Cambler

Jak odpowiedzieć na medycznej w nagłych wypadkach

Wiedząc, co zrobić, jeśli ktoś, że jesteś z krwawi obficie i wydaje się o ataku serca może uratować życie danej osoby.

Biorąc standardowy (CPR) klasy pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej może pomóc przygotować się do większości medycznej. Krajowa Rada Bezpieczeństwa, Europejska Czerwony Krzyż, Europejskie Stowarzyszenie Serce i wiele szpitali oferują zajęcia w dogodnych miejscach.

Poniższe sugestie mogą pomóc odpowiednio reagować.

Oparzenia

Pierwszego stopnia oparzenia są czerwone i bolesne, ale nie mają pęcherze. Na oparzenie pierwszego stopnia, oparzone umieścić pod zimną wodą. Drugiego stopnia oparzenia są głębsze, bolesne i mają pęcherze. Powinny być przemyto wodą z mydłem i potraktowano antybiotyk maści. Jeśli pęcherze są ciężkie, skóra wygląda biały lub zwęglone, pokrycie palą się non-stick sterylną gazą bandażem, jeśli masz, i skonsultować się z lekarzem.

Szukajcie natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach, jeśli oparzenie jest na twarzy, dłoni, stóp lub narządów płciowych; obejmuje więcej niż jeden centymetr kwadratowy skóry, lub powoduje problemy z oddychaniem z powodu zatrucia dymem, wskazanych przez kaszel, świszczący oddech, sadzy odcieniem pluć lub czerwone owrzodzenia w ustach.

Zadławienia dorosłych

Wstać i przytrzymaj osobę od tyłu. Owinąć ramiona wokół jego lub jej talii i umieścić jedną pięścią w brzuch. Upewnij się, że pięść jest nieco powyżej pępka, ale poniżej klatki piersiowej. Trzymając drugą rękę na pięści, pchnięcie i szybko się z obu rąk czterech do 10 razy. Zaproszenie do pomocy medycznej w nagłych wypadkach, gdy osoba nadal dusić.

Atak serca

Jeśli podejrzewasz, że ktoś ma atak serca:

  • Zadzwoń pod numer 911 lub numer dostępu do lokalnej służby ratownictwa medycznego. Powiedzieć dyspozytorowi, gdzie jesteś. Nie rozłączaj się, dopóki ci każą zrobić.

  • Umożliwić osobie CPR tylko jeśli już odpowiednio przeszkoleni, aby to zrobić.

Podczas oczekiwania na przybycie pomocy w nagłych wypadkach:

  • Dać osobie aspirynę, jeśli on lub ona jest przytomna i może przełykać.

  • Jeśli to możliwe, dostać osoby w wygodnej pozycji siedzącej, z nogami do góry i zgiętymi w kolanach, aby złagodzić obciążenie serca. Rozluźnić ciasną odzież, na szyi i talii. Zachowaj spokój i pocieszające.

Zatrucie

Jeśli ktoś został otruty, skontaktować się z ośrodkiem zatruć lub 911-kontroli. Starają się ustalić, co osoba połknięcia przez znalezienie pojemnika produktów. Nie wywoływać wymiotów, chyba że jest to zalecane przez personel medyczny. European Association of Poison centrów kontroli może pomóc zlokalizować centrum zatruć, który jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Silne krwawienie

Podnieść rannych obszarze, wspierać ją, a następnie za pomocą sterylnego pad do wywierania nacisku na ranę. Jeśli ciśnienie przedostaje się przez wkładkę umieścić dodatkowe podkładki czystych jedna na drugiej. Nosić rękawice gumowe lub umieścić torbę na ręce, aby zapobiec zapalenie wątroby lub HIV zakażenie. Zaproszenie do doraźnej pomocy medycznej.

Uderzenie

Jeśli ktoś ma trudności z oddychaniem, rozmawia, widząc lub poruszający jednej strony jego lub jej twarzy lub ciała, osoba może być o udar. Zadzwoń pod numer 911 lub szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach od razu.