Cambler

Seksualność i staż

ludzie żyją dłużej niż kiedykolwiek. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa, wiele osób starszych są obciążone chorobami przewlekłymi, ale wielu innych, pozostają zdrowe i aktywne. Kiedy naukowcy zbadać starzenia, mają odróżnić zmian spowodowanych przez choroby i te spowodowane przez się starzeje. To ważne badania: między innymi, że uczy nas, że ludzie, którzy dbają o siebie może zapobiec wielu chorobom, które sprawiają mniej rozważni panowie stary przed czasem.

Do niedawna badania nad starzeniem skupiła się przede wszystkim na najważniejszych rzeczy, które się nie udać - na choroby serca, upośledzenie umysłowe, zapalenie stawów, nieszczęść prostaty, i tym podobne. Ale podczas gdy przedmioty big-biletów wciąż coraz priorytet to zasługują, naukowcy również poszerzać swoje horyzonty o kwestie mniej krytyczne. Seksualność jest ważnym przykładem. Kilka raportów rzucić światło na starzenie i seksualności, a jeden z nich sugeruje, że seks sam w sobie może pomóc w zapobieganiu zaburzenia seksualne u starszych mężczyzn.

Mężczyzna odpowiedź seksualną

W każdym wieku, aktywność seksualna jest instynktowne, automatyczne częścią ludzkiego zachowania. Ale biologia za tym zachowanie jest dość skomplikowane.

Mimo, że akt seksualny jest procesem ciągłym, badacze podzielili go na sześć etapów. Najpierw konieczne jest pożądanie seksualne i libido. Normalny popęd płciowy jest najlepszym przykładem jedności ciała i umysłu. To wymaga zarówno odpowiedniego myślenia i wystarczające ilości męskiego hormonu testosteronu. Pragnienia seksualne powierzchniowych w okresie dojrzewania, kiedy poziom testosteronu wzrośnie, choć zapał raczej słabnąć z wiekiem, większość mężczyzn wytwarza wystarczającej ilości testosteronu do utrzymania libido przez całe życie. Na każdym etapie życia, jednak martwić, stres lub depresja mogą pokrzyżować zainteresowanie seksualne, nawet jeśli urządzenie fizyczne mężczyzny pozostaje nienaruszona.

Sama aktywność seksualna zaczyna się od stanu podniecenia, który wynika z różnych kombinacji myśli erotycznych i zmysły, które może prowadzić zmysły dotyku, wzroku, zapachu, smaku, lub słuchu. Obszar mózgu zwany podwzgórza koordynuje erotycznych zdjęć i wrażeń i przekazuje impulsy pożądania poprzez rdzeń kręgowy do miednicy, gdzie łączą się z nerwów autonomicznego układu nerwowego; nerwy czuciowe ze skóry prącia i inne strefy erogenne podłączyć bezpośrednio do nerwów autonomicznych bez udziału mózgu.

Kiedy prawidłowo stymulowany, że autonomiczne nerwy w miednicy do akcji. Zaczynają się drugi etap reakcji seksualnych przez mężczyzn transmisji sygnałów chemicznych do tętnic prącia, powodując ich rozszerzenie i przyznać więcej krwi. Krew napływa do dwóch ciał jamistych, wałów tkanki gąbczastej, które zawierają wiele kanałów naczyniowych. Ciał jamistych puchną, tworząc erekcji. Engorged korpusy położyć również nacisk na żyłkach, kompresję i zmniejszyć je, aby uniknąć dodatkowych krew opuszcza, więc montaż może być utrzymana.

Od lat wiadomo, że lekarze erekcja jest hydrauliczny, że wydarzenie zależy na sześciokrotny wzrost ilości krwi w penisie. Jednakże badania wykazały, że montaż jest zdarzenie chemicznego. Małe chemiczny zwany tlenek azotu pozwala nerwy komunikować się ze sobą oraz z tętnic prącia. Tlenek azotu działa na tętnicach przez pośrednika zwany cykliczny monofosforan guanozyny (cGMP). To było ekscytujące odkrycie dla naukowców, a to doprowadziło do istotnego postępu dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji (ED) od tabletek zaburzenia erekcji (Cialis, Levitra i Viagra ) działają poprzez zwiększenie stężenia cGMP w penisie.

Trzeci etap aktywności seksualnej nazywa plateau, które zwykle trwa od 30 sekund do dwóch minut. Częstość akcji serca i wzrost ciśnienia krwi, czynności seksualne kontynuować pompowanie większej ilości krwi do tkanek organizmu. Penis nie jest jedynym beneficjentem zwiększonego przepływu krwi, większość mężczyzn również wystąpić zaczerwienienie twarzy, a same jądra puchną o około 50%. Podczas fazy plateau, prostaty i pęcherzyków nasiennych zaczynają wyrzucają płuczkę w celu przygotowania do ejakulacji.

