Cambler

Szczepienie

Aby utrzymać swoje dziecko zdrowe, mają mu zaszczepione (szczepione) przed chorobami. Wiele szczepionki podano w kilku dawkach. Być chronione, dziecko potrzebuje każdej dawki w odpowiednim czasie. Szczepionki mogą powodować niewielkie skutki uboczne. Porozmawiać z swoim lekarzem na temat ryzyka i korzyści szczepionek. Mówić także swoim lekarzem o wszelkich nieodebranych szczepień. Twoje dziecko potrzebuje szczepienia połowowych, które będą całkowicie chronione. Tanie lub darmowe szczepienia mogą być oferowane w klinikach i gabinetach lekarskich.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B (HepB): zapalenie wątroby typu B jest spowodowana przez wirus, który może uszkodzić wątrobę i doprowadzić do żółtaczki (zażółcenie skóry i białek oczu). Niektórzy ludzie mogą później zachoruje na raka wątroby lub niewydolność wątroby. Szczepienie HepB jest zazwyczaj w następujący sposób:

 • Pierwsza dawka: Wkrótce po urodzeniu, przed powrotem do domu ze szpitala

 • Druga dawka: 1 do 2 miesięcy

 • Dawka końcowa: od 6 do 18 miesięcy

Twój lekarz może powiedzieć, czy harmonogram dla dziecka jest inny.

Rotawirusa (RV) choroby rotawirusowe są spowodowane przez wirusa. Choroba polega na poważne wymioty i biegunka (ostre gastroenteritis ) u małych dzieci, i może prowadzić do odwodnienia. Dzieci, które są silnie odwodnionych często muszą być hospitalizowani. Szczepionka rotawirusa podano w 3 dawkach: 2 miesiące, 4 miesiące i 6 miesięcy.

Błonicy, tężcowi i krztuścowi (DTaP): błonica jest wywoływana przez bakterie i może prowadzić do trudności w połykaniu i powiększone gruczoły po bokach szyi. W ciężkich przypadkach, mięśnie serca mogą być uszkodzone i mięśnie oddechowe sparaliżowany. Tężec (szczękościsk) jest spowodowane przez bakterie i może prowadzić do skurcze mięśni, które utrzymują ludzi z otwarcia usta lub połykaniu. Krztusiec (koklusz) jest spowodowane przez bakterie i wyniki w kaszlu i zaklęć. Może to również prowadzić do zapalenia płuc lub mózgu, uszkodzenia u niemowląt. Szczepionka DTaP podano w 5 dawkach:. 2 miesiące, 4 miesiące, 6 miesięcy, 15 do 18 miesięcy oraz 4 do 6 lat Uwaga: Twoje dziecko także potrzebuje dodatkowej dawki (zwany Tdap) na 11 do 12 lat, jeśli on lub ona nie otrzymał tężcowi i błonicy (Td) wspomagającej. Td przypominającą należy następnie otrzymała na 10 lat w ciągu całego życia.

Haemophilus influenzae typu b (Hib): Haemophilus influenzae typu b jest bakterie, które mogą powodować zapalenie opon mózgowych (zapalenie błony pokrywającej mózg i rdzeń kręgowy). Może on również powodować zapalenie płuc. Hib podano w wieku 2 miesięcy, 4 miesięcy, 6 miesięcy i 12 do 15 miesięcy. Uwaga: Jeśli szczepionka typu PRP-OMP podano w wieku 2 miesięcy do 4 miesięcy, w ciągu 6 miesięcy dawką może być pominięty. Mów do swojego lekarza, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Chorobie Heinego-Medina (IPV) polio jest spowodowane przez wirus. Może to doprowadzić do trwałego paraliżu mięśni, w tym mięśni kontrolujących oddychanie. Polio może spowodować śmierć. Szczepionka przeciwko polio jest podana w 4 dawkach:. 2 miesiące, 4 miesiące, od 6 do 18 miesięcy i 4 do 6 lat, Uwaga: W USA, polio jest rzadkością. Jednakże, w niektórych częściach świata, np. w Azji i Afryce, polio jest wciąż powszechne. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko będzie narażone na polio poprzez, na przykład, podróż do kraju, gdzie polio jest wspólny, porozmawiaj świadczeniodawcy dziecka. On lub ona może polecić, aby dziecko otrzyma szczepionkę przed 2 miesiące i / lub dawek podanych bliżej siebie.

