Cambler

Zarządzanie trądzik dorosłych

Nie jesteś już nastolatką, więc czemu Twoja skóra jest wyrwanie się po tych wszystkich latach? To może być trądzik dorosłych?

Hormonów może prowadzić do trądziku u osób dorosłych, tak jak robią to w nastolatków. To dlatego, że robią swoje gruczoły łojowe produkują za dużo sebum, oleista substancja, która smaruje skórę, mówi Europejskiej Akademii Dermatologii (AAD). Gdy to nastąpi, włosowych przyłączone do tych dławików mogą zostać zatkane łoju, martwych komórek skóry i bakterii. Skóra staje się stan zapalny i zaskórniki, wągry, pryszcze, guzki lub torbiele mogą tworzyć.

Zmieniające się poziomy hormonów, że kobiety skłonne do wyprysków. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz torbieli jajnika, jest w ciąży lub uruchamiania lub zatrzymywania antykoncepcyjne pigułki. To także dlatego możesz mieć skaz około tydzień przed rozpoczęciem miesiączki.

To mit, że jedzenie czekolady lub tłustych pokarmów powoduje wyprysków, AAD mówi. Stres, niewłaściwa higiena i brud nie są problemem, albo.

Ale historia rodziny trądzik może oznaczać, że masz większe szanse, aby go rozwinąć. Niektóre leki mogą również powodować wyprysków. Niezależnie od powodu, można coś z tym zrobić.

Wskazówki dla samoopieki

  • Nie podnoś lub wycisnąć pryszcze. Może się wydawać, że najlepszą rzeczą do zrobienia, ale zbieranie lub wyciskanie pryszcza mogą rozprzestrzeniać bakterie i powodują więcej trądziku. Twoja skóra stanie się bardziej podrażniona i pojawia się ryzyko powstawania blizn.

  • Użyj noncomedogenic, bez oleju kosmetyki i inne produkty. Oni nie zatyka porów. Unikać ściągające i środków czyszczących na bazie alkoholu, ponieważ mogą podrażnić skórę.

  • Umyj twarz delikatnie z rąk. Użyj delikatnego mycia ciepłą wodą i dobrze spłukać. Ściernych mydła, maski, produkty złuszczające lub szorstkich szmatek może pogorszyć trądzik.

  • Chronią skórę przed słońcem. Trądzik mogą być mniej widoczne z opalenizną, ale wciąż istnieje. Za dużo słońca podnosi ryzyko poważniejszych problemów, takich jak rak skóry. Tak, nosić noncomedogenic ochrony przeciwsłonecznej z SPF co najmniej 15.

Leczenie trądziku

Leczenie zależy od nasilenia trądziku i co to powoduje, AAD mówi. Medycyna może pomóc leczyć obecne niedoskonałości i zapobiec w przyszłości ognisk, choć może to potrwać kilka miesięcy, zanim zobaczysz rezultaty. Powyżej recepty lub na receptę, kremy i płyny z nadtlenkiem benzoilu, rezorcyna, kwas salicylowy, lub siarki może zmniejszyć oleju i odblokowywanie porów. Twój lekarz może przepisać leki miejscowe, takie jak tretinoiny, Adapalen lub tazaroten, miejscowe antybiotyki lub wyższych stężeniach nadtlenku benzoilu. W bardziej opornych przypadków lekarz może przepisać doustne antybiotyki.

Niektóre leki na receptę, zwłaszcza izotretynoiną (Accutane), terapia hormonalna i tetracykliny doustne, może powodować poważne wady wrodzone. Nigdy nie należy używać trądzik leki bez wcześniejszej konsultacji z dostawcą, jeśli jesteś w ciąży, może zajść w ciążę lub w okresie karmienia piersią.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami dokładnie dostarczyciela i być cierpliwym. Jeśli nie widzi poprawy w ciągu kilku miesięcy, lub jeśli masz objawy niepożądane, należy powiadomić dostawcę. Kolejny zabieg może pracować dla Ciebie.