Podniecenie seksualne climaxes z czwartego etapu, wytrysku. Autonomiczny układ nerwowy jest odpowiedzialny także tutaj. Mówi, że mięśnie w najądrza, nasieniowodów, pęcherzyków nasiennych i prostaty do umowy, napędzający nasienia do przodu. W tym samym czasie impulsów nerwowych zacisnąć mięśnie szyi pęcherza, tak że nasienie jest wypychany przez cewkę moczową zamiast płynący z powrotem do woreczka. Wytrysk jest zwykle towarzyszyło przyjemne doznania orgazmu, w prawie wszystkich ludzi, tętno osiąga swój szczyt podczas wytrysku.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Piąty etap aktywności seksualnej jest detumescence, gdy penis powraca do stanu zwiotczenia. Detumescence zwykle następuje wytrysk, ale może pojawić się przedwcześnie, jeśli akt seksualny jest przerwany przez natrętne myśli lub wydarzenia. W każdym przypadku, kiedy występuje detumescence tętnic prącia wąskie żyły pogłębieniu odprowadzanie krwi od narządu.

Ostatnim etapem w akcie seksualnym jest najcichszy. To okres refrakcji okres 30 minut (w młodszych mężczyzn) do trzech godzin (u starszych kobiet), podczas którego nie penis może odpowiadać na stymulację seksualną.

Spowolnienie

Dla wielu ludzi, seksualność jest jedną z rzeczy, które zmieniają się w czasie. To zwykle stopniowe, prawie niezauważalne proces, który rozpoczyna się w wieku średnim. Zważywszy, że większość starszych mężczyzn zachowuje interes w seksie, to zazwyczaj daleko od troski o seksie, które jest tak powszechne w młodości. Chociaż zainteresowanie jest zachowana, pragnienie zmierza słabnąć, wielu starszych mężczyzn myśleć o seksie, ale nie mają napędu zastosować teorię w praktyce. I nawet wtedy, gdy duch jest ochoczy, ciało może być słaby, mężczyzna sprawności seksualnej zazwyczaj spada szybciej niż każdy zainteresowania lub chęci.

Większość doświadczenia seksualne mężczyzn zmniejszyła wrażliwość z wiekiem. Erekcje występują wolniej, i stają się bardziej zależne od stymulacji fizycznej niż na erotycznych myśli. Nawet wtedy, gdy rozwijać erekcje, większość mężczyzn w wieku 60 donoszą, że ich sztywność prącia zmniejsza i trudniejsze do utrzymania. Faza ejakulacji z wiekiem zmienia się również, że skurcze mięśni są mniej intensywny orgazm, wytrysk jest wolniejszy i mniej pilne i spadek objętości nasienia. Również spadek liczby plemników, chociaż ojciec zdrowych mężczyzn może ich dzieci dobrze do starszych lat, ich sprawność reprodukcyjna nie może się równać młodszych mężczyzn.

Stosunek płciowy wymaga partnera. Ale mężczyzna seksualności pokazuje zmiany związane z wiekiem, które nie są zależne od czynników interpersonalnych. Nocne erekcje, które są normalne zdarzenia, które występują w trakcie głębokiego snu, zmniejsza się wraz z wiekiem, mężczyźni w wieku między 45 a 54 3,3 erekcji średnio za noc; między 65 a 75 lat, mężczyźni średnio 2,3. Nocne erekcje również stają się krótsze i mniej sztywne jak mężczyźni wieku.

Zmiany z tytułu wieku

Seksualność jest skomplikowana, a naukowcy nie rozumieją wszystkich czynników, które przyczyniają się do funkcji seksualnych u młodych mężczyzn, nie mówiąc już o to, co jest odpowiedzialne za zmiany, które występują u zdrowego starzenia się. Mimo to, jest to oczywiste, że hormony, nerwy i naczynia krwionośne odpowiedzialne za męskiej seksualności wszystkie zmiany w czasie. Przeciętnego człowieka, poziom testosteronu spaść o około 1% rocznie, po osiągnięciu wieku 40 - ale większość starszych ludzi wciąż za mało testosteronu do funkcjonowania seksualnego. W celu wytworzenia pobudzenia testosteronu działa na część mózgu zwane ceruleus locus, a te komórki nerwowe się mniej hormonalnej z wiekiem. Poziom estradiolu, przeważnie żeńskiego hormonu, mają tendencję do spadku wraz z wiekiem, poziom innego hormonu żeńskiego, prolaktyny, mają tendencję do wzrostu. W odniesieniu do funkcji nerwowych, prącia reagowania na zmysły spowalnia się z wiekiem. Ponadto przepływ krwi prącia jak ludzie mogą zmniejszać wraz z wiekiem, nawet jeśli pozostają one zdrowe.

