Cambler

Co należy wiedzieć o terapii hormonalnej raka tarczycy

Jeśli miałeś operację usunięcia tarczycy i / lub leczenia radioaktywnego jodu, organizm nie może już dokonać hormonów tarczycy jest używane do wykonania. Będzie prawdopodobnie być na terapii hormonalnej tarczycy, która jest zwykle podawana w postaci tabletek. Te tabletki zastąpić utracone hormony. Hormony tarczycy są ważne, ponieważ pomagają one pracę ciała prawidłowo.

Przysadki w mózgu kontroluje tarczycę. Jeśli przysadka wykryje, że poziomy tarczycy są niskie, sprawi, że hormon zwany hormon stymulujący tarczycę (TSH). Hormon ten stymuluje zwykle tarczycy, aby jak najwięcej z jego hormonów, jak na potrzeby organizmu. Jeśli jednak miał twoja tarczyca usunięta z powodu raka tarczycy, TSH może zamiast stymulować żadnych tarczycy komórek nowotworowych, które pozostają, i mogą one rosnąć szybciej.

Odwrotnie, jeżeli wykryje, że poziom przysadki hormonu tarczycy zwiększają, nie będzie bardzo dużą, aby TSH. Niektóre badania wykazały, że ludzie, którzy mieli raka tarczycy leczenie lepiej, gdy ilość TSH we krwi jest niski. Tak więc u pacjentów z rakiem tarczycy, hormon wystarczająca pigułki podaje nie tylko pomagają blacharki prawidłowo, ale również do utrzymania stężenia TSH niska.

Skutki uboczne terapii hormonalnej tarczycy

Pacjenci potrzebują terapii hormonalnej tarczycy regularne badanie krwi, aby nie podejmować zbyt mało hormonu (co spowoduje niedoczynność tarczycy) lub przy zbyt dużej ilości hormonu (co skutkowałoby nadczynności tarczycy). Objawy niedoczynności tarczycy m.in. niskie zużycie energii, zmęczenie, senność, zwiększenie masy ciała, uczucie zimna przez cały czas, wypadanie włosów i wysuszenie skóry. Nadczynność tarczycy może powodować nerwowość, drżenie, utrata masy ciała bez diety, biegunki, szybkiego bicia serca, i nadmierne pocenie się. Z biegiem czasu, może to również prowadzić do rozrzedzenia kości ( osteoporoza ).