Cambler

Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów?

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą, która dotyka wyściółki stawów, powodując ból, obrzęk i sztywność. Nieleczony, reumatoidalne zapalenie stawów może uszkodzić stawy tak bardzo, że już nie działa. Choroba pojawia się najczęściej u młodych-dorosłych do kobiet w średnim wieku. Do diagnozowania reumatoidalnego zapalenia stawów, lekarz poprosi o historii zdrowia i przeprowadzenia egzaminu. Mogą być również potrzebne rentgenowskie i badania krwi.

Objawy

Reumatoidalne zapalenie stawów może mieć wpływ na większość połączeń. Ale ludzie czują się go w palcach i nadgarstkach. Łokcie, kolana i kulki stóp są również popularne strony. Choroba ta ma często wpływ na połączonym na obu stronach korpusu. Objawy mogą obejmować:

  • Przetargowe, zapalenie stawów. Mogą wyglądać i czuć ciepło czerwony.

  • Sztywność stawów. Długie okresy odpoczynku lub przy użyciu złącza zbyt długi lub zbyt trudne może sztywność gorzej.

  • Stawy, które utraciły normalny kształt i ruch.

  • Uczucie zmęczenia cały czas.

Źródła wsparcia

Nie bój się szukać wsparcia. Jeśli masz obawy lub wątpliwości dotyczące zdrowia, porozmawiaj z lekarzem. Rozmawiać także z innymi ludźmi, którzy mają reumatoidalne zapalenie stawów. Oni wiedzą, co przechodzisz. Być może mogą zapewnić wgląd i oferują nowe sposoby radzenia sobie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Arthritis Foundation na 800-283-7800.

Jeśli konieczna jest operacja

Dla osób z ciężką uszkodzenia stawów, chirurgia może pomóc zmniejszyć ból i ułatwia używanie wspólnego. Stawu, zwykle biodra lub kolana, jest jednym z najbardziej typowych operacji tej choroby. Inne rodzaje operacji można zrobić, aby pomóc problemy kontroli w dłoni lub stóp.