Cambler

Trądzik

Fakty trądzik

Trądzik jest zaburzenie spowodowane przez zatkane mieszków włosowych i gruczołach łojowych, co może prowadzić do krosty i torbiele. Trądzik jest bardzo powszechne;. Prawie 80 procent osób w wieku od 11 do 30 lat będzie mieć wpływu na to w pewnym momencie Dowiedz się więcej o trądziku ›

Zarządzanie trądzik dorosłych

Nie jesteś już nastolatką, więc czemu Twoja skóra jest wyrwanie się po tych wszystkich latach? To może być trądzik dorosłych?

Hormonów może prowadzić do trądziku u osób dorosłych, tak jak robią to w nastolatków. To dlatego, że robią swoje gruczoły łojowe produkują za dużo sebum, oleista substancja, która smaruje skórę, mówi Europejskiej Akademii Dermatologii (AAD). Gdy to nastąpi, włosowych przyłączone do tych dławików mogą zostać zatkane łoju, martwych komórek skóry i bakterii. Skóra staje się stan zapalny i zaskórniki, wągry, pryszcze, guzki lub torbiele mogą tworzyć.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu trądzik dorosłych ›

Świeże spojrzenie na wspólne problemy skórne

Problemy skórne, takie jak pryszcze, wągry, wysypki i tłustej skóry są nie tylko dla nastolatków. Są też często u dorosłych. Ale nie koniecznie trzeba się z dermatologiem, aby je leczyć.

"Możesz być w stanie leczyć wszystkich tych chorób w domu," mówi Marsha Lynn Gordon, MD, współautor kompletnego idioty podręczniku do pięknej skóry.

Oto jej rady na temat jak rozwiązać typowe problemy skórne przy użyciu środków domu.

Dowiedz się więcej na temat wspólnych problemów skóry ›

Leczenie trądziku nastolatków

To fakt z życia nastoletniego: Kiedy odsłon dojrzewania, trądzik często robi, też.

Prawie każdy nastolatek znajdzie co najmniej jeden wągr lub Whitehead na jego skórze przez 17 lat, a niektóre nastolatki opracuje bardziej poważne trądzik, które mogą pozostawić blizny, jeśli nie jest leczone.

Sprawcy trądziku, zdaniem ekspertów, są dziedziczność i hormony. W okresie dojrzewania, gdy gruczoły łojowe i ropy wokół mieszków włosowych na skórze powiększyć. Produkcja ropy zwiększa. Następnie kanały otaczające pęcherzyki się zatkać i Whitehead lub zaskórnika-nazwać zaskórnik-wyników. Jeśli Whitehead zaskórnik lub zapalenia, podniesione, czerwony pryszcz rozwija.

Dowiedz się więcej o leczeniu nastolatków trądzik ›

Leczenie trądziku z tetracyklin

Tetracykliny (te-tra-SYE-cleen) Antybiotyki są stosowane w leczeniu infekcji bakteryjnych, w różnych częściach ciała. Antybiotyki są stosowane, aby wyczyścić trądzik. Nie działają na przeziębienia, grypy i innych wirusów.

Dowiedz się więcej o leczeniu trądziku z tetracyklin ›

Co to ​​jest trądzik?

Trądzik jest chorobą mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Gruczoły się zatkać, co prowadzi do pryszcze i cysty.
Trądzik jest bardzo często - prawie 80 procent osób w USA między 11 a 30 lat będą dotknięte tą chorobą w pewnym momencie. Trądzik najczęściej rozpoczyna się w okresie dojrzewania. W okresie dojrzewania, męskie hormony płciowe (androgeny) wzrost chłopców i dziewcząt, co powoduje, że gruczoły łojowe, aby stać się bardziej aktywne - powodując zwiększenie produkcji oleju (sebum).

Dowiedz się więcej o trądziku ›