolanowego stabilność i ochronę stawów, podczas gdy inne wiązadła ograniczenia ruchu do przodu i do tyłu w piszczeli (kości).

Kolano składa się z następujących czynności:

 • Tibia. Oto kości piszczelowej lub większe kości podudzia.

 • Kości udowej. To kości udowej lub kości nóg górnej.

 • Rzepki. To jest rzepka.

 • Chrząstki. Rodzaj tkanki, która pokrywa powierzchnię kości w stawie. Chrząstka pomaga zredukować tarcie przemieszczania się w obrębie stawu.

 • Błony maziowej. Tkanki, że linie stawów i uszczelnienia go do torebki stawowej. Błona maziowa wydziela maź stawową (jasne, lepki płyn) wokół stawu, aby go smarować.

 • Więzadła. Rodzaj twardej, elastycznej tkanki łącznej otaczającej staw dać wsparcie i ogranicza ruch stawu jest.

 • Ścięgna. Rodzaju twardej tkanki łączącej mięśni kości i pomaga kontrolować ruch stawu.

 • Menisku. Zakrzywiona część chrząstki w kolanach i innych złączy, która działa jako amortyzator.

Jakie są więzadła w kolanie?

Istnieją cztery główne więzadła w kolanie. Więzadła w kolanie podłączyć kości udowej (kości udowej) do kości piszczelowej (kości podudzia), i są następujące:

 • Więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Więzadła, położony w centrum kolana, który kontroluje obrót i ruch do przodu piszczeli (kości podudzia).

 • Więzadła krzyżowego tylnego (PCL). Więzadła, położony w centrum kolana, który kontroluje ruch wstecz piszczeli (kości podudzia).

 • Zabezpieczenie więzadła przyśrodkowego (MCL). Więzadła, który daje stabilność wewnętrznej kolana.

 • Więzadło boczne zabezpieczenia (LCL). Więzadła który daje stabilność zewnętrznej kolana.

Przyczyny postępowania

Przednia więzadła krzyżowego (ACL) jest usytuowana w kierunku przedniej części kolana. Jest najczęściej więzadła być ranny. ACL jest często rozciągnięte i / lub zniszczone podczas nagłego ruchu skręcającego (gdy stopy pozostają obsadzone w jedną stronę, ale kolana skręcić w drugą stronę). Narciarstwo, koszykówka, piłka nożna to sport, a które mają większe ryzyko urazów ACL.

Więzadła krzyżowego tylnego (PCL) jest umieszczony w kierunku tyłu kolan. Jest również wspólne więzadła kolana na urazy. Jednakże uraz PCL zazwyczaj występuje po nagłym bezpośredniego uderzenia, jak na przykład w trakcie wypadku samochodowego lub piłki nożnej rozwiązania.

Wiązadła przyśrodkowego zabezpieczenia (MCL) jest usytuowany na wewnętrznej stronie kolana. Jest rannych częściej niż boczne zabezpieczenie więzadła (LCL), który znajduje się na zewnętrznej stronie kolana. Stretch i łzy urazy więzadeł zabezpieczenia są zazwyczaj spowodowane przez uderzenie na zewnętrznej stronie kolana, tak jak podczas gry w hokeja lub piłkę nożną.

Wczesne leczenie za urazy stawu kolanowego mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Reszta

 • Aplikacja lodem (aby zmniejszyć obrzęk, który występuje w ciągu godziny od urazu)

 • Kompresji (z elastycznego bandaża lub klamry)

 • Elewacja

 • Przeciwbólowe

Więzadła stawu kolanowego rozdarcie można leczyć następujące:

 • Ćwiczenia wzmacniające mięsień

 • Ochronna stawu kolanowego (do wykorzystania podczas ćwiczeń)

 • Ograniczenie aktywności

Naprawa więzadła kolanowego leczenie jest kompletny łzy więzadła kolana, która powoduje niestabilność w kolanie. Osoby z zerwane więzadło kolana może nie być w stanie wykonać zwykłe czynności, które wymagają skręcania lub obracając w kolanie. Kolano może klamra lub "dać-sposób." Jeżeli metody leczenia nie są zadowalające, chirurgii więzadła naprawa może być skuteczna leczenie.

Chirurgia skorygować rozdarty więzadła kolanowego polega na zastąpieniu więzadła z kawałkiem zdrowego ścięgna. Ścięgna z rzepki lub hamujący, na przykład, jest szczepiony na miejsce do przechowywania przegub kolanowy razem. Przeszczep ścięgna może pochodzić od osoby (autoprzeszczep) lub od dawcy narządów (przeszczepu).

