Cambler

Mit stresu i koloru włosów

Jeśli masz siwe włosy, może pamiętacie pierwszy z nich żylasty, niesforny, widoczny niespodzianka. Być może czujesz się starzeją, a może wydawało się bardziej jak odznakę honoru, dowód twojego stażu pracy, mądrości i doświadczenia.

Mój ojciec mawiał, że zanim on miał dzieci nie miał siwe włosy, co sugeruje, że jego siwiejące włosy były wynikiem stresu moje rodzeństwo i ja spadają na niego. A jednak nigdy nie dowiedziałem się niczego w szkole medycznej, aby wspierać ideę, że stres spowodowany przejmować lub siwe włosy. Jest to mit, przekazywana z starzenia dorosłych przypomnieć dzieciom kłopoty oni spowodowane ich siwowłosy rodziców? Są zrelaksowane, niefrasobliwe ludzie mniejsze szanse na szarym niż inni? I obraca się szary nieuniknione, lub można mu zapobiegać? Wreszcie, co z opowieści ludzi siwieją na noc?

Kolor włosów

Kolor włosów ma znaczenie więcej niż możesz sobie. Oprócz jego roli kosmetycznego może również izolację i odpędzić szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Oznaczanie barwy włosów jest skomplikowane. Melanocyty, komórki, które żyją w górnych warstwach skóry, u podstawy mieszków włosowych, wytwarzają pigment (zwane melaniny) tworzący zabarwienie włosów. Produkują dwa rodzaje melaniny: eumelaninę, brązowo-czarny pigment, a feomelanina, żółto-czerwony pigment. Geny dziedziczą od swoich rodziców określić dokładną mieszankę pigmentów, które produkują swoje melanocytów, co stanowi podobieństwa koloru włosów podzielane przez członków rodziny.

Jak staje się szary włosy

Po włosy wytwarzana jest przez mieszki włosowe, jego kolor nie zmienia się - więc gdy szef włosy mogą się szary w czasie, poszczególne włosy nie rzeczywiście się szary. Włosy mogą być indywidualne pigmentowane (brązowy, czarny, czerwony, blond), biały (bo melanocyty nie "zabraknie" pigmentu) lub szary (gdy ilość pigmentu zmniejsza się). Dlatego substancje chemiczne i barwniki stosowane do włosów może zmienić swój kolor chwilowo, ale gdy włosy wyrosła, jego prawdziwy kolor jest jeszcze widoczna na korzeniach. Zwykle, siwe włosy są ukryte pomiędzy pigmentowych włosów, stając się bardziej oczywiste tylko jako pigmentowane włosy wypadają przez dłuższy okres czasu. Różne tekstury siwych włosów jest spowodowane mniej wilgoci, która towarzyszy zmniejszone pigment.

Dlaczego melanocyty przestają produkować wystarczającą ilość melaniny nie jest do końca jasne. Część może być związana z "apoptoza", określenie to oznacza śmierć komórki wywołanego przez samą komórkę po pewnej ilości czasu. Niezależnie od powodu, melanocyty tracą pojemność około 10 procent do 20 procent na dekadę, pierwsze siwe włosy mogą pojawić się w okresie dojrzewania, wieku, ale najczęściej pojawiają się między 35 i 50 rokiem życia. Szary wcześniej niż mężczyźni kobiet, ale tendencja do szarego wcześnie, późno lub w ogóle nie zależy również częściowo od genów odziedziczonych po rodzicach. Czyjeś pochodzenie etniczne liczy również. Jest zmienność w zależności od populacji. Na przykład, biali mają tendencję do rozwijania siwe włosy szybciej niż ludzie, Azji lub Afryki. Kolejna tajemnica: Siwe włosy ogólnie uprawne się najpierw w świątyniach, a następnie do góry głowę, rozkładanie stamtąd do reszty głowy.

Włosy mogą wydawać się szary szybciej, jeśli normalny proces "rzuca" przyspiesza, i to jest właśnie to, co dzieje się w stosunkowo wspólnej choroby zwanej "łysienia telogenowego". Zamiast tracić około 100 włosów dziennie, jak jest normalny, 300 włosy wypadają codziennie. Może to być wywołane przez poważną chorobę lub inne duże naprężenia korpusu. W tych sytuacjach, czupryna, że ​​był minimalnie szary szary staje się bardziej dramatycznie w krótkim okresie, ponieważ ciemniejsze włosy spadły z preferencyjnie.

Cofania nieuniknione

Istnieją sytuacje, w których siwienie włosów można odwrócić. W niektórych chorobach, takich jak ciężka egzema lub pewne zakażenia skóry głowy lub po radioterapii lub chemioterapii, że włosy były szaro może ponownie rosnąć z dawnej koloru. Wcześnie w procesie siwienie, siwe włosy mogą wypaść i zostać zastąpiony normalnie pigmentowego włosy. I melanocytów, które są mało lub nie produkują melaniny w skórze głowy mogą być usunięte i stymulowano w laboratorium w celu uczynienia melaniny. Wszystkie te obserwacje sugerują starzenie melanocytów zachowuje zdolność do zwiększenia pigment to sprawia, że ​​nawet po jego wyjście startuje spadać. Niektórzy badacze uważają, że lepsze zrozumienie, w jaki sposób i dlaczego rozwija się siwe włosy, może to być możliwe, aby odwrócić lub nawet zapobiec.

