Cambler

Uzupełniające środki do objawów zapalenia stawów

Pytanie:

Jaki jest najlepszy naturalny sposób zwalczać bóle zapalenia stawów?

Odpowiedź:

To trudne pytanie, z wielu powodów.

Po pierwsze, istnieje ponad 100 typów wirusów zapalenia stawów. Najlepszym lekarstwem - naturalne lub nie - często zależy od rodzaju stawów osoba. Ponadto, wiele osób z bólami nie stawów, chorób, takich jak zapalenie ścięgna i zapalenie kaletki maziowej mogą powodować bóle stawów, które naśladują stawów.

Po drugie, co należy uznać za "naturalne"? Niektórzy ludzie nie uważają, leki na receptę, naturalne, nawet jeżeli zawierają substancje występujące w przyrodzie. Niektóre suplementy hormonu tarczycy i naparstnicy są przykłady leków na receptę, które zawierają składniki występujące naturalnie.

Wreszcie, nie jest często nie najlepiej "naturalny sposób" leczenia objawów zapalenia stawów. Niestety, nie mamy przekonujących dowodów, że naturalne środki będą niezawodnie i skutecznie leczyć objawy najczęstszych rodzajów zapalenia stawów.

Powiedział, że tutaj jest to, co uważam za jedne z najlepszych uzupełniających środków do objawów zapalenia stawów:

  • Utrata wagi. Dla większości formami zapalenia stawów, przyjmujących obciążenie przy złącze obciążonych (takich jak kolano) tracąc nadwagi może być pomocny.

  • Ćwiczenia. Aktywność fizyczna może zapewnić znaczne korzyści dla wielu rodzajów zapalenia stawów. Ćwiczenia mogą obejmować grunty lub aktywności fizycznej na bazie wody lub innych nieobciążające ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie wokół stawów z zapaleniem stawów, poprawiają równowagę i poprawić sprawność fizyczną.

  • Witamina D. Niski poziom witaminy D we krwi są powszechne, może powodować achiness i były związane ze zwiększonym ryzykiem choroby zwyrodnieniowej stawów., Podczas gdy zwiększenie spożycia witaminy D (poprzez żywność lub suplementy) jest mało prawdopodobne, aby szybką redukcję objawów zapalenia stawów, może zapobiec w przyszłości zmniejszyć ból stawów i kości w długim okresie.

  • Glukozaminy. Liczne badania wskazują, że glukozamina może zmniejszyć ból kolana z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów. Istnieje spór o roszczenia do innych świadczeń, w tym możliwości, że może zapobiec lub wyleczyć siedzibę artretyzm stawów.

  • Akupunktura. Dobrze zaprojektowane badania sugerują, że akupunktura może być skuteczne dla kości i stawów, fibromialgii i innych przewlekłego bólu. Tylko jak akupunktura łagodzi objawy zapalenia stawów jest niepewna.

  • Dieta. Chociaż zalecenia, które obfitują w odniesieniu do żywności, które sprzyjają i unikać różnych rodzajów zapalenia stawów, związek pomiędzy dietą i stawów jest najsilniejszy dla jednego konkretnego typu zapalenia stawów, dny moczanowej. Ograniczenie alkoholu i żywności wysokiej puryn (np. śledzia, sardele, wątroby i boczku) może zmniejszyć częstotliwość dna ataków w niektórych ludzi. Najnowsze badania związane różne składniki diety (w tym mięsa, ryb i wysokiej fruktozowy syrop kukurydziany) do zwiększonego ryzyka nowo rozpoznaną dną moczanową. Inne produkty spożywcze (w szczególności o niskiej zawartości tłuszczu mlecznego) wydaje się zmniejszać ryzyko dna. Jednak dla osób z rozpoznaną dną moczanową, wpływ zmiany spożycie tych produktów jest niepewna. Reumatoidalnego zapalenia stawów, nie ma wystarczających dowodów, że kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe, może zmniejszyć zapalenie stawów, w mojej własnej praktyki, nie widziałem zbyt wiele korzyści.

Należy pamiętać, że za atrakcyjne jak naturalne środki mogą być, mogą być tak samo niebezpieczne jak leki na receptę. Po tym wszystkim, toksyczne grzyby są naturalne! A ponieważ regulacja zioła, witaminy i inne bez recepty "neutraceuticals" jest mniej rygorystyczne niż leki na receptę, może być trudno wiedzieć, co dokładnie znajduje się w całkowicie naturalny środek. Zanieczyszczenia, interakcje z innymi lekami i zmiennej sile działania może spowodować poważne problemy.