Cambler

Przegląd trądzik

Trądzik jest zaburzenie spowodowane przez zatkane mieszków włosowych i gruczołach łojowych, co może prowadzić do krosty i torbiele.

Trądzik jest bardzo często, prawie 80 procent osób w wieku od 11 do 30 lat będzie mieć wpływu na to w pewnym momencie.

Przyczyny

Trądzik najczęściej rozpoczyna się w okresie dojrzewania, gdy męskie hormony płciowe (androgeny) wzrost zarówno dziewcząt i chłopców. Powoduje gruczoły łojowe większą aktywność, co prowadzi do zwiększonej produkcji łoju lub oleju.

Łój zwykle przenosi się z gruczołów łojowych do powierzchni skóry poprzez mieszków włosowych. Jednak komórki skóry można podłączyć pęcherzyków, blokując sebum. Kiedy pęcherzyki stać podłączony, bakterie skórne zaczynają rosnąć wewnątrz pęcherzyków, powodując stan zapalny.

Czarne głowy: Niekompletne zablokowanie wyników mieszków włosowych w zaskórników.

Białe głowy: całkowite zablokowanie wyników mieszków włosowych w whiteheads.

Pryszcze: Ostatecznie podłączone pęcherzyk pęka, wycieki oleju, komórki skóry i bakterie na powierzchni skóry. Z kolei, skóra staje się podrażniona i pryszcze lub zmiany zaczynają się rozwijać. Wysypka może być powierzchniowe (pryszcze bez ropnie) lub głębokie (gdy zapalenie wypustki popchnąć w dół na skórze, powodując wypełnione ropą torbiele, które rozrywają się i powodują większych ropnie).

Trądzik ciała: Trądzik może wystąpić w dowolnym miejscu ciała. Niemniej jednak najczęściej pojawia się w miejscach, gdzie istnieje duże stężenie gruczołów łojowych, w tym twarzy, klatce piersiowej, górnej części pleców, ramion i szyi.

Wzrost poziomu hormonów w okresie dojrzewania są jedną z przyczyn trądziku. Ponadto, trądzik często dziedziczona. Inne przyczyny mogą obejmować zmiany poziomu hormonów podczas cyklu miesiączkowego, niektóre leki (np. kortykosteroidy, lit, i barbiturany), olej i tłuszcz ze skóry głowy, mineralnego lub oleju jadalnego lub pewnych kosmetyków oraz bakterii wewnątrz pryszcze.

Trądzik może być spotęgowane przez wyciskanie pryszczy lub szorowania skóry zbyt mocno. Skóra może również stać się rozdrażniony z tarcia lub presją hełmy, plecaki, lub ciasnych kołnierzyków. Niektóre choroby, takie jak zanieczyszczenie środowiska lub wilgotności może podrażniać skórę, jak również.

Leczenie

Celem leczenia trądziku jest zmniejszenie blizn i poprawy wyglądu. W zależności od stopnia nasilenia trądziku, lekarz może przepisać leki (stosowane miejscowo na skórę) lub leki systemowe (doustnie). W niektórych przypadkach może być zalecana kombinacja leków miejscowych i ogólnoustrojowych.

Mimo, że trądzik często jest przewlekłą chorobą, nawet jeśli kończy się po okresie dojrzewania, może zostawić blizny na całe życie, które zazwyczaj wyglądają jak "Ice Pick" blizny odkrywkowych lub blizn kraterów podobne. Chociaż właściwe leczenie trądziku może zminimalizować blizny, kilka dermatologicznych procedur mogą być pomocne, jak również, w tym dermabrazja, peelingi chemiczne, zastrzyków kolagenowych i laserowy.