Cambler

10 powodów do uprawiania sportu jak wiek

"Aktywność fizyczna została zaprojektowana z naszego codziennego życia," lamentuje David Atkins, MD, MPH, dyrektor ds. medycznych w Centrum wyników i dowodów w Agencji Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej.

"Użyliśmy do prowizji liści ręcznie i iść na rynek," Dr Atkins mówi. "Teraz mamy dmuchawy do liści i wziąć samochód na całym świecie." Tak wielu z nas nie dostać tego rodzaju aktywności fizycznej z dnia na dzień, musimy.

Cedric Bryant, Ph.D., zgadza się. Dr Bryant jest szefem fizjologa dla Rady Europejskiej w sprawie ćwiczeń. "Większość ludzi zaplanować niezależność finansową," mówi. "Ale zbyt często zaniedbują to, czego potrzebują, aby być fizycznie niezależne."

"Aktywność fizyczna" oznacza każdy ruch ciała, które jest wykonane przez mięśnie szkieletowe - i wymaga energii do wykonania. "Sprawność fizyczna" oznacza zdolność osoby do wykonania aktywności fizycznej. Sprawności fizycznej może być mierzona przez oznaczenie wytrzymałości, siły i elastyczności.

Jak fizycznie niezależne jesteś, mówi, zależy od tego jak można funkcjonować fizycznie. Jest to jeden z najlepszych powodów, aby aktywność fizyczna - ale nie jest to jedyny powód. ACE ułożyła listę 10 powodów należy dokonać aktywność fizyczna część codziennego życia.

Aby być bezpiecznym, porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem lub dodać do planu ćwiczeń. Nawet trochę ćwiczeń pomoże. "Mała aktywność jest lepsza niż brak aktywności," Dr mówi Bryant.

1. Zwiększa gęstość kości i ogranicza osteoporozy.

Osteoporoza dotyka 10 milionów mężczyzn i kobiet, zgodnie z Narodowej Fundacji Osteoporozy, a dodatkowe 34 miliony ludzi mają niską masę kostną, co stawia je na ryzyko rozwoju osteoporozy. Choroba sprawia, że ​​słabe i kruche kości. Ćwiczenie zwiększa wytrzymałość kości. Najlepsze rodzaje ćwiczeń zarabiania są silniejsze kości obciążonych ćwiczenia jak chodzenie i oporu ćwiczenia, takie jak podnoszenie ciężarów. Ale nie muszą stać się konkurencyjne walker lub nadwozia. Tylko aktywny tryb życia życia pomoże twoje kości były mocne. "Do rzeczy, które lubisz," Dr Atkins mówi. "Praca w ogrodzie. Spacer do sklepu. Idź tańczyć. Trochę ćwiczeń każdego dnia... będzie różnica." (Należy również witaminy D i wapnia dla zdrowia kości.)

2. To pomaga zachować niezależność.

Punkt jest czynny, Dr Bryant mówi, jest, by zachować zdolność do funkcjonowania. "Gdy podrosną, większość ludzi nie obchodzi, ile tlenu mogą wdychać lub co ich procent tkanki tłuszczowej jest," mówi. "Te rzeczy nie zmotywuje. Co jest ważne jest w stanie bawić się z wnukami, wychodzić z przyjaciółmi i po prostu robić to, co masz do zrobienia."

Badania pokazują, dodaje, że ludzie, którzy sprawują nad ich życia może nie zostać wyłączony na koniec ich życia. Ci, którzy nie skorzystają, jeśli żyją wystarczająco długo, na pewno doświadczenie niepełnosprawności.

3. To zwiększa metabolizm.

Środki metabolizmu jak twoje ciało uchwyty i wykorzystuje składniki odżywcze. Trening siłowy zwiększa masę mięśniową, co podnosi metabolizm. Jedną z zalet jest to, że organizm wykorzystuje więcej kalorii przyjmowanych w spoczynku, ponieważ Twój wzrost tempa metabolizmu. Które prowadzi do zmniejszenia tkanki tłuszczowej i sprawia, że ​​łatwiej kontrolować swoją wagę. Po prostu kilka kilogramów nadwagi daje na wysokie ryzyko wielu problemów zdrowotnych. "Aktywność fizyczna zmniejsza to ryzyko," Dr Atkins mówi.

4. To zmniejsza ryzyko upadków.

Są dwa powody. Pierwszym z nich jest, że ćwiczenia pozwala ćwiczyć utrzymywanie równowagi i reakcji na rzeczy wokół ciebie. Drugim jest to, że ćwiczenia mogą pomóc aresztować naturalny spadek sprawności mięśni. "Z wszystkich różnych korzyści z ćwiczeń," Dr Bryant mówi: "najważniejsze dla seniorów jest siłownia mięśni. Czego ludzie biorą za pewnik, gdy są młodsi wszystkie wymagają pewnego poziomu siły mięśniowej. Obejmuje tylko wstawania z krzesło lub spaceru na tyle szybko, aby dostać się na drugą stronę ulicy przed lekkich zmian. " Ćwiczenie będzie poćwiczyć mięśnie.

