Cambler

Choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność tarczycy zrozumienie

Jeśli jesteś jak wielu z moich pacjentów z rozpoznaniem choroby tarczycy, może być zaskoczony, że taki mały gruczoł może mieć tak ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Ale to nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę ogromną pracę Twój tarczycy. Przez całe życie, to jest ciągle zajęty gruczołów produkujących hormony, które wpływają na metabolizm. Więc gdy choroba powoduje tarczycy osłabnąć i underproduce hormonów tarczycy lub przepracowanie i produkują za dużo, będziesz wiedzieć, coś jest nie tak.

Objawy chorób tarczycy są tak szerokie, wpływa na nastrój, energię, temperaturę ciała, waga, serce, i bardziej, że może to być trudne do uzyskania prawidłowej diagnozy od razu. Ryzyko choroby tarczycy zwiększa się wraz z wiekiem. Jednak choroby tarczycy najtrudniej wykryć u ludzi powyżej 60 roku, ponieważ często udający innej choroby, takie jak choroby serca, depresji i demencji. Objawy mylące są jednym z powodów, wiele osób, które mają przeważnie choroby tarczycy kobiety-jeszcze nie wie, że ma go.

Szacunki, ile osób ma chorobę tarczycy są bardzo zróżnicowane, począwszy od 10 mln do 30 mln. Najbardziej wiarygodne dostępne Numer pochodzi z trzeciego US National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES III) osób w wieku 12 i starszych. Wyniki badania z 2002 roku wykazały, że prawie 6% populacji USA, lub 12,2 mln osób, ma chorobę tarczycy. Większość z tych osób, o 9,6 mln, ma niedoczynność tarczycy. Znacznie mniejsza część, 2,6 mln osób, ma nadczynność tarczycy. Ale populacja się starzeje, a odsetek osób z chorobami tarczycy wzrasta.

Diagnozowania chorób tarczycy może być trudne, a w pewnych okolicznościach, więc jest ich leczenia. Jako przewodniczący grupy zadaniowej składającej się z czołowych specjalistów tarczycy dla Europejskiego Stowarzyszenia tarczycy i Europejskiego Stowarzyszenia Endocrinologists klinicznych i panelistów na odpowiedniej grupy zadaniowej nadczynnością tarczycy, jestem szczęśliwy w celu wymiany informacji, który odzwierciedla aktualny myślenia o zarządzaniu chorób tarczycy. Informacje te mogą pomóc poruszać niektóre z kluczowych punktów i kontrowersji wokół, jak najlepiej wykrywać i leczyć uszkodzonego tarczycy.

Dobrą wiadomością jest to, że przy odpowiednim leczeniu, choroby tarczycy mogą być z powodzeniem. Mam nadzieję, że ten raport pomoże ściśle współpracować z lekarzem, aby doprowadzić poziom hormonów tarczycy wraca do normy, tak aby można było przejść na temat życia swoje życie do maksimum.

Twoja tarczyca

Jeśli nigdy wcześniej nie zdiagnozowano problemu tarczycy, są szanse, że nie jesteś do końca pewien, gdzie tarczycy jest, nie mówiąc już o to, co robi. Ten mały, gruczoł w kształcie motyla waży mniej niż uncję. Gdy działa normalnie, to przysiada dyskretnie ze skrzydłami owinięty wokół przedniej części tchawicy (tchawica), poniżej swojej skrzynki głosowej (krtani). Jego niewielki rozmiar można łatwo oszukać się nie doceniając znaczenie tarczycy do zdrowia. Jednak ten gruczoł kontroluje tempo, w jakim każda komórka, tkanka, narząd i funkcji organizmu w swoim, z mięśni, kości i skóry do przewodu pokarmowego, mózgu, serca i innych. Jest to możliwe głównie poprzez wydzielanie hormonów, które kontrolują sposób szybko i efektywnie komórki konwersji składników odżywczych do energetycznej o aktywności chemicznej zwanej metabolizmu tak aby komórki mogły wykonywać swoje funkcje.

Rysunek 1: Jak często występuje choroba tarczycy?

Jak często występuje choroba tarczycy?

Prawie 6% populacji USA, lub 12,2 mln osób, ma chorobę tarczycy. Większość z tych osób, o 9,6 mln, ma niedoczynność tarczycy. Znacznie mniejsza część, 2,6 mln osób, ma nadczynność tarczycy.

