Cambler

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest w toku, progressive, autoimmunologiczna choroba, która wpływa na stawy ciała z epizodów bolesnego zapalenia. Przeczytaj przegląd Ra ›

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów znacznie się różnią się od osoby do osoby i mogą być łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Na początku choroby, objawy reumatoidalnego zapalenia stawów są często niejasne i rozwijać się powoli. Objawy mogą nie obejmować klasyczny objaw ból stawów, że ludzie często powiązana z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Dowiedz się więcej na temat objawów reumatoidalnego zapalenia stawów ›

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów leczenie plany używać wielostronne podejście i są indywidualnie do stadium zaawansowania choroby i wieku, historii choroby i współistniejących chorób lub chorób. Nie ma leku na reumatoidalne zapalenie stawów, ale wczesnego wykrywania i leczenia, jest to możliwe, aby zminimalizować lub opóźniać uszkodzenia stawów i powikłań choroby, takich jak ból przewlekły i niepełnosprawności. Ponieważ reumatoidalne zapalenie stawów jest postępującą i przewlekły charakter leczenie zwykle musi być ciągły, a nawet w pewnych przypadkach, przez całe życie.

Specjalna funkcja: znalezienie odpowiedniego leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów ›

Życie z reumatoidalnym zapaleniem stawów

Jeśli zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), wiesz, jak bolesne, męczące i nieprzewidywalna choroba może być. Nie ma lekarstwa jeszcze przez RA, ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze żyć. Wczesna diagnoza, wczesne leczenie i dobre zarządzanie RZS może prowadzić do długimi okresami bez występowania objawów.

Przeczytaj na 8 sposobów, aby dobrze żyć z Ra ›