Cambler

Co to jest udar niedokrwienny?

Mózg potrzebuje stałego dopływu krwi do pracy. Podczas suwu krwi zostanie odprowadzona do części mózgu. Powierzchnia zmian jest uszkodzony. Jego funkcje są poszkodowane, a nawet stracił. Większość udarów spowodowanych przez zablokowanie w naczyniu krwionośnym, który dostarcza do mózgu. Mogą również wystąpić, jeśli zbiornik krwi w mózgu pęknięcia (pęka).

Z serca do mózgu

Serce jest pompą. Wysyła bogatą w tlen krew z naczyń krwionośnych, zwanych przez tętnice. Jeśli tętnicy między sercem a mózgiem jest zablokowane, mózg nie może uzyskać wystarczającej ilości tlenu. Niektóre zatory tętnic spowodowane są płytki (złogi tłuszczowe). Tętnice można również zablokowane przez skrzepy krwi. Niektóre skrzepy tworzą na powierzchni tablicy. Inni mogą tworzyć w sercu-zwłaszcza u osób z migotaniem przedsionków (nieprawidłowy rytm serca). Jeśli kawałek blaszki lub zakrzep zrywa i przedostaje się do krwiobiegu, może płynąć do mózgu i wywołać udar.

Jak następuje skok

Niedokrwienny udar mózgu występuje wtedy, gdy tętnica, która dostarcza do mózgu jest znacznie zwężone lub zablokowane. Może to być spowodowane przez nich blaszek miażdżycowych. Może również wystąpić, gdy małe kawałki płytki lub skrzepów krwi (tzw. zator) zerwać się do krwiobiegu. W zator przepływ krwi, aż utknąć w małym naczyniu krwi w mózgu.

Zdrowe tętnice

Uszkodzone arterie

Zdrowe tętnice: W tętnicy zdrowego, okładzina ściany tętnic jest gładka. Umożliwia to swobodny przepływ krwi z serca do pozostałej części organizmu. Mózg dostaje całą krew to musi dobrze funkcjonować.

Uszkodzone arterie: Wysokie ciśnienie krwi lub inne problemy mogą chropowatość ścian tętnic. Pozwala to tablica budować w ścianach. Zakrzepy mogą również tworzyć się na powierzchni tablicy. To może zmniejszyć tętnicę i ograniczyć przepływ krwi.