Zmiany z tytułu choroby

U mężczyzn, którzy pozostają również wszystkie te zmiany dodać do stopniowego, częściowego spadku aktywności seksualnej. Ale w niektórych mężczyzn, zmiana jest bardziej gwałtowne i pełne. zaburzenia erekcji jest ściśle związana z wiekiem. Tylko 5% ludzi poniżej 40 lat doświadczenia zaburzenia erekcji, ale częstość występowania wzrasta systematycznie wraz z wiekiem. Około 44% mężczyzn w wieku 60 ma zaburzenia erekcji, a problem może dotyczyć do 70% europejskich mężczyzn powyżej 70.

Ponieważ zaburzenia erekcji jest tak powszechne u starszych mężczyzn, wiele założyć, że jest to część normalnego procesu starzenia. To nie jest. Zamiast tego, zaburzenia erekcji odzwierciedla skutki chorób przewlekłych, które stają się coraz bardziej powszechne wraz z wiekiem. Najważniejsze z nich to miażdżyca i nadciśnienie, które wpływają na naczynia krwionośne, i cukrzyca, które uderza zarówno naczynia krwionośne i nerwy. Ponadto, stres, depresja i lęk o odpowiedniej sprawności seksualnej może zmniejszyć aktywność seksualną i satysfakcję w każdym wieku. Tak też można Stan kłótnie, słaba komunikacja, słabe techniki seksualne, i nudę, wiele z tych problemów stają się coraz powszechniejsze wraz z wiekiem. Mimo to, obaj partnerzy w związku mogą spodziewać doświadczyć bliskości i aktywności seksualnej, w terminie zapadalności, jeżeli te oczekiwania nie są spełnione, obie osoby powinny badać problemy, które mogą być odpowiedzialne i środki zaradcze, które mogą być dostępne. Ważne też są leki, które wymagają wielu starszych ludzi, liczne leki mogą zakłócać funkcji seksualnych, w tym wielu stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, choroby serca, niepokój i depresję.

Badania seksualne

Mimo, że nigdy nie odgadnąć go od nocnych talk show, ogłoszenia erekcji pigułki lub dysfunkcja telewizyjnych, Mae West ("twardy człowiek jest dobry, aby znaleźć"), zaburzenia erekcji nie jest jedyną miarą udanego męskiej seksualności. Dwa badania seksualności u starszych mężczyzn malować bardziej zróżnicowany obraz.

Badanie Europejska ocenia 1455 mężczyzn 57 do 85 roku życia. Prawie 84% mężczyzn w wieku poniżej 65 lat odnotowano aktywności seksualnej z partnerem w ciągu roku przed badaniem, ale spadła do 67% u mężczyzn pomiędzy 65 a 74, a do 39% pomiędzy 75 i 85 lat życia. Ale wśród aktywnych seksualnie mężczyzn, najczęściej zgłaszane co najmniej 2:58 spotkania miesięcznie w całym trzech przedziałach wiekowych. Było mało spadek zainteresowania seksualnego między 57 a 85 rokiem życia, a ponad 70% mężczyzn utrzymanie zainteresowania. Potwierdzający wgląd Szekspira ("Czy to nie dziwne, że pragnienie powinno tyle lat przeżyje wydajność?"), Jednak zaburzenia erekcji stały się bardziej popularne w ostatnich latach. W sumie, 14% mężczyzn odnotowano przyjmować leki lub suplementy dla zaburzeń seksualnych.

Badania szwedzkie oceniano 225 70-letnich mężczyzn. Wśród mężczyzn, którzy żyją z partnerem, 66% zgłoszonych stosunków seksualnych w ciągu poprzedniego roku, a wśród nich 31% zgłoszonych stosunek jedno lub kilka razy w tygodniu. Ponad połowa wszystkich 70-letnich mężczyzn, poinformował, że przyczyniła się do szczęśliwych seksualności relacji.

Rozwiązywanie problemów

W wieku Viagra, wielu mężczyzn, młodych i starych, reagować na zaburzenia seksualne przez zestrzelenia trochę niebieską pigułkę lub jedna z nowszych rywali Viagry. Rzeczywiście, zaburzenia erekcji pigułki były ogromne dobrodziejstwo dla męskiej seksualności, zdrowia psychicznego i relacji. Ale ludzie z dysfunkcją seksualną, powinny zawsze pracować z ich lekarzy w celu określenia przyczyn problemu - i kiedy problem jest zaburzenia erekcji, jest szczególnie ważne, aby zidentyfikować i leczyć lub poprawne czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, w tym nietypowych cholesterolu poziomach, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, palenie tytoniu, otyłość i brak ruchu. W rzeczywistości, zaburzenia erekcji jest istotnym wskaźnikiem przyszłej choroby serca, nawet u mężczyzn, którzy nie mają serca objawy.

Utrzymywanie go

Mimo, że leczenie może pomóc zaradzić zaburzenia seksualne, profilaktyka jest z pewnością najlepszym lekarstwem. 2003 Harvard nauka 31.742 ludzi między 53 a 90 podkreśla moc zapobiegawczych unikania tytoniu, regularne ćwiczenia fizyczne, pobyt chudego i unikanie nadmiernego alkoholu. I bez zaprzeczenia tych kluczowych wskazówek, badanie sugeruje, że aktywność seksualna sama w sobie może pomóc zachować erekcji u starszych mężczyzn.

Płeć "terapia"?

Aby dowiedzieć się, czy stosunek płciowy chroni przed rozwój zaburzeń erekcji, naukowcy z Finlandii oceniano 989 mężczyzn między 55 a 75 lat. Żaden z mężczyzn miał zaburzenia erekcji, gdy zgłosił się do badań, i ponad 80% żyje w związku małżeńskim lub z partnerem. W ciągu najbliższych pięciu lat, mężczyźni, którzy zgłosili współżycie mniej niż raz w tygodniu na początku badania były ponad dwukrotnie bardziej narażone na rozwój zaburzeń erekcji jak mężczyźni, którzy mieli stosunek płciowy w tygodniu, były one również na cztery razy bardziej narażone na rozwój erekcji dysfunkcja niż mężczyźni, którzy zgłosili współżycie trzy razy w tygodniu na początku badania.

Badania pokazują, że ludzie, którzy są aktywni seksualnie są mniej narażone na rozwój zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy są mniej aktywne seksualnie. Ale koń, który jest i który koszyk? Czy zwiększona aktywność seksualna faktycznie chronić mężczyzn zaburzenia erekcji, lub byli mężczyźni z dobrej erekcji po prostu bardziej aktywne, ponieważ mieli lepsze funkcjonowanie seksualne na początek? Fińscy naukowcy starali się odpowiedzieć na pytanie o ocenę ochotników do problemów, które są związane z zaburzeniami erekcji, w ​​tym palenie papierosów, otyłość, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, depresja, choroby naczyń mózgowych. Ponieważ znaleźli małą różnicę w erekcji czynników ryzyka dysfunkcji wśród grup, twierdzą oni, że zasadnicza różnica, że ​​chronione przed zaburzeniami erekcji była sama aktywność seksualna. Niestety, badanie nie oceny ewentualnego wpływu ćwiczeń, co zmniejsza ryzyko zaburzeń erekcji lub nadużywanie alkoholu, co podnosi ryzyko.

Naukowcy oferowane biologiczne wyjaśnienie dla pozornego działania ochronnego aktywności seksualnej: erekcje wprowadzają bogatą w tlen krew do penisa, może zachowanie zdrowia tkanek. To teoria wciąż niesprawdzone praktyce stosowania pigułki zaburzeniami erekcji dla "penisa rehabilitacji" w mężczyzn z zaburzeniami erekcji po operacji prostaty. To interesująca teoria, ale potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić, czy to prawda. Od zdrowych mężczyzn mają 02:58 erekcji każdej nocy, to nie jest jasne, 02:59 akty współżycia seksualnego tygodniowo zapewni istotną dodatkową korzyść. Fiński badaniu nie ocenia nocne erekcje, ale podali, że seksualnie aktywnych i mniej aktywnych seksualnie mężczyzn miał podobną liczbę wczesnych porannych erekcji.

Płeć i wiek

Seksualność jest ważnym aspektem życia, ale jego rola zmienia się w czasie. Płeć niezbędne do prokreacji, która zachowuje trwałość gatunków jest. I zdrowego stylu życia jest najlepszym sposobem, aby zachować seksualność w stażu pracy. Większość ludzi nadal zainteresowany seksem w ich wieku, ale wiele doświadczenia zmniejszoną chęć na seks i zaburzeń funkcji seksualnych. Pomimo tych zmian, zdrowych mężczyzn należy spodziewać się zachować zdolność do aktywności seksualnej i satysfakcji w ciągu całego życia. Fiński badanie sugeruje, że regularna aktywność seksualna może pomóc zachować erekcji jak mężczyźni wieku. Wielu ludzi powita tego stwierdzenia, ale potrzebne są dalsze badania. Obecnie najlepszym sposobem, aby zachować seksualność jest zachowanie zdrowia, dobra dieta, regularne ćwiczenia i dobre nawyki zdrowotne są najbardziej skuteczne sposoby, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe i wymagające lekarstwa, które tak często pogorszyć seksualności.