Źródło: Trzeci US National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES III).

Jak prace gruczołu tarczycy

Podobnie jak silnik samochodu nie można uruchomić bez benzyny, twoja tarczyca potrzebuje paliwa do produkcji hormonów tarczycy. Paliwo to jest jod. Jod występuje w takiej żywności jako jodowanej soli kuchennej, owoce morza, chleb i mleko. Podczas spożywania tych produktów, jod przenika do krwiobiegu. Twoja tarczyca następnie wydobywa to niezbędny składnik z krwi i wykorzystuje ją do dwóch rodzajów hormonów tarczycy: tyroksyny, zwane T4, ponieważ zawiera cztery atomy jodu i trójjodotyroniny lub T3, który zawiera trzy atomy jodu. Wyjście tarczycy składa się głównie z T4 (patrz rysunek 2). Większość T3 korpus musi faktycznie utworzony poza tarczycą w narządach i tkankach, które wykorzystują T3, takich jak wątroba, nerki i mózgu. Tkanki te konwersji T4 z tarczycy w T3 przez usunięcie jodu.

Rysunek 2: normalne tarczycy

Normalny tarczycy

Zwykle podwzgórze wysyła sygnał w postaci hormon uwalniający tyreotropinę (TRH), który umożliwia przysadki wydzielanie hormonu stymulującego tarczycę (TSH). W odpowiedzi tarczycy uwalnia T4 i niewielką ilość T3. Te ruchu do wątroby i innych narządów, gdzie T4 jest przekształcany w T3 i wprowadza do krwiobiegu. Podobnie jak w układzie grzewczym z termostatem nastawionym na stałej temperaturze, zazwyczaj działa tarczycy działa w stałym tempie bez większych odchyleń.

Jak tarczyca produkuje hormony tarczycy, przechowuje je w ogromnej ilości mikroskopijnych pęcherzyków. Kiedy organizm potrzebuje hormonów tarczycy, tarczyca wydziela go do krwi w ilościach odpowiednich do zaspokojenia potrzeb metabolicznych komórek. Hormon łatwo wsuwa się do komórek w potrzebie i przywiązuje do specjalnych receptorów znajdujących się w jądrach komórek.

Twój samochód silnik spala paliwo, ale to ty, który mówi to, jak ciężko pracować przez wzmocnienie na gazu pedał. Tarczycy musi być także powiedział, co robić. Ona rozkazy z przysadki mózgowej, zlokalizowany u podstawy mózgu. Nie większy niż ziarnko grochu, przysadka jest czasami jako "master" gruczołu, ponieważ kontroluje funkcje tarczycy i innych gruczołów wydzielania wewnętrznego w systemie. Przysadka mózgowa wysyła wiadomości do tarczycy, mówiąc mu, jak bardzo hormonem zrobić. Komunikaty są w postaci hormonu tyreotropowego (TSH). Stężenia TSH w krwiobiegu wzrost lub spadek, w zależności od tego, czy jest wystarczająco dużo hormonów tarczycy w systemie, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Wyższe poziomy TSH skłonić tarczycy produkować więcej hormonu, aż stężenia TSH zejść na stałym poziomie. Odwrotnie, niski poziom TSH sygnalizuje tarczycy spowolnić produkcję.

Co jest metabolizm?

Metabolizm jest aktywność chemiczną, dzięki któremu komórki konwersji składników odżywczych w energię. Hormon tarczycy określa tempo metabolizmu. Podczas metabolizmu, energia jest uwalniana z węglowodanów, białek, tłuszczów i innych składników odżywczych, można jeść. Proces metaboliczny również generuje ciepło, dwutlenek węgla, wodę i produkty odpadowe. Twoje komórki wykorzystują energię do przeprowadzenia niezbędnych przemian chemicznych, które wzmacniają twoje tkanki ciała, aby funkcjonować poprawnie. Metabolizm wpływa na temperaturę ciała, masy ciała, poziom energii, siłę mięśni, zdrowia psychicznego, płodność, i więcej.

