Cambler

Prosty sposób, aby zatrzymać stawów kolanowych z postępującą

Istnieje wiele można zrobić, ale naukowcy z Harvardu teraz powiedzieć omijając dzienny soda może również pomóc.

Jest dużo dobrej nauki zaproponować możemy zrobić coś pozytywnego, gdy stajemy się słaby w kolanach. Kroki w celu zapobiegania choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego obejmują zmniejszenie obciążenia masy ciała na kolana poprzez utrzymanie idealnej wagi, unikanie działań, które będą przeciążać kolana, takie jak bieganie, a wzmacniając mięśnie, które wspierają kolano. Działa na mięsień czworogłowy z przodu uda i ścięgna w tylnej części uda może pomóc w absorpcji niektórych stresu na kolanach.

Teraz nowe badania Harvard przedstawiła niedawno na dorocznym spotkaniu Europejskiego Kolegium reumatologii stwierdza, że ​​sody pitnej mogą być związane z problemami z kolanem u mężczyzn. "Na podstawie naszych analiz, spożywanie więcej niż pięciu nondiet napojów bezalkoholowych na tydzień jest podobne do znacznej progresji choroby zwyrodnieniowej stawów u mężczyzn", mówi autor badania dr Bing Lu, profesor w Harvard Medical School.

Napoje bezalkoholowe, miękkie kolana

Kolanowego choroba zwyrodnieniowa stawów jest pogorszenie chrząstki kolana, gładkiej tkanki, która działa jako amortyzację za swoim rzepki i między kości udowej i kości podudzia. W przypadku wystąpienia choroby zwyrodnieniowej stawów, chrząstki niszczeniem i kości zaczynają szlifować przed siebie, co sprawia, że ​​spacery, wchodzenia po schodach i po prostu zginając kolana bolesne.

Jeden wspólny wkład w chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych jest ciężarem masy otyłości, ale naukowcy odkryli związek pomiędzy sodą i uszkodzenia stawu kolanowego, która odbyła się prawdziwa tylko w nie-otyłych mężczyzn. Choć naukowcy nie mogli wyjaśnić, dlaczego słodki gazowany co było związane z choroba zwyrodnieniowa stawów, co gorsza, że ​​mam pewne teorie. Jest to, że napoje zawierają kwas fosforowy, który został pokazany przeszkadzać w absorpcji wapnia i przyczynia się do równowagi, które prowadzą do dodatkowych strat wapnia. Inna teoria mówi, że soda może zastąpić zdrowszych wyborów żywności i napojów. "Miękkie zużycie napój może być związane ze spadkiem spożycia białka, mleka i produktów mlecznych, owoców i wielu witamin i składników odżywczych," mówi Dr Lu.

Co możesz zrobić

Jeśli masz już choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, zmniejszyć spożycie soda do mniej niż pięć drinków tygodniowo. Dietetycy polecam wycinania sody łącznie, aby zapobiec cukrzycy i otyłości.