Cambler

Urazów ACL

ACL fakty szkody

Więzadła krzyżowego przedniego (ACL) urazy są spowodowane przez nagłe skręcenie kolana. Przednia więzadła krzyżowego (ACL) znajduje się w środkowej części kolana. Ogranicza obrót i ruch do przodu kości piszczelowej lub kości podudzia. Dowiedz się więcej o kontuzji ACL ›

Urazy więzadeł kolana

Istnieją cztery główne więzadła w kolanie. Wiązadła elastyczne zespoły są tkanki kości, które łączą ze sobą i zapewniają stabilność i wytrzymałość połączenia. Cztery główne więzadła w kolanie podłączyć kości udowej (kości udowej) do kości piszczelowej (kości podudzia), i są następujące:

  • Więzadła krzyżowego przedniego (ACL) - więzadła, położony w centrum kolana, który kontroluje obrót i ruch do przodu piszczeli (kości podudzia).

  • Tylne więzadło krzyżowe (PCL) - więzadła, znajdującego się w tylnej części stawu kolanowego, który kontroluje ruch wstecz piszczeli (kości podudzia).

  • Zabezpieczenie więzadła przyśrodkowego (MCL) - więzadła, które zapewnia stabilność wewnętrznej kolana.

  • Więzadło boczne zabezpieczenia (LCL) - więzadła, które daje stabilność zewnętrznej kolana.

Dowiedz się więcej na temat urazów więzadeł stawu kolanowego ›

Leczeniu więzadła krzyżowego przedniego (ACL) urazy

ACL (więzadła krzyżowego przedniego) to zespół z twardej, włóknistej tkanki, która stabilizuje kolano. Urazy ACL są bardzo powszechne, zwłaszcza wśród sportowców. Leczenie urazu może być lub może nie obejmować operację. Leczenie zależy od ciężkości urazu i jak jesteś aktywny nadzieję, że będzie w przyszłości. Twój lekarz może omówić możliwości leczenia z tobą.

Zmniejszyć ból i obrzęk

Czy masz operację, można zmniejszyć ból i obrzęk w spoczynku, polewą i elewacji. Spoczywać kolana podniesiony powyżej poziomu serca. Umieścić lodu na kolanie 3-5 razy dziennie w ciągu 10-15 minut, w czasie. (Trzymaj cienką szmatkę między lodem i skórę.) Przyjmowania leków, które są przewidziane. I śledzić inne instrukcje dostaniemy.

Dowiedz się więcej o leczeniu urazów ACL ›

Skurcz termiczny więzadła krzyżowego przedniego (ACL) do naprawy

ACL jest zespół z twardej, włóknistej tkanki, która stabilizuje kolano. Urazy ACL są bardzo powszechne, zwłaszcza wśród sportowców. Najczęściej urazowi ulega, gdy kolana jest zmuszony poza normalny zakres ruchu. To może rozciągnąć lub oderwać więzadła, podobnie jak włókien liny pochodzących od siebie. Może być ból i obrzęk i poczuć się jak kolano "nadaje się". Zabieg zwany skurcz cieplny może pomóc naprawić ACL.

Terapia termokurczliwe

Elementy grzewcze ACL powoduje, że kurczą się. Ten zaciska więzadła i pozwala lepiej stabilizować połączenie. Skurcz termiczny jest w trakcie procedury artroskopowej. Długie, cienkie rurki oświetlony nazwie artroskop jest używany, aby zobaczyć i działać wewnątrz kolana.

Dowiedz się więcej o skurczu termicznego dla ACL naprawy ›

Porady dotyczące zapobiegania kontuzji wiązadeł kolana ACL

Kolano jest wspólne, w których trzy kości dołączyć: kości udowej lub kości udowej, piszczelowej lub kości piszczelowej oraz rzepki lub rzepkę. Cztery więzadła dołączyć do kości udowej i piszczeli i dać wspólny wytrzymałość i stabilność. Jeden z nich, więzadła krzyżowego przedniego (ACL), znajduje się w centrum kolana i rotacji granicach i ruchu do przodu kości piszczelowej. Ostatnie badania wykazały, że prawie 250.000 urazów ACL występują co roku w Europie.

ACL jest często rozciągnięte lub podarte (lub oba) nagłym spiralnym ruchem - kiedy, na przykład, twoje stopy są sadzone w jedną stronę, a kolana są włączone inny. Możesz też zranić swoją ACL, szybko zmieniając kierunek, w którym jesteś w ruchu, umieszczając hamować zbyt szybko podczas pracy, lub, jeśli jesteś kobietą, podczas lądowania od skoku. Kobieca budowa ciała i hormony powodują większą siłę na więzadeł, zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji.

Dowiedz się więcej o zapobieganiu kontuzji ACL ›

Kolana są ofiarami kobiecych sportów

Aktywne kobiety są co najmniej dwa razy częściej cierpią poważne obrażenia kolan jak mężczyźni, ale to nie tylko sportowcy, którzy są zagrożeni.

Chociaż zawodniczki na poziomie szkoły średniej i uczelni cierpią poważne obrażenia kolan, kobiety, które grają w siatkówkę rekreacyjną lub udziału w aerobiku krok również może uszkodzić kolana, mówi Europejskiej Akademii Surgeons ortopedyczne (AAOS). Matka, która nosi swoje dziecko w dół schodami i strzela ostatni krok może szkodzić jej kolano. W skrócie, kontuzja kolana może przytrafić się każdej kobiety, bez względu na to, jak sportowiec jest.

Główne ruchy, które powodują problemy z kolanem u kobiet są obrotowe i obracając, AAOS mówi.

Dowiedz się więcej o urazy kolana i sportu kobiet ›