Cambler

Czy dieta odgrywa rolę w zapaleniu stawów?

Wiele osób zakłada, że ​​dieta ma wiele do czynienia z rozwojem niektórych chorób, w tym zapalenia stawów - ". Jesteś tym, co jesz" Po tym wszystkim, Pojęcie to jest w dużej mierze mitem.

, Podczas gdy zdrowe diety mogą zwiększyć szanse na dobre zdrowie, obecna wiedza z najczęstszych form zapalenia stawów sugeruje prawie żadnej roli diety w zapobieganiu lub leczeniu. Chociaż prawdą jest, że dieta może wpływać na pewne wspólne zaburzeń, rola diety jest najsilniejszy tylko w rzadkich sytuacjach.

Na przykład dna mogą nasilać się przy diecie bogatej w puryny, forma białka w sardynek, wątroby i innych narządów mięso, ale wpływ ten jest raczej słaba dla większości pacjentów. Spożycie alkoholu, jeśli większa część jednej diety, odgrywa większą rolę. Jednym z ostatnich badań związane ryzyko wystąpienia dny ze spożyciem alkoholu (zwłaszcza piwa), a drugi związany go z mięsa i owoców morza spożycia. Jednak większość ludzi, którzy piją piwo i jedzą mięso, mięso lub owoce morza nigdy rozwijać podagrę.

Pacjenci z celiakią, rzadką chorobą, w której występuje reakcja autoimmunologiczna glutenu z diety, od czasu do czasu artretyzm jako część choroby. Choć nie zawsze jest łatwe, usunięcie glutenu z diety może odwrócić tę chorobę tak długo, jak restrykcyjne diety następuje.

Do najczęstszych form zapalenia stawów i bólu stawów (w tym zwyrodnieniową stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, zapalenie ścięgna i) nie ma wyraźny związek z dietą. Wysiłki w celu usunięcia pewnych rodzajów żywności lub dodać inne w celu leczenia zapalenia stawów spotkały się z niejednoznaczny lub niezadowalające wyniki. Ostatnie badania wykazały związek pomiędzy niskim witaminy D i zwyrodnieniowej stawów, ale nie wiadomo, czy wskazane jest, aby zachować szczególną witaminy D do zapobiegania lub leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. W przypadku braku danego Niedobór witaminy, żadnych korzyści z witamin lub uzupełniających składników odżywczych została ustalona. Zmniejszenie masy ciała może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu dny moczanowej lub zwyrodnieniowe zapalenie stawów, ale to nie jest wiarygodny skuteczne.

Podczas diety nie może powodować większość stawów, stawów i przewodu pokarmowego są ściśle związane z niektórymi chorobami. Zapalenie stawów (zapalenie stawów) i przewodzie pokarmowym (zapalenie okrężnicy, zapalenie odbytnicy lub odbytu, zapalenie jelita krętego) występują razem w " choroby zapalne jelit "(IBD,) grupy chorób, która obejmuje chorobę Crohna i wrzodziejące zapalenie okrężnicy. Przyczyną IBD jest nieznany. Chociaż problemy jelitowe są ważną cechą u większości pacjentów, do 20 procent opracowanie typu zapalenia stawów, które mogą być przyczyną poważnych cierpienia i zaburzeń czynności. Gdy zapalenie stawów występuje w IBD jest najczęściej dotykają kręgosłupa (zapalenie stawów kręgosłupa), i / lub jeden do trzech stawów kończyn, zwłaszcza kostki i kolana. Uważa się, że dieta nie grać w każdej znaczącej roli w obu stawów lub zapalenie jelit, zapalenie jelita grubego, chociaż mogą prowadzić do złego wchłaniania składników pokarmowych. Leczenie zapalenia jelita grubego jest często skuteczne w leczeniu choroby stawów w tym, inaczej leczenie jest podobny do tego jest oferowane przez innych form zapalenia stawów kręgosłupa.

Dlaczego mit o diecie i zapalenie stawów utrzymują? Jak się to w innych mitów na temat zdrowia i choroby, wiele z nich prawdopodobnie dotyczy życzeniowego myślenia o kontroli: Można przypuszczalnie kontrolować dietę i leczenia choroby odpowiednio, akceptując nieznaną, niekontrolowane przyczynę choroby i leczenia go z leków są znacznie mniej atrakcyjne. Wydaje się również, że dieta intuicyjna powinna znaczenia, dużo w rozwoju choroby, może to robi, a my po prostu nie jest dobra znajomość których diety znaczenia, w którym choroby.

To może być prawdą, że jesteś tym, co jesz, ale o zapalenie stawów lub obawy, że może kiedyś zapaleniu stawów nie są powody, aby ograniczyć swoją dietę w większości przypadków. Poza tradycyjnymi zaleceniami utrzymanie zrównoważonej diety i stara się osiągnąć optymalną wagę ciała, obecny wpływ diety na artretyzm jest prawdopodobnie małe lub nieistotne. Oczywiście, że może się zmienić - w czasie, lepsze zrozumienie związków między odżywianiem i choroby może prowadzić do zrewidowania mitu jako prawdy. Biorąc pod uwagę nasze obecne zrozumienie, że dzień nie jest zapewne wkrótce.