Cambler

Ból nóg u dzieci

Co to jest ból nóg u dzieci?

Ból kończyn dolnych u dzieci mogą być wywołane przez wiele różnych chorób i urazów. Traumatyczne przyczyny, takie jak stłuczenia, skręcenia i szczepów oraz złamanych kości są bardzo częste u dzieci. Rzadziej, choroby przewlekłe, takie jak młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów mogą wywoływać ból nogi, które mogą być skupione w stawach.

Ból nóg u dzieci jest często określane jako "Growing Pains". Chociaż nie ma dowodów naukowych, że wzrost kości powoduje ból, to jest dobrze znane, że dzieci czasami wystąpić bóle nóg, często w nocy, bez wyraźnej przyczyny. Te nieswoiste typy bólu są zlokalizowane mięśni i poprawia się, gdy obszar jest sprasowany w przeciwieństwie do przewlekłego bólu stawów i kości, bólu prawdziwego, które mogą pogorszyć gdy dziecko przemieszcza się. Bóle wzrostowe są uważane za formę nadużywania urazu lub odpowiedzi na normalnych odkształceń i naprężeń aktywnej zabawy. Jednak każde dziecko, które jest o niepokojących epizodów bólu należy oceniać, aby upewnić się, że nie jest to choroba lub uraz, który jest odpowiedzialny za objawy.

Znane są również zakażenia powoduje ból nogi u dzieci. Ropnie i zapalenie tkanki łącznej (zakażenia skóry i otaczających tkanek) może powodować ból, który może towarzyszyć drenaż ropy, zaczerwienienie, ciepło skóry, lub gorączka. Zapalenie szpiku (zakażenie kości) jest rzadkie i bardziej poważne choroby.

Bóle stawów mogą być spowodowane szkody dla stawów lub do stawów stawu. W takich przypadkach ból może towarzyszyć obrzęk, zaczerwienienie lub ciepło i wrażliwość dotkniętego obszaru. W bardzo rzadkich przypadkach, łagodne lub złośliwe nowotwory kości lub tkanek miękkich otaczających może spowodować ból nóg.

Ból nóg u dzieci mogą być związane z urazem lub poważnego zakażenia. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak paraliż, utrata czucia, brak impulsów na nogi, niemożność poruszania stawu kolanowego, niekontrolowane lub silne krwawienie, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza), lub niekontrolowane ból.

Jeśli ból nóg u dzieci utrzymuje się lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić bóle nóg u dzieci?

Ból nóg u dzieci mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Choroby, które są znane powodować ból nóg u dzieci może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o ból nóg w dzieci objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje ból nóg u dzieci?

Ból nóg u dzieci mogą być niespecyficzne odpowiedź do codziennych czynności, często nazywane "Growing Pains". Inne traumatyczne przyczyny mogą produkować więcej silny ból. Infekcje, choroby zapalne, i bardzo rzadko, nowotwory, są inne przyczyny ból nóg u dzieci.... Czytaj więcej o ból nóg w dzieci przyczyny