Cambler

Zrozumienie stadium raka tarczycy

Rak tarczycy działa inaczej w każdej osobie. Lekarz używa testów postoju, np. badań obrazowych i biopsji, aby ustalić, jak daleko się rozprzestrzeniać. Z wyników tych badań, lekarz przypisać raka scenie.

Stadium raka opiera się na wielkości guza rakowego gdzie i jak daleko rozprzestrzeniać. Rak pierwsze miejsce w organizmie jest nazywany głównym miejscem lub guza. Rak, który rozprzestrzenia się do odległych części ciała jest nazywana przerzutowy.

Z rakiem tarczycy, lekarz musi usunąć tarczycy z chirurgii zanim on lub ona wie stadium nowotworu. Etapy raka tarczycy różnią się w zależności od typu raka trzeba. Oto podsumowanie etapów różnych typów tego nowotworu.

Zrozumienie etapów i pęcherzykowe typu brodawkowatego

Etap I. Etap ten zależy od wieku. Jeśli ma mniej niż 45, a rak nie rozprzestrzenił się poza szyi lub górnej części klatki piersiowej, to jest etap I. węzłów chłonnych w pobliżu twojego raka tarczycy może pokazać, ale to jest nadal Etap I. Jeśli masz 45 lat lub więcej, masz Etap I raka jeśli guz 2 centymetrów lub mniejsze, nadal w tarczycy, a nie rozprzestrzenił się na sąsiednich węzłów chłonnych i do odległych części ciała.

Etap II. Etap ten zależy także od wieku. Jeśli ma mniej niż 45, a nowotwór rozprzestrzenił się do odległych miejsc, takich jak płuca i kości Twojego, to jest etap II. Jeżeli jest 45 lub więcej, wielkość guza pomiędzy 2 a 4 cm, i rakowe są do sąsiednich węzłów chłonnych i do odległych części ciała, należy faza II raka.

Etap III. Etap ten ma zastosowanie do osób w wieku 45 lub więcej lat. Trzeba III etapu raka jeśli guz jest większa niż 4 cm, lub gdy nowotwór zaczął się rozprzestrzeniać tylko poza tarczycą, ale nie rozprzestrzenił się węzłów chłonnych i okolic odległych lub guz dowolny rozmiar i rozprzestrzeniać chłonnych Węzły w tarczycy, ale do odległych miejsc.

Etap IVA. Etap ten ma zastosowanie do osób w wieku 45 lub więcej lat. Masz etap IVA jeśli nowotwór rozprzestrzenił się na szyi, lub do węzłów chłonnych z boku szyi i górnej części klatki piersiowej, ale nie do odległych miejsc.
Stadium IVB. Etap ten ma zastosowanie do osób w wieku 45 lub więcej lat. Masz stadium IVB jeśli nowotwór rozprzestrzenił się na naczyniach krwionośnych w szyi i górnej części klatki piersiowej lub tkanki w pobliżu swojego kręgosłupa. To może lub nie może się rozprzestrzenić do węzłów chłonnych, ale nie rozprzestrzenił się do odległych miejsc.
Etap IVC. Etap ten ma zastosowanie do osób w wieku 45 lub więcej lat. Jeżeli nowotwór rozprzestrzenił się do odległych miejsc, trzeba scenie IVC, bez względu na to jak duże lub gdy guz nie rozprzestrzenił się do pobliskich węzłów chłonnych.
Zrozumienie etapów typu rdzeniastego

Rusztowania na raka rdzeniastego tarczycy u ludzi w każdym wieku jest taka sama jak dla raka brodawkowatego lub pęcherzykowego u osób w wieku powyżej 45 lat.

Zrozumienie etapów anaplastic typu

Anaplastyczny rak tarczycy jest zawsze etap IV.

Etap IVA: rak jest nadal w tarczycy i może być resekcji (wyjmowany od zabiegu). To może lub nie może się rozprzestrzenić do pobliskich węzłów chłonnych, ale nie rozprzestrzenił się do odległych miejsc.

Stadium IVB: nowotwór wzrosła poza tarczycy i nie jest resekcji. To może lub nie może się rozprzestrzenić do pobliskich węzłów chłonnych, ale nie rozprzestrzenił się do odległych miejsc.

Etap IVC: rak jest dowolny rozmiar i może być lub może nie być uprawiane na zewnątrz tarczycy. To może lub nie może się rozprzestrzenić do pobliskich węzłów chłonnych. Rozprzestrzenił się do odległych miejsc.