Przysadka mózgowa dostaje swoje informacje w kilka sposobów. Jest w stanie czytać i odpowiadać bezpośrednio do ilości T4 krążących we krwi, ale również odpowiedzią na podwzgórze, w części mózgu, która uwalnia hormon, własny hormon uwalniający tyreotropinę (TRH). TRH stymuluje produkcję TSH w przysadce mózgowej. Sieć komunikacji między podwzgórza, gruczołów przysadki, tarczycy i określany jest jako oś podwzgórze-przysadka-tarczyca (HPT).

Szybki fakt

Normalny zakres TSH we krwi odbywa się zwykle między 0,45 a 4,5 jednostki mili-międzynarodowych na litr (mU / L).

Gdy coś pójdzie nie tak

Sieć komunikacji jest bardzo wydajny. Normalnie, tarczycy doles się tylko odpowiednią ilość hormonu, aby utrzymać ciało działa sprawnie. Stężenia TSH pozostaje dość stała, ale reagują na najmniejsze zmiany poziomu T4, i vice versa.

Ale nawet najlepsza sieć jest podatne na zakłócenia. Wpływy zewnętrzne, takie jak choroby lub niektórych leków, może rozbić komunikację. Kiedy to nastąpi, nie może produkować tarczycy hormonu tyle, spowolnienie wszystkich funkcji organizmu, choroby znanej jako niedoczynność tarczycy lub niedoczynność tarczycy. Czy twoja tarczyca może produkować zbyt dużo hormonów, wysyłając swoje systemy w nadbieg, choroby zwanej nadczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy. Te dwie choroby są najczęściej oznak chorobami tarczycy.

Rozważając choroby tarczycy, lekarze zaczynają od pytania dwa pytania: po pierwsze, jest tarczyca produkuje nieprawidłową ilość hormonów tarczycy? A po drugie, jest tam strukturalne zmiany w tarczycy, takie jak guzek (guza) lub rozszerzenia (wola)? Mimo, że jedna z tych właściwości nie musi koniecznie oznaczać, że inne występuje wiele chorób tarczycy ma zarówno (patrz tabela 1).

Tabela 1: Zaburzenia tarczycy w skrócie

Nieład

Wole

Guzki

Niedoczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy

Komentarz

Zapalenie tarczycy Hashimoto

Czasami

Nie, ale może być trudna do odróżnienia od sferoidalnego choroby tarczycy

Tak

Nie

Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy w Europie.

Choroba Gravesa-Basedowa

Zwykle

Nie

Nie

Tak

Najczęstszą przyczyną nadczynności tarczycy w Europie.

Rozwiązywanie tarczycy (milczy, po porodzie, podostre)

Często

Nie

Tak

Tak

Zazwyczaj powoduje nadczynność tarczycy, a następnie niedoczynność tarczycy przed rozstrzygania na własną rękę

Niedobór jodu

Tak

Nie, ale może rozwijać się przez długi okres czasu

Tak

Nie

Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy na całym świecie, ale niezbyt często w nie-imigrant populacji USA

Solitary gruczolak toksyczny

Tak

Tak

Nie

Tak

Wole (powiększenie) wynika z gruczolaka, łagodnego nowotworu

Wole proste

Tak

Nie

Nie

Nie

Powiększenie tarczycy bez znanej przyczyny, czynność tarczycy jest normalne

Wolem wole

Tak

Tak

Nie

Nie

Może przekształcić się wola guzkowego toksycznego (patrz poniżej)

Wole guzkowe toksyczne

Tak

Tak

Nie

Tak

Częstą przyczyną nadczynności tarczycy u osób starszych

Spowolnienie

Czasami tarczycy nie może sprostać wymaganiom organizmu na hormon tarczycy, nawet jeśli zwiększenie stężenia TSH. Twój organizm spowalnia. Możesz czuć zimna, zmęczenia, a nawet depresji. Można przybrać na wadze, mimo że jesz mniej. Problem ten pojawia się w jednym z kilku powodów.

Jeśli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości jodu, twoja tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów może, ale będzie starał się odpowiedzieć na wzrost poziomu TSH, pracując ciężej i ciężej i tak. To może powodować wiele objawów (patrz "Znaki i objawy niedoczynności tarczycy"). W niektórych przypadkach, staje się powiększenie tarczycy i rozwija się wola, która wygląda jak występu lub dużym obrzękiem na szyi. Wola z powodu niedoboru jodu kiedyś powszechne, ale dziś są one rzadkie w krajach rozwiniętych z powodu występowania jodu-wzbogacanej żywności, takich jak sól.

