Cambler

Świeże spojrzenie na wspólne problemy skórne

Problemy skórne, takie jak pryszcze, wągry, wysypki i tłustej skóry są nie tylko dla nastolatków. Są też często u dorosłych. Ale nie koniecznie trzeba się z dermatologiem, aby je leczyć.

"Możesz być w stanie leczyć wszystkich tych chorób w domu," mówi Marsha Lynn Gordon, MD, współautor kompletnego idioty podręczniku do pięknej skóry.

Oto jej rady na temat jak rozwiązać typowe problemy skórne przy użyciu środków domu.

Oczyścić i dźwięk z dala trądzik

Jeśli masz skłonność do trądziku, pewni, że nie ma nic wspólnego z brudną twarz. Jest to spowodowane przez komórki tej linii pory. "U niektórych osób, te komórki trzymać się razem i skleić", mówi dr Gordon. "Olej w skórze nasila, że ​​lepkość."

Strategia: Aby zapobiec trądzik, "oczyścić regularnie łagodnym pH wyważone myjących podnieść olej, martwe komórki skóry i makijaż," Dr Gordon przypomina.

Jeśli skóra jest tłusta, ale nie wrażliwy, należy rozważyć następujące się z odświeżaczem lub wyjaśnienia balsam do bardziej dokładnie oczyścić. Dla skóry suchej, skończyć z nawilżający bezolejowe.

Aby zapobiec trądzik flare-ups, "kompletnym pielęgnacji skóry schemat-makijaż, krem ​​do opalania i proszki, powinny być w całości wolne od oleju," mówi Dr Gordon.

Pozbyć się zaskórników

Zaskórniki, które również są powodowane przez lepkie, olej-zatkane komórek porów, są pierwszym krokiem w produkcji trądzik. Aby uniknąć blizn, "nie je wycisnąć, zamiast pozbyć się ich w sposób nie-urazowym," mówi Dr Gordon.

Strategia: Na zaskórniki na nosie, spróbuj over-the-counter, które podnoszą klocki olej i martwe komórki skóry z porów. Jednak, aby uniknąć uszkodzenia skóry z tych produktów, nie używaj ich, jeśli używasz produktów twarzy, które złuszczają. "Można zdjąć warstwę skóry," mówi Dr Gordon.

Jeśli zaskórniki ustępują lub znajdują się na innych obszarach na twarzy, może być konieczne, aby zobaczyć swoje dermatologa.

Uniknąć drażniących

Aby uniknąć wysypki spowodowane przez kontakt z substancjami, które dotykają skóry, "odizolować sprawcę i go uniknąć," mówi Dr Gordon.

Strategia: Zmień dezodorant jeśli się wysypka pod ramiona. Przestań używać perfum czy wysypki na szyi. "Zastanów eliminując niczego nowego mogłeś dodać jeden lub dwa tygodnie przed pojawieniem się wysypki," mówi Dr Gordon.

Eksperymentuj z nawilżające

Dla skóry suchej, "I ogólnie polecam nawilżające, które mają minimalny zapach i dużo emolientów, takich jak wazelina, olej mineralny i dimethicone," mówi Dr Gordon.

Strategia: Sprawdź listę składników, a następnie eksperymentować z różnymi markami. Jeśli wełna sprawia, że ​​swędzenie skóry, uniknąć nawilżające, które zawierają lanolinę, składnik nawilżający pochodzący z wełny.