Cambler

Leczenie trądziku nastolatków

To fakt z życia nastoletniego: Kiedy odsłon dojrzewania, trądzik często robi, też.

Prawie każdy nastolatek znajdzie co najmniej jeden wągr lub Whitehead na jego skórze przez 17 lat, a niektóre nastolatki opracuje bardziej poważne trądzik, które mogą pozostawić blizny, jeśli nie jest leczone.

Sprawcy z trądzikiem, zdaniem ekspertów, są dziedziczność i hormony. W okresie dojrzewania, gdy gruczoły łojowe i ropy wokół mieszków włosowych na skórze powiększyć. Produkcja ropy zwiększa. Następnie kanały otaczające pęcherzyki się zatkać i Whitehead lub zaskórnika-nazwać zaskórnik-wyników. Jeśli Whitehead zaskórnik lub zapalenia, podniesione, czerwony pryszcz rozwija.

"Zaskórniki, lub" pryszczy, 'tworzą zazwyczaj w centralnej części twarzy, a może być pierwszą oznaką dojrzewania ", mówi Patricia J. Hicks, MD, pediatra w Dallas.

Większość przypadków wyprysków, zaskórników lub whiteheads usunie się szybko, ale dla niektórych, trądzik może powodować bardzo bolesne, cystlike zmian. Trądzik może trwać przez 10 lat, ale zazwyczaj znika, gdy osoba osiąga jego początku lat 20.. Dla niektórych jednak, trądzik może kontynuować w życiu dorosłym.

Ustalania, jaki rodzaj zmian trądzikowych nastolatek ma to pierwszy krok w kierowaniu leczenia. Istnieją cztery powszechnie spotykane rodzaje:

Zaskórniki (lub zaskórniki otwarte)

Są one spowodowane przez zatkane pory zanieczyszczeń na powierzchni skóry. Zaskórniki zwykle pojawiają się na twarzy, nosie i czole i na szyi, klatce piersiowej i plecach. (Blackheads mają czarny środek. Kolor czarny z zaskórnik nie jest spowodowany przez brud, a przez komórki i oleju w pęcherzyku są utlenione przez tlen z powietrza). Młodzież czasami otwierania zatkane pory, stosując żel nadtlenku benzoilu stosowane oszczędnie 06:56 razy w tygodniu. Jeśli to nie pomoże, po kilku miesiącach, a następnie lekarz może przepisać inny lek. Nastolatki również należy delikatnie oczyścić skórę dwa razy dziennie. Dziewczyny, które noszą należy używać produktów do makijażu twarzy, że nie będzie zachęcać do utworzenia zaskórników. (Produkty te są nazywane noncomedogenic.)

Zaskórniki (lub zamknięte zaskórniki)

Gdy podłączony pęcherzyk pozostaje pod skórą, mały biały guz lub Whitehead wyników. Czasami można je leczyć na recepty nadtlenku benzoilu kremu lub leków na receptę.

Grudki i krosty

Grudki są małe guzki na skórze, które są gorące. Krosty (pryszcze) są grudki, które są wypełnione ropą. Leki do stosowania miejscowego, takie jak nadtlenek benzoilu lub tretynoiny (określone leku) mogą często pomóc. Może być potrzebna recepta doustne antybiotyki lub krem.

Torbiele lub guzy

To są głębsze, bolesne zmiany, które pojawiają się, gdy infekcja w obrębie gruczołów łojowych powoduje, że gruczoł i obszar wokół niego, aby być zniekształcony jak infekcja rozprzestrzenia się pod powierzchnią skóry. Doustną antybiotyk lub inny lek jak trądzik Accutane często konieczność leczenia tych typów uszkodzeń w celu zapobiegania bliznowacenia

Pielęgnacja skóry i leczenie

Punktem wyjścia dla dobrej pielęgnacji skóry zawiera dokładne, ale delikatne oczyszczenie co najmniej dwa razy dziennie. Energiczne szorowanie podrażniają skórę, czyniąc trądzik gorzej. Należy pamiętać, że produkty, które zawierają alkohol lub inne ściągające lub żrących detergentów może podrażniać skórę i zwężają pory, co często trądzik gorzej. Nastolatek powinien nosić przeciwsłonecznych, gdy wolnym od oleju na zewnątrz.

Od czasu do czasu, guzki lub guzy trądziku głębokie utrzymują. O 40 procent nastolatków rozwijać na tyle poważne przypadki trądziku uzasadniających uwagę lekarza. Następnie miejscowe antybiotyki mogą być przepisywane. Doustne antybiotyki lub inne leki, takie jak Accutane trądzik, są czasem konieczne, ale należy porozmawiać z lekarzem pediatrą na temat ryzyka i korzyści przed ich użyciem.

Wskazówki do opieki na trądzik

  • Zachowaj wszystkie obszary skóry podatne na trądzik bardzo czyste. Używać mydła i dużo wody, tereny osuszyć, nie pocierać skóry.

  • Unikaj mycie trądzikowej obszarach o bardzo gorącym lub bardzo zimnej wodzie. Letniej wody, nie jest najlepsze dla pogłębiając chorób skóry.

  • Nie obejmują trądzik bandażami lub obcisłe ubrania.