W niektórych innych przypadkach, tarczycy jest atakowany przez własny system odpornościowy organizmu. Zwykle substancje zwane przeciwciała chronią organizm przed niebezpiecznymi bakteriami i wirusami. Jednak w tej chorobie, zwany tarczycy Hashimoto, przeciwciała pomylić tarczycy zagranicznego najeźdźcy. Te przeciwciała, peroksydazy przeciwciał (anty-TPO) i antithyroglobulin (anty-Tg) są cechą zniszczenia tarczycy przez układ odpornościowy. Z biegiem czasu, bezbronny tarczycy, zapalenie i bliznami, a nie podporządkowuje. Choroby takie jak zapalenie tarczycy typu Hashimoto, które wynikają z nieprawidłową odpowiedzią immunologiczną nazywane są choroby autoimmunologiczne. Zapalenie tarczycy Hashimoto jest również znany jako przewlekła białaczka limfocytowa tarczycy, jest tylko jedną z form zapalenie tarczycy (zapalenie tarczycy), co powoduje, że niedoczynność tarczycy (patrz "Szybkie fakt: tarczycy").

Szybki fakt: zapalenie tarczycy

Tarczycy jest określenie dla każdej choroby, która powoduje zapalenie tarczycy, a czasami usterkę. Zapalenie tarczycy Hashimoto, najbardziej rozpowszechnioną formą niedoczynności tarczycy w Europie, jest spowodowane nieprawidłowymi przeciwciał. Inne formy tarczycy są zwykle przemijające i spowodować wyciek hormonu tarczycy przed upaść w stan niedoczynności tarczycy.

Revving

Czasami tarczycy ciągle ubijaniu obecnie hormonów tarczycy, nawet gdy przysadka mózgowa całkowicie zamyka produkcję TSH, to wyraźny sygnał, że organizm ma dość. Jeszcze tarczycy pojawia nieświadomy tego sygnału i nadal produkuje za dużo, spychając metabolizm w nadbieg i przyspieszając procesy organizmu. To jest nadczynność tarczycy. Jeśli masz nadczynność tarczycy, tętno może ścigać i można czuć niepokój, nerwowość lub drażliwość. Możecie się przegrzeje, mają problemy ze snem, i schudnąć pomimo dobrego apetytu. Tak jak w przypadku niedoczynności tarczycy, może rozwijać wole. W tym przypadku, ponieważ tarczyca pracuje tak ciężko nadprodukcję hormonu tarczycy, to powiększa.

Najczęstszą przyczyną revved się tarczycy w Europie jest nazywana chorobą autoimmunologiczną chorobą Gravesa-Basedowa. Przeciwciała atakują tarczycę, pobudzając gruczoł do nadprodukcji hormonów tarczycy. Rodzaje przeciwciał występujących w chorobie Gravesa-Basedowa są nazywane przeciwciałami receptora TSH (TRAb), w tym jednego rodzaju znanego jako stymulujący tarczycy immunoglobuliny (TSI). Działają one przez naśladowanie TSH, dołączając do receptora TSH w tarczycy i niejasna tarczycy, tak że produkuje on zbyt dużo hormonu. Oprócz objawów nadczynności tarczycy (patrz "Znaki i objawy nadczynności tarczycy"), niektóre osoby z chorobą Gravesa rozwijać Gravesa choroba oczu, znany również jako choroby tarczycy oczu. Jego funkcje różnią się od przypadku do przypadku, ale często obejmują obrzęk lub wyłupiaste oczy, zaczerwienienie, szeroko otwarte powieki i podwójne widzenie. W swojej najbardziej surowej formie, wizja może zmniejszyć.

Wole guzkowe toksyczne jest winien nadczynności tarczycy u wielu ludzi w ciągu 60 lat. Dzieje się tak, gdy powiększa się i rozwija tarczycy guzki, które są zasadniczo grudki komórek tarczycy, które tworzą w ramach tarczycy. Guzki mogą rozwijać się na powierzchni zewnętrznej, w którym gruczoł lekarz może czuć się je w trakcie badania. Jednak w przypadku pojawienia się wewnątrz dławnicy nie mogą być widoczne w dotyku. Niektóre guzki zrzucić komunikację pomiędzy tarczycy i przysadki mózgowej, gdyż niezależnie produkcji hormonów tarczycy i nie zależy od stężenia TSH w celu uzyskania instrukcji.

