Cambler

Ataksja

Co to jest ataksja?

Słowo "ataksja" pochodzi od greckiego słowa "taksówki", co oznacza "bez celu i bez koordynacji." Tak więc, ataksja oznacza bez koordynacji.

Osoby, które są z rozpoznaniem ataksji doświadczyć niepowodzenia kontroli mięśni w ich rękach i nogach, które mogą wynikać z braku równowagi, koordynacji, i ewentualnie zaburzenia chodu. Ataksja może wpływać na palce, ręce, ramiona, nogi, ciało, mowę, a nawet oczu ruchy.

Słowo ataksja jest często stosowany do opisu objawów braku koordynacji, który może towarzyszyć infekcji, urazów, inne choroby, i / lub zmian degeneracyjnych ośrodkowego układu nerwowego. Objawem ataksja może być spowodowane udarem, stwardnienie rozsiane, nowotwory, alkoholizm, neuropatii obwodowej, chorób metabolicznych i witaminy braki. w tych przypadkach leczenie choroby, które spowodowały ataksja mojej ją poprawić.

Podczas ataksja Określenie zwykle opisuje objawów, ale także opisuje grupę specyficznych chorób zwyrodnieniowych ośrodkowego układu nerwowego zwanego dziedziczne i sporadyczne móżdżkowe. W dalszej części tego artykułu omówiono tych zaburzeń.

Co powoduje ataksję?

Większość chorób, które wynikają z ataksji stwierdzono, że wykazują zwyrodnienie lub zanik komórek w części mózgu zwanej móżdżku. Móżdżek znajduje się w tylnej części głowicy. Jego zadaniem jest koordynowanie i wykonywanie ruchów mięśni do utrzymania postawy, równowagi i równowagi.

Anatomia mózgu

Kręgosłup może też mieć wpływ. Warunki zwyrodnienie móżdżku i degeneracja rdzeniowo-móżczkowa może być używane w odniesieniu do tego typu uszkodzenia układu nerwowego.

Różne nieprawidłowe geny, które powodują ataksję mają coś wspólnego: oni nieprawidłowych białek, które wpływają komórek nerwowych, przede wszystkim w móżdżku i rdzeniu kręgowym. Mogą one również wpływać na inne części mózgu.

Zakażone komórki nerwowe zaczynają działać słabo i ostatecznie przerodzić. W miarę postępu choroby, mięśnie stają się coraz mniej reaguje na polecenia mózgu. To powoduje, równowagi i koordynacji, aby stać się większym problemem.

Typy ataksji

Jak omówiono wyżej, istnieją dwa rodzaje ataksja:

 • Sporadyczne móżdżkowe
  Móżdżkowe tego typu rozpoczyna się zazwyczaj w wieku dorosłym i nie znaną historię rodziny.

 • Dziedziczne móżdżkowe
  Te móżdżkowe są spowodowane przez wadę w genie, która jest obecna od początku życia człowieka i może być dziedziczona dominująco lub recesywnie dziedziczonej. Zaburzenia recesywne powszechnie powodować objawy, aby rozpocząć się w dzieciństwie, a nie w wieku dorosłym.
  Badania genetyczne jest już dostępny. Ataksję Friedreicha jest dziedziczoną recesywnie, i występuje w dzieciństwie, ale może mieć początek dorosłego aż w jednej trzeciej pacjentów. Ataksja dominujący często rozpoczyna się w latach dwudziestych i trzydziestych, a czasem nawet w późniejszym życiu.
  Dziedziczne móżdżkowe są choroby zwyrodnieniowe, które mogą rozwinąć się w ciągu kilku lat. Jak ciężka niepełnosprawność zależy od rodzaju ataksja, wieku w momencie pojawienia się objawów, oraz innych czynników, które są słabo poznane.

Jakie są typowe objawy ataksji?

Objawy i czas rozpoczęcia w zależności od ich rodzaju ataksji. Każda osoba może wystąpić objawy inaczej.

Zwykle najczęściej są wymienione poniżej:

 • Równowagi i koordynacji wpływa pierwszy

 • Brak koordynacji ruchów rąk, ramion i nóg

 • Legato mowy

 • Chód na bazie szerokości

 • Trudności z pisaniem i jedzenia

 • Powolne ruchy oczu

Objawy mogą przypominać inne ataksja chorób lub problemów medycznych. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak to ataksja zdiagnozowano?

Oprócz szczegółowej historii medycznej, historii rodziny i pełnego badania neurologicznego i fizycznej, następujące procedury diagnostyczne mogą być wykonywane:

 • Badania laboratoryjne (w tym badania krwi i moczu)

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) - procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie

 • Badania genetyczne - testy przeprowadzone w celu ustalenia, czy osoba ma pewne zmiany genu (mutacje) lub zmian chromosomalnych, które są znane do zwiększania ryzyka dla niektórych chorób dziedzicznych

Te procedury diagnostyczne mogą być również stosowane w celu wykluczenia innych chorób, które mogą powodować ataksja wyświetlane. Niektóre choroby mogą powodować ataksję pojawiać się nagle, takie jak uraz głowy, udar mózgu, krwotok mózgu, guza mózgu, wady wrodzone, zakażenia, po ekspozycji na niektóre leki, a także w następstwie aresztowania serca lub układu oddechowego.

Niektóre choroby mogą powodować ataksja pojawić się stopniowo, na przykład tarczycy, niedobór niektórych witamin, takich jak B-12 i witaminy E ekspozycja na pewne leki, stwardnienie rozsiane, syfilis i innych zaburzeń.

Leczenie ataksji

W tej chwili nie ma lekarstwa na dziedziczną ataksje. Nie ma również dostępne obecnie leki, które traktuje się specyficzną objawów ataksji.

Jeśli ataksja jest spowodowane udarem, niski poziom witaminy lub ekspozycji na lek lub toksycznych chemikaliów, leczenie ma na celu leczenia tych specyficznych chorób.

Obróbka na brak koordynacji lub nierównowagą w większości obejmuje stosowanie urządzenia adaptacyjne, aby umożliwić indywidualne utrzymanie możliwie dużą niezależność, jak to możliwe. Urządzenia takie mogą obejmować stosowanie laski, kule, Walker, lub wózku. Fizykoterapia, terapia mowy i leki, które pomogą objawy takie jak drżenie, sztywność, depresji, spastyczność, i zaburzenia snu mogą być również korzystne.

Badania prowadzone są na zwyrodnienia móżdżku i rdzeniowe w tym prac mających na celu znalezienie przyczyn (y) ataksje i sposobów leczenia, wyleczenia, a ostatecznie zapobiegania im, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i uderzenie.