Cambler

Leczeniu więzadła krzyżowego przedniego (ACL) urazy

ACL (więzadła krzyżowego przedniego) to zespół z twardej, włóknistej tkanki, która stabilizuje kolano. Urazy ACL są bardzo powszechne, zwłaszcza wśród sportowców. Leczenie urazu może być lub może nie obejmować operację. Leczenie zależy od ciężkości urazu i jak jesteś aktywny nadzieję, że będzie w przyszłości. Twój lekarz może omówić możliwości leczenia z tobą. Widok mięśni stawu kolanowego, kości, pokazując i więzadeł z częściowym ODP więzadła krzyżowego przedniego przednia.

Zmniejszyć ból i obrzęk

Czy masz operację, można zmniejszyć ból i obrzęk w spoczynku, polewą i elewacji. Spoczywać kolana podniesiony powyżej poziomu serca. Umieścić lodu na kolanie 3-5 razy dziennie w ciągu 10-15 minut, w czasie. (Trzymaj cienką szmatkę między lodem i skórę.) Przyjmowania leków, które są przewidziane. I śledzić inne instrukcje dostaniemy.

Użyj kule

Kule mogą pomóc ominąć podczas odzyskiwania. Redukują one nacisk na kolana, pomagając jej leczyć. Śledź porady swojego lekarza o tym, jak wiele wagi, aby umieścić na swojej poszkodowanej nogi. Używać kul tak długo, jak zaleca.

Jeśli potrzebujesz operacji

W ciężkich urazów ACL, może trzeba procedury zwanej rekonstrukcja ACL. Jest to zabieg, który wykorzystuje nowy przeszczepu (tkanki), aby zastąpić rozdarty więzadła. Jeśli potrzebna jest operacja, Twój lekarz może podać więcej informacji na jego temat.

Rehabilitacja

Czy masz operację, ćwiczenia rehabilitacyjne są ważne. Ćwiczenie jest potrzebne, aby wzmocnić mięśnie, które wspierają kolano. Będzie ona również pomóc odzyskać elastyczność, zmniejszyć ból i inne problemy z kolanem zapobiec w przyszłości. Twój lekarz może pokazać najlepsze ćwiczenia na kolana. On lub ona będzie również powiedzieć, jak długo i jak często do ćwiczeń.

Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek z poniższych kryteriów:

  • Ciężkie lub zwiększenie ból w kolanie lub nogi.

  • Obrzęk w całej nodze.

  • Ciepła lub tkliwość w łydce.

  • Gorączka trwająca dłużej niż 24 godzin.