Odrze, śwince i różyczce (MMR): odra jest spowodowane przez wirusa i może prowadzić do gorączki i wysypki. Może także powodować utratę, uszkodzenie mózgu lub śmierć słuchu. Świnka jest spowodowane przez wirusa i może spowodować gorączkę, ból głowy i opuchnięte, bolesne gruczoły pod szczęką. Może zapobiec mężczyzn z później mieć dzieci. Świnka może również prowadzić do utraty lub zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego słuchu. Różyczka (Różyczka) jest spowodowane przez wirusa i może spowodować gorączkę, powiększenie węzłów chłonnych i wysypka. Jeśli kobieta w ciąży rozwija się różyczką, dziecko może urodzić się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Szczepionka MMR jest w 2 dawkach: 12 do 15 miesięcy, a od 4 do 6 lat.

Ospie wietrznej (var): ospa wietrzna (ospa wietrzna) jest spowodowane przez wirusa i powoduje swędzenie pęcherze skórne. W rzadkich przypadkach, zapalenie płuc lub zapalenie mózgu (zapalenie mózgu) może opracować i prowadzić do śmierci. Szczepionkę podaje się w 2 dawkach: 12 do 15 miesięcy, a od 4 do 6 lat.

Meningococcal (MCV) choroby meningokokom jest spowodowane przez bakterie i powoduje zapalenie opon mózgowych, zapalenie błony pokrywającej mózg i rdzeń kręgowy. Zapalenie opon mózgowych powoduje wysoką gorączkę, ból głowy, sztywność karku i. Nieleczona może prowadzić do innych poważnych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenie mózgu, utrata słuchu lub trudności w nauce. W rzadkich przypadkach może spowodować śmierć. Szczepionkę podaje się w wieku 11 lat do 12, po strzale przypominającej w wieku 16 lat. Jeśli Twoje dziecko jest szczepione po raz pierwszy w wieku 13 lat do 15, powinien on otrzymać rzut przypominającą w wieku 16 lat do 18. Pierwszaków uczelni mieszkający w akademikach powinny być szczepione, jeśli nie zostały zaszczepione wcześniej. Uwaga: Jeśli twoje dziecko ma niski układ odpornościowy z powodu HIV lub innej choroby medycznej, świadczeniodawca dziecka może zalecić, że on lub ona być zaszczepione w młodym wieku niż 13 lat.  

Pneumokokowe: choroby pneumokokowej jest spowodowane przez bakterie. Może wpływać na mózg i rdzeń kręgowy, płuca i uszy. Szczepionkę podaje się w 4 dawkach: 2 mies., 4 miesięcy, 6 miesięcy i 12 do 15 miesięcy.

Grypa (grypa): grypa jest spowodowana przez wirusa i może prowadzić do gorączki, ból głowy, ból gardła, kaszel i bóle mięśni. Może on również powodować zapalenie płuc i śmierci, zwłaszcza bardzo młodych dzieci. Szczepionka przeciw grypie podaje się co roku jesienią. Dzieci od 6 miesięcy do 18 lat powinny otrzymywać szczepionki, zwłaszcza tych, którzy mają przewlekłe problemy zdrowotne (takie jak cukrzyca czy astma ), lub którzy są na długoterminowej terapii aspiryną. Twój lekarz może powiedzieć, czy dziecko powinno zostać zaszczepione przeciwko grypie. Dzieci w wieku poniżej 9 lat otrzymają 2 dawki szczepionki, jeśli nigdy nie otrzymała szczepionki lub były szczepione po raz pierwszy w roku poprzednim, ale otrzymał tylko 1 dawkę.

Wirusa zapalenia wątroby typu (HEPA) zapalenie wątroby typu jest spowodowane przez wirus i mogą powodować ostre zapalenie wątroby i żółtaczka. Szczepionka HEPA w 2 dawkach w odstępie co najmniej 6 miesięcy, zaczynając od 1 roku życia.

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV): zakażenie HPV narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową (STD) spowodowane przez wirusa. Zakażenie pewnych typów wirusa można prowadzić narządów płciowych i / lub szyjki macicy, pochwy, sromu nowotwory u kobiet. Szczepienie zapobiega tego rodzaju. Szczepionka jest podawana w 3 dawkach:

 • Dla dziewczyn:

  • Pierwsza dawka: od 11 do 12 lat (najmłodszy wiek 9)

  • Druga dawka: 2 miesiące po pierwszej dawce

  • Trzecia dawka: 4 miesięcy po drugiej dawce

 • Dla chłopców: Przedział wiekowy do szczepienia jest od 9 do 18 lat. Rozkład jest taki sam jak dla dziewczynek.

Twój lekarz może powiedzieć, czy szczepionka jest dla dziecka.

* Na podstawie zaleceń CDC Narodowego Programu Szczepień (styczeń 2012).