W niektórych przypadkach, rodzaj jednolitego brodawek, zwany samotnego toksyczne gruczolaka powoduje nadczynność w taki sam sposób, poprzez wytwarzanie hormonu tarczycy własnej kaprysu niezależnie wiadomości z gruczołu przysadkowego.

Ale nie wszystkie guzki powodować zaburzenia równowagi tarczycy. Istnieją różne rodzaje pojedynczych grudek, które mogą mieścić się w zakresie od wielkości ziarna grochu, lub jeszcze mniejsze, na wielkość śliwki lub większy. Większość z nich jest zupełnie nieszkodliwe i nie wpływają na funkcjonowanie tarczycy w najmniej. Należą do nich guzki zawierające płyn zwane cysty oraz gruczolaki, które są stałe, ale równie nieszkodliwe. Bardzo mały odsetek guzków są rakowe. Guzki nowotworowe nie wpływają bezpośrednio na funkcjonowanie tarczycy, a więc nie powoduje nadczynność lub niedoczynność tarczycy.

Nadczynność tarczycy w porównaniu z nadczynności tarczycy: co za różnica?

Chociaż terminy te są często używane zamiennie, mają różne znaczenie. Nadczynność tarczycy, co oznacza "toksyczny tarczycy" jest terminem używanym przez lekarzy, aby opisać obecność zbyt dużej ilości hormonów tarczycy, czy jest to spowodowane przez tarczycę, który nadprodukcję (nadczynność tarczycy), przez hormon tarczycy, że przecieki do krwiobiegu (zapalenie tarczycy ) lub przy zbyt hormonu tarczycy leków. Nadczynność tarczycy jest przyczyną nadczynności tarczycy i odnosi się w szczególności do nadprodukcji hormonów tarczycy przez gruczoł tarczycy.

Wyścigi i wypalania

Trzecia kategoria choroby tarczycy, zwany czasem rozwiązywania tarczycy, obejmuje choroby, które powodują organizm do rev, a następnie zwolnić. W tych chorobach, stan zapalny tarczycy wycieka zbyt dużo hormonu tarczycy do krwioobiegu, powodując początkowo objawy nadczynności tarczycy. Jednakże, w tym przypadku, gdy tarczycy wycieka nie nadmiernej ilości, tak więc etap rozwiązania tarczycy jest określana jako faza, nadczynności tarczycy lub nadczynności tarczycy (patrz "vs nadczynności tarczycy: Co różnica?"). Po dostaw twoja tarczyca jest hormonu jest wyczerpany, poziom hormonów spada poniżej normy, a następnie stają się niedoczynnością tarczycy. Ostatecznie, w około sześciu do ośmiu miesięcy, tarczycy spontanicznie odzyskuje i normalna funkcja zwraca w większości ludzi. Jednak z każdym odcinku, do 25% osób dotkniętych rozwijać trwałe niedoczynność tarczycy.

Te tymczasowe formy tarczycy często występują u osób z rodzinną historią chorób autoimmunologicznych. Czasem niezauważone, ponieważ zapalenie jest łagodny i bezbolesny. To jest w przypadku poporodowej tarczycy, najbardziej rozpowszechnioną formą rozwiązywania tarczycy, który występuje w 4% do 9% matek w miesiącach następujących dostawy dziecko. W tym czasie, układ immunologiczny przechodzi przed częściowo zmniejszały (w wyniku zmian hormonalnych w ciąży), aby być aktywna, przejściowego, które mogą wywoływać choroby. Milczy tarczycy jest zasadniczo taka sama jak poporodowym zapaleniu. Jedyną różnicą jest to, że nie ma związku z ciążą, a może występować u mężczyzn i kobiet, aczkolwiek najczęściej występuje u kobiet.

Podostre zapalenie tarczycy jest bolesne wersja wyżej wymienionych chorób, które są powodowane przez jedną z kilku wirusów. Znany także jako zapalenie tarczycy de Quervain za, podostrej wirusowych zakresach zapalenia tarczycy nasilenie. Jeśli masz tę chorobę i to na ciężkim boku, można poczuć się jak cierpi z powodu grypy. Będziesz miał gorączkę, bóle mięśni i bolesne, obrzęk tarczycy, który czuje się jak straszny ból gardła. Może także wystąpić wykrywalnych objawów zbyt dużo hormonu tarczycy.