Inne problemy kolor włosów

Czy wiesz, że włosy mogą być włączone zielone w basenie wody? Uważa się, że miedź w wodzie lub z rur lub chemikalia umieszczone w wodzie, aby pozbyć się glonów, można włączyć do włosów na zielono. To jest bardziej powszechne wśród osób często pływaków, którzy mają blond, białe lub szare włosy, na szczęście to jest odwracalne (choć być może trzeba będzie znaleźć inny basen, aż źródłem problemu jest zidentyfikowane i poprawione). Ponadto, niektóre leki lub suplementy mogą promować wypadanie włosów, odsłaniając więcej białe lub szare włosy w ich wyniku. Litu i amfetaminy są wymienione jako częste przestępców. Witamina E i Echinacea są również zgłaszane powodować siwienie włosów, choć nie mogłem znaleźć potwierdzenie w publikowanych czasopismach naukowych lub informacji o których dawka lub czas trwania terapii jest związana z siwienie.

Siwe włosy na znak choroby

Zdecydowana większość osób ma siwienie siwych włosów związane z wiekiem. Jednakże, czasami szarzenia włosów wskazuje na chorobę, zwłaszcza jeśli występuje w szczególności w młodym wieku. Liczba zachorowań może być zapowiedzią siwych włosów, w tym:

  • Niedobór witaminy B12

  • Nerwiakowłókniakowatość. Nazywane również choroba Von Recklinghausen, jest to grupa chorób dziedzicznych, w którym guzy rosną wzdłuż nerwów. Nieprawidłowości rozwojowe można zaobserwować, w tym skóry i kości.

  • Stwardnienie guzowate. Niezwykła, wrodzona choroba związana z łagodnych nowotworów w wielu narządach (w tym mózgu, serca, nerek, oczu, płuc i skóry)

  • Choroby tarczycy

  • Bielactwo to choroba o nieznanej przyczynie, w których melanocyty są zagubione lub zniszczone być może dlatego, że system odpornościowy "niewypałów" i ataków skóry, a nie infekcji. Jeśli skóra głowy jest zaangażowany, obszary białe włosy mogą się rozwijać.

  • Łysienie plackowate. Innym "autoimmunologiczne" zaburzenie, w którym płaty włosy mogą być nagle stracił, zwłaszcza barwnych włosy. Może to prowadzić do "noc" siwienie bo wcześniej obecne szare lub białe włosy stały się bardziej oczywiste. Po wznowieniu wzrostu włosów, może być zapisu lub szare, ale normalnie pigmentowane włosy mogą w końcu wrócić.

Ponadto istnieje powiązanie badania przedwczesnego szarzenia włosów do wielu innych chorób zdrowotnych, takich jak choroby serca i niską masą kostną (zwanego osteopenia), prekursor osteoporozy, jednak, jak to dotyczy, jest niejasna. Palenie papierosów również łączył przedwczesne siwienie.

Stres i siwienie

Jak w większości mitów medycznych, jest element prawdy w przekonaniu, że stres może prowadzić do siwiejących włosów. W większości przypadków, jednakże, jest to prawda. Ponieważ wał włosy nie może zmienić kolor po jego wzrosła (o ile nie narażonych na substancje chemiczne, które zmieniają swój kolor, regularne imprezy w salonach fryzjerskich), włosy nie mogą nagle się szary, z lub bez stresu. Jednak łysienie plackowate i łysienie łysienie może prowadzić do utraty włosów pigmentowego, i stres od dawna uważane wyzwalania z tych chorób (choć nie potwierdzone przez najnowsze badania). W rezultacie, rzadko emocjonalnie stresujące wydarzenie może wywołać utratę ciemniejsze włosy, pozostawiając szare i białe włosy, które nagle bardziej zauważalne. Jest to jednak wyjątek, nie reguła. Znacznie częściej, stres (lub brak stresu) ma mało znany wpływ na czyjejś włosy o ile, oczywiście, jesteś tak na krawędzi można wyciągnąć.

Najważniejsze

Jak rosną włosy, grupy wiekowe i zmienia kolor z upływem czasu jest skomplikowanym procesem. Chociaż możliwe jest, że naprężenie znaczenie, to jest mało prawdopodobne, że odgrywają ważną rolę. Każdy ma stresu, ale nie każdy ma siwe włosy. Obecna wiedza sugeruje, że są ważniejsze czynniki wpływające na kolor włosów niż stresu, niepokoju czy lęku. Gospodarzem wpływów genetycznych i środowiskowych może mieć wpływ na kolor włosów, choć dokładna przyczyna jedna osoba włosów staje się szary, a inne nie rozwijają siwe włosy, pozostaje tajemnicą.

W gruncie przypadek, dorośli często wychowują swoje dzieci na temat czasu, który zauważył, że swoje pierwsze siwe włosy. Ale to nie znaczy, dzieci są przyczyną rodziców siwych włosów. Było wiele rzeczy, moi rodzice mogli słusznie winę na mnie, ale włączenie ich włosy, szary, nie był jednym z nich. W rzeczywistości, z powodu koloru włosów i siwienie może być dziedziczone, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że mogę winić moje siwe włosy na nich