Cambler

Rak tarczycy FAQ

Q: Co to ​​jest tarczyca?

: Tarczycy jest usytuowany w przedniej części szyi, naprzeciwko tchawicy (tchawicy) i przełyku (żywnościowego rury).

Normalnie nie można zobaczyć i zwykle nie może być odczuwany. Posiada dwa płaty, lewego i prawego płata. Płaty te są połączone przez mostek tkanki, zwany przesmyk, aby utworzyć koziołek lub narządu kształcie motyla. Tarczyca zajmuje jodu z żywności jemy. To również kilka ważnych hormonów, zwanych hormonów tarczycy. Hormony tarczycy pomagają regulować metabolizm organizmu, lub w jaki sposób organizm tworzy i wykorzystuje energię. Tarczyca zawiera dwa główne rodzaje komórek. Komórki zwane komórek pęcherzykowych tarczycy zrobić i przechowywać hormonów tarczycy. Komórki zwane ogniwa C zrobić hormon zwany kalcytonina. Hormon ten umożliwia kontrolowanie poziomu wapnia w organizmie.

P: Jakie są przytarczyc?

: Istnieją cztery małe gruczoły przymocowane na tylnej tarczycy. Robią hormon zwany hormon przytarczyc. Hormon przytarczyc, wraz z kalcytoniną hormonu kontroluje poziom wapnia we krwi.

Pytanie: który zwykle dostaje raka tarczycy?

A: Kobiety się raka tarczycy częściej niż mężczyźni. Także ludzie w wieku od 45 do 69 są bardziej narażone na raka tarczycy niż ludzi innych grup wiekowych.

Pytanie: czy mam guzki tarczycy to oznacza, że mam raka tarczycy?

A: Większość guzków tarczycy (90 do 95 procent) nie są rakowe. Czasami są one znalezione guzki na szyi. Ludzie mogą się guzków tarczycy w każdym wieku, ale osoby starsze je częściej. Osoba ta może mieć wolu wole, co oznacza, że ​​ma kilka guzków tarczycy. Te guzki są czasem torbiele z płynem w nich. Mogą być także dodatkowe guzki wypełnione hormonu tarczycy, które nazywane są koloidalne guzków. Nie są to rak. Bez biopsji i inne testy, jednak bardzo trudno jest powiedzieć, co jest guzek tarczycy i czy jest rak, czy nie.

P: Jakie są różne rodzaje raka tarczycy?

  • Rak brodawkowaty jest najczęstszym rodzajem raka tarczycy. Występuje u około 80 procent chorych na raka tarczycy. To jest czasami nazywane brodawkowatego raka brodawkowatego lub gruczolakoraka. Ten rodzaj raka zazwyczaj rozpoczyna się w komórkach pęcherzyka tarczycy.

  • Rak pęcherzykowy jest drugim najczęstszym typem raka tarczycy. Występuje w 10 do 20 procent osób z rakiem tarczycy. To jest czasami nazywane raka pęcherzykowego, raka pęcherzykowego lub pęcherzyków gruczolakoraka.

  • Rdzeniasty rak tarczycy występuje u mniej niż 5 procent osób z rakiem tarczycy. Jest raka parafollicular lub komórek C (nazwany ich wytwarzania kalcytoniny). Jedna z pięciu osób ma ten gen, który powoduje raka. Badanie krwi można zrobić, aby zobaczyć, czy ktoś niesie gen. Jeśli test wykazuje gen, członkowie rodziny pacjenta powinny być również sprawdzone. Jest tak że nowotwór można zapobiegać lub znajdujących się na wcześniejszym etapie tymi genami.

  • Anaplastyczny rak występuje u około 2 procent osób z rakiem tarczycy. Jest również nazywany niezróżnicowany ponieważ niedojrzałe komórki nie wyglądają jak komórki tarczycy. Ten typ nowotworu rośnie szybko i może być trudniejsze do leczenia niż w innych typach raka tarczycy.

P: Jakie są objawy raka tarczycy?

: Niektóre z objawów raka tarczycy należą: guzek na tarczycy lub w innym miejscu na szyi, bóle szyi, chrypka, trudności w połykaniu, trudności w oddychaniu, a kaszel, który trwa przez długi czas. Objawy te mogą być powodowane przez wiele innymi oprócz raka tarczycy. To ważne, aby być sprawdzone przez lekarza jest w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów.

Q: Jak jest wykonywane skanowanie tarczycy?

: W skanie tarczycy, osoba albo połykać lub jest wtryskiwana z bardzo niewielką ilością materiału radioaktywnego. Specjalna kamera będzie zmierzyć, ile promieniowania jest pochłaniana przez tarczycę. Skanowanie może pokazać obszary, w tarczycy bez wychwytu promieniowania. Są to tak zwane "zimne miejsca" i może oznaczać nowotwór. Biopsja jest konieczna, ponieważ wiele z nich nie są zimne obszary nowotworowe. Skany są najbardziej przydatne po Rozpoznanie raka jest wykonany, i może pomóc powiedzieć lekarzom, czy nowotwór rozprzestrzenił się na miejscach poza tarczycy. Badania krwi, w tym badania tyreoglobuliny, są też zazwyczaj zrobione.