Sekcja specjalna: kto dostaje chorobę tarczycy?

Większość ludzi, którzy są z rozpoznaniem choroby tarczycy mają przynajmniej jakieś cechy, które narazić je na większe od przeciętnego ryzyko. Znane są następujące czynniki ryzyka niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

Czynniki ryzyka dla chorób tarczycy

Jesteś bardziej narażone na choroby tarczycy, jeśli ci

 • mają historię rodziny niedoczynność lub nadczynność tarczycy

 • są kobiety

 • są w wieku powyżej 60

 • są białe

 • mają chorobę autoimmunologiczną

 • historię rodziny, która obejmuje choroby autoimmunologiczne

 • jest w ciąży lub po porodzie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy

 • są z niedoborem jodu lub żyć w kraju, gdzie niedobór jodu jest powszechne

 • zostały wystawione na działanie dużych ilości promieniowania

 • palić tytoniu

 • biorą leki, które zawierają duże ilości jodu.

Kobiety

Liczne badania populacji w ciągu roku donoszą, że zarówno niedoczynność i nadczynność tarczycy są znacznie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Europejskie Stowarzyszenie Endocrinologists Klinicznych (AACE) informuje, że kobiety są tak samo jak 7:55 razy częściej niż mężczyźni cierpią na choroby tarczycy. Naukowcy nie do końca rozumiem, dlaczego kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni mają problemy z tarczycą, ale różnica może być związane z estrogenem. Niektórzy sugerują, że hormon ten ma wpływ na układ odpornościowy, zwłaszcza białych krwinek zwane komórki B, które wytwarzają przeciwciała. To może mieć wpływ na rozwój chorób autoimmunologicznych, w tym chorób tarczycy. Jedno wyjaśnienie, do rozwoju poporodowego zapalenia tarczycy jest w ciąży, wysokie poziomy krążących estrogenów często hamują funkcję zarówno komórek B, jak i limfocytów T, inny typ komórek zaangażowanych w odpowiedź odpornościową. Tablicy funkcji komórek B i T, które występuje po porodzie wydaje się wywoływać chorobę.

Dowody wskazują również na udział estrogenu w rozwoju choroby Gravesa-Basedowa. Ponieważ choroba Gravesa-Basedowa jest często przed okresem dojrzewania, gdy poziom estrogenów jest niski, wpływ estrogenów na układ odpornościowy-raczej niż geny-sex-linked to uważa się, że jest odpowiedzialny za to, że coraz więcej kobiet rozwijać chorobą Gravesa-Basedowa.

Wpływ estrogenu na układ immunologiczny jest również, aby odegrać rolę w rozwoju innych chorób autoimmunologicznych, w ogólności, kobiety są na większe ryzyko dla tych zaburzeń. Choroba Gravesa-Basedowa i Hashimoto, obydwie choroby autoimmunizacyjne są winny większości przypadków nieprawidłowego działania tarczycy, w przeciwieństwie do żeliwa problemy z tarczycą, szczególnie u kobiet. Co więcej, zmiany poziomu estrogenów może przyczynić się do rozwoju choroby tarczycy po menopauzie, gdy poziom hormonu spada.

Starsi ludzie

Niedoczynności tarczycy występuje u ludzi w wieku powyżej 60 lat, a ryzyko wzrasta stopniowo tarczycy z wiekiem, a zwłaszcza kobiet. Te wzrosty mogą pokrywać się ze zwiększeniem przeciwciał, które powodują zapalenie tarczycy Hashimoto.

Jednym badanie obserwacyjne, które po 599 osób, w wieku od 85 do 89, że ci, dla tej grupy wiekowej, która miała niedoczynność tarczycy nie doświadczył negatywnych skutków choroby, a nawet miał dłuższą żywotność czterech lat. Badanie to, opublikowane w The Journal of Medical Association Europejskiej w 2004 r., wskazują, że traktowanie "starej" najstarsze mogły ograniczone korzyści. Mimo to, nie traktując dowody na to najstarszy stary może pochodzić jedynie z dobrze zaprojektowanym, badania kliniczno-kontrolnego, w którym ludzie są losowo przydzieleni do dwóch grup otrzymujących