Cambler

Życie z rakiem tarczycy

Życie z rakiem tarczycy

Naukowcy odkryli kilka czynników ryzyka, które sprawiają, że bardziej narażone na rozwój raka tarczycy. Rak tarczycy może wystąpić w każdym wieku, ale większość osób z rakiem tarczycy jest więcej niż 45 lat. Dowiedz się więcej o życiu z rakiem tarczycy ›

Po operacji tarczycy

Powinieneś być w stanie wrócić do normalnego życia w ciągu kilku tygodni. Lekarz będzie kontrolował odzyskanie być pewny, że uzdrawiając poprawnie i że problem tarczycy jest pod kontrolą.

Twój lekarz może poprosić, aby nie dostać obszar nacięcie mokre przez kilka dni po zabiegu. Unikać wysiłku fizycznego przez kilka tygodni, i nie wrócić do pracy, dopóki lekarz mówi, że to w porządku. W ciągu tygodnia lub tak, możesz odwiedzić lekarza, aby wykonać badanie nacięcie. Jeśli nadal masz zaciski lub szwy, można je usunąć, a następnie. Twój nacięcie będzie czerwony i wychował na początku, ale to prawdopodobnie będzie spłaszczyć i znikają w około 6 miesięcy. Po zabiegu, może trzeba wziąć pigułki hormonalne tarczycy. Te tabletki wymienić hormon że tarczyca wykorzystane do. Lekarz dostosuje dawkę tego hormonu, aż będzie odpowiednia dla Ciebie.

Dowiedz się więcej na temat życia po operacji tarczycy ›

Po tarczycy

Po twoje problemy z tarczycą są pod kontrolą, można wrócić do robienia rzeczy, które lubię robić. Aby zachować dobre samopoczucie, zgodnie z zaleceniami lekarza za blisko. Weź swoje lekarstwa lub pigułki hormonalne codziennie. I udać się do lekarza na regularne badania kontrolne.

  • Twój lekarz może poprosić, aby nie dostać obszar nacięcie mokre przez kilka dni po zabiegu.

  • Unikać wysiłku fizycznego przez kilka tygodni, i nie wrócić do pracy, dopóki lekarz mówi, że to w porządku.

  • W ciągu tygodnia lub tak, możesz odwiedzić lekarza, aby wykonać badanie nacięcie. Jeśli nadal masz zszywek chirurgicznych lub szwów, mogą być usunięte, a następnie. Twój nacięcie będzie czerwony i wychował na początku, ale to prawdopodobnie będzie spłaszczyć i znikają w około sześć miesięcy.

  • Po zabiegu, może trzeba wziąć pigułki hormonalne tarczycy. Te tabletki wymienić hormon że tarczyca wykorzystane do.

Dowiedz się więcej o życiu po tarczycy ›