Mogą być też inne powody, dla ciebie lekarz polecam naprawy więzadeł kolana.

Ryzyko związane z procedurą

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre z możliwych komplikacji mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Krwawienie

 • Zakażenie

 • Skrzepy krwi w nogach lub płucach

Niektóre osoby ból doświadczenie, ograniczony zakres ruchu w stawie kolanowym, a sporadyczne obrzęk w kolanie po chirurgicznej naprawy więzadła. Inne wzrosły w ruch stawu kolanowego, jak przeszczep rozciąga się w czasie.

Mogą być też inne ryzyka w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Powiadomić lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, taśmy, a środki znieczulające (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadomić lekarza o wszystkich leków (określonych i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadomić lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, należy powiadomić lekarza.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować. Ponieważ środek uspokajający może powodować senność, trzeba będzie zorganizować jakiś transport do domu.

 • Możesz spotkać się z fizjoterapeuta przed zabiegiem chirurgicznym w celu omówienia rehabilitację.

 • Zorganizować kogoś do pomocy w domu przez tydzień lub dwa, po wyjściu ze szpitala do szpitala.

 • Na podstawie swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Więzadła kolana naprawy mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i praktyk lekarza.

Więzadła kolana naprawy mogą być wykonywane podczas snu w znieczuleniu ogólnym, lub gdy jesteś przebudzony w znieczuleniu rdzeniowym. Jeśli stosuje znieczulenie podpajęczynówkowe, będziesz miał wrażenie, od pasa w dół. Lekarz omówi to z ciebie z góry.

Ogólnie, operacja naprawy więzadła kolana następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 2. Dożylnie (IV) linia może być rozpoczęte w rękę lub ręce.

 3. Zostanie umieszczona na stole operacyjnym.

 4. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu.

 5. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 6. Lekarz będzie kilka małych nacięć w okolicy kolan.

 7. Lekarz będzie wykonywać operację przy użyciu artroskopu (małe rurki w kształcie pręta, który jest wkładany do złącza). Lekarz może ponownie dołączyć rozdarty więzadła rozdarty lub rekonstrukcji więzadła przy użyciu część (przeszczepu) z więzadła rzepki (który łączy rzepki do kości piszczelowej), ścięgno ścięgno (z tyłu uda) lub innych autografty. Przeszczep ścięgna może pochodzić od osoby (autoprzeszczep) lub od dawcy narządów (przeszczepu).

 8. Lekarz wiercenia małych otworów w kości piszczelowej i udowej, gdzie został przydzielony rozdarty więzadła.

 9. Lekarz wątku przeszczepu przez otwory i przymocować go za pomocą zszywek chirurgicznych lub śrub. Kości w końcu rośnie wokół przeszczepu.

 10. Nacięcie zostanie zamknięty szwami lub klamrami chirurgicznych.

 11. Będą stosowane sterylny bandaż lub opatrunek.

Po zabiegu

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Swój proces odzyskiwania będzie zmieniać się w zależności od rodzaju znieczulenia, który jest podany. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej lub zwolniony do domu. Naprawa więzadła kolanowego jest zwykle wykonywane w warunkach ambulatoryjnych.

Możesz mieć kule i immobilizer kolana przed wyjazdem do domu.

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby obszar chirurgicznej czyste i suche. Lekarz daje konkretne instrukcje kąpielowych. Szwy lub klamry chirurgiczne zostaną usunięte podczas biurowej wizyty kontrolnej.

Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Aby zmniejszyć obrzęk, może zostać poproszony, aby podnieść nogę i zastosować worek lodu na kolano kilka razy dziennie przez kilka pierwszych dni. Lekarz zleci program ćwiczeń, które pomogą Ci odzyskać siłę mięśni, stabilność i zakres ruchu.

Powiadomić lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • Gorączka

 • Zaczerwienienie, obrzęk, krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • Zwiększona ból wokół miejsca nacięcia

Można wznowić normalną dietę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Ze względu na ograniczoną mobilność, to może być trudne dla kilka tygodni powrót do normalnych codziennych czynności. Może trzeba kogoś w domu, aby pomóc. Nie należy prowadzić pojazdów, dopóki lekarz nie zaleci. Mogą obowiązywać inne ograniczenia aktywności. Pełnego odzyskania od zabiegu i rehabilitacji może potrwać kilka miesięcy.

Lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejska Akademia ortopedów

Europejskie Kolegium Reumatologii

Arthritis Foundation

Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i ludzkiego rozwoju

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine