Cambler

Stwardnienie rozsiane (MS)

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą całe życie, chorobą ośrodkowego układu nerwowego, które mogą powodować objawy różnym stopniu. Więcej informacji o SM ›

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą ośrodkowego układu nerwowego. Uważa się, że jest chorobą autoimmunologiczną. Jest nieprzewidywalna choroba, która może być stosunkowo łagodne, wyłączenie lub katastrofalne. Niektóre osoby z SM mogą być lekko dotknięte, podczas gdy inne mogą stracić zdolność do pisania, mówienia, lub pieszo - gdy komunikacja między mózgu i innych części ciała zostaje zakłócony.

Dowiedz się więcej o stwardnieniu rozsianym (MS) ›

Odpuszcza stwardnienie rozsiane

Różne typy SM wpływa na ludzi na różne sposoby. Jeden typ jest nazywany odpuszcza MS. Z tego typu, ludzie mają zaostrzenia choroby lub nawrotów. Pomiędzy tymi zaostrzeń, ludzie mają okresów poprawy lub remisji.

Czytaj więcej o odpuszcza ms ›

Pierwotnie postępujące stwardnienie rozsiane

Niektóre osoby z SM mają zaostrzenia objawów przeplatane okresami ożywienia. Nazywa się to nawracającą MS. Z pierwotnie postępującą typu MS nazywa, choroba staje się coraz gorsza od początku. Na ogół, ten rodzaj objawów będzie stale bez powodowania zaostrzenia lub poprawy choroby.

Czytaj więcej o podstawowych postępowych ms ›