5. To sprawia, że ​​bardziej elastyczne.

Robienie rzeczy, które wystawią swoje ciało w całym zakresie ruchu pomaga utrzymać elastyczność. Dr Bryant mówi, że te działania nie muszą być skonstruowane. "Każdy rodzaj działalności będzie przynosić rezultaty", mówi. Dr Atkins dodaje: "idealny jest do wykonywania pracy, co robisz Spacer zamiast dysku Rake zamiast używać dmuchawy Jeśli wziąć trochę zbyt twarde rutynę, nie będzie trzymać...." Ważne jest, aby utrzymać swoje wysiłki fitness, mówi.

6. To jest powód, aby być towarzyski.

Grupy ćwiczenia są dobrym sposobem na poznanie nowych ludzi. Ponieważ jedną z najlepszych strategii zwiększenia aktywności jest to zrobić w grupie, dr Atkins mówi, ćwiczenia mogą prowadzić do spełnienia nowych przyjaciół. Sprawdź, w centrum gminy lub lokalnym klubie fitness dla grup specjalnych ćwiczeń dla seniorów. Możesz także poprosić swoich znajomych do przyłączenia się.

7. Poprawia nastrój.

Ćwiczenie jest dobre dla twojego umysłu. Badania pokazują, że zmniejsza depresję. Może również podnieść swoją samoocenę. "Psychicznego i społecznego samopoczucia Ludowa jest ściśle związana z ich dobrego samopoczucia fizycznego," Dr mówi Bryant. "Kiedy jesteś aktywny fizycznie poprawić swoje poczucie tego, co można zrobić."

8, 9 i 10. Pomaga całe ciało.

Poprawia sposób płuca pracować, pomaga zapobiegać i kontrolować cukrzycę i jest dobre dla serca. "Nie ma jednego systemu w organizmie, że nie jest pozytywny wpływ ćwiczeń," Dr Bryant mówi. Każdy z układów organizmu pogarsza się wraz z wiekiem. "Zwykliśmy myśleć, że to funkcja starzenia się", mówi. "Ale nawet 50 procent z nich można przypisać do braku aktywności fizycznej. Ćwiczenie zmieni tego. Będzie powolny rozkład. W niektórych przypadkach może nawet odwrócić." Bycie aktywnym pomoże Ci dobrze żyć.

Cztery rodzaje ćwiczeń

Te cztery rodzaje ćwiczeń są najważniejsze, zgodnie z National Institute on Aging:

  • Wytrzymałość. Te ćwiczenia zwiększyć szybkość pracy serca i oddechu przez okres czasu. Są dobre dla serca, płuc i krążenia. Pomagają także zapobiegać lub opóźniać niektóre choroby. Przykładami są: chodzenie, bieganie, kolarstwo, pływanie, taniec lub jakiekolwiek inne działania wykonywane bez zatrzymywania przez pewien okres czasu.

  • Trening siłowy. Niektóre przykłady to: szkolenia masa lub masa ciała ćwiczenia, takie jak push up lub pull up. Podnoszenie ciężarów, aby osoby starsze na tyle silny, aby zrobić to, co trzeba zrobić - i jak to zrobić.

  • Równowagi. Ćwiczenia te pomagają zapobiegać upadkom, jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności u osób starszych. Ćwiczyć balansowanie na jednej nodze starając się zwiększyć czas ktoś jest w stanie to zrobić w czasie, a następnie dodać trochę ruchu oczu i rąk, aby uczynić go bardziej trudne.

  • Rozciąganie. Niektóre przykłady to: ćwiczenia elastyczność, joga, tai chi, pilates, coś, co sprawia, że ​​nie starają się zwiększyć zakres ruchu w stawie. Ćwiczenia te pomagają utrzymać ciało zwinny i elastyczny.

Nagradzany program

Te wskazówki mogą pomóc odnieść sukces w ćwiczeniu:

  • Zaplanuj swój czas ćwiczenia tak samo jak inne rodzaje działalności. Powinno być normalną częścią dnia.

  • Zacznij powoli i stopniowo zwiększać tempo.

  • Namówić znajomego do korzystania z tobą. Przyjaciel może zapewnić motywację, aby trzymać się programu, bo wiesz, że osoba, liczy na was, aby tam być.

  • Aby uniknąć nudy, różnią się, co można zrobić dla treningu.

  • Dodaj do aktywności fizycznej, z dnia na dzień działalności, takich jak korzystanie ze schodów zamiast z windy i parkingu oddalonym od miejsca przeznaczenia, aby dłużej chodzić w.