Q: Jak jest rak tarczycy leczonych?

Rak tarczycy mogą być leczone chirurgicznie promieniotwórczy jod terapii, radioterapię, chemioterapię, lub ich kombinacja.

Celem operacji jest usunięcie nowotworu z tarczycą, pozostawiając tyle tarczycy możliwie niezmienione. Czasami cały tarczycy mogą być usunięte. Jeśli to nastąpi, to pacjenci muszą brać tabletek hormonów do końca ich życia, w celu zastąpienia brakującego własnego hormonu tarczycy.

Celem terapii jodem radioaktywnym (RAI) jest do zabijania komórek nowotworowych za pomocą jodu radioaktywnego. RAI jest szczególną formą promieniowania przy użyciu jodu. Komórki tarczycy są wyjątkowo głodny jodu i go podnieść z krwi po iniekcji. Prowadzi to do wysokich dawek zarówno w ramach zwykłych i rakowych tarczycy, które zabijają tych komórek. Inne komórki ciała, które nie zajmują jod nie dostać promieniowanie i uniknąć zniszczenia. W razie potrzeby, leczenie radiojodem może być powtarzany więcej niż raz, aby upewnić się, że wszystkie komórki nowotworowe są niszczone.

Celem radioterapii jest do zabijania komórek nowotworowych za pomocą promieniowania rentgenowskiego. Zabieg ten służy do kurczenia się nowotworu przed operacją lub pozbyć się ewentualnych pozostałych komórek nowotworowych po zabiegu. Czasami stosuje się go do leczenia raka, który nie może być usunięty chirurgicznie.

Chemoterapia jest stosowana w celu zmniejszenia ryzyka, że ​​rak rozprzestrzenia się na innych częściach ciała. Chemioterapia może być podawana po zabiegu w celu zmniejszenia tej szansy. Jeśli podaje się po zabiegu, to jest nazywany adiuwant chemioterapii. W przypadku raka tarczycy, chemioterapia jest mniej skuteczny i zwykle stosowane przy nowotworowo lub nie odpowiedzieli na leczenie radiojodem.

P: Jakie są badania kliniczne?

A: Badania kliniczne są badania nowych rodzajów leczenia raka. Lekarze prowadzenia badań klinicznych, aby dowiedzieć się, jak dobrze działa nowe metody leczenia i jakie są ich skutki uboczne są. Jeśli wyglądają obiecująco, są następnie porównywane z obecnym leczeniu, aby zobaczyć, czy działają one lepiej lub mają mniej skutków ubocznych. Ludzie, którzy biorą udział w tych badaniach mogą korzystać z dostępu do nowych metod leczenia, zanim FDA zatwierdza je. Uczestnicy także pomagać wspomagać nasz zrozumienie nowotwór i pomaga przyszłych chorych na raka.

P: każdy powinien dostać drugą opinię?

A: Wiele osób z rakiem dostać drugą opinię od innego lekarza. Istnieje wiele powodów, aby uzyskać drugą opinię, w tym, jeżeli osoba nie jest wygodne z decyzji leczenia, jeśli rodzaj raka występuje rzadko, jeśli istnieją różne sposoby leczenia raka, lub gdy osoba ta nie jest w stanie zobaczyć ekspert raka.

Q: Jak można kogoś dostać drugą opinię?

: Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać drugą opinię:

  • Zadaj podstawowej opieki lekarza. Może on być w stanie polecić specjalistę np. chirurg, onkolog, czy promieniowanie onkologa. Czasami lekarze współpracować w ośrodków onkologicznych lub programów.

  • Zadzwoń do serwisu informacyjnego rak rak krajowego instytutu. Numer 800-4-CANCER (800-422-6237). Mają informacje o obiektach, w tym centrów leczenia nowotworów i innych programów wspieranych przez National Cancer Institute.

  • Szukać innych opcji. Pacjenci mogą uzyskać nazwiska lekarzy z ich lokalnej społeczności medycznej, pobliskiego szpitala, uczelni medycznej lub lokalnych grup poparcia raka, jak również od innych ludzi, którzy mieli ten rodzaj raka.

  • Skonsultować się z oficjalnego katalogu ABM Zarządu certyfikowanych specjalistów medycznych. Ta książka odniesienia od Europejskiej Rady ds. specjalności medycznych wymienia lekarzy przez państwo. Daje to ich specjalność, tło, i szkolenia. Jest ona dostępna w większości bibliotek publicznych. Można również zobaczyć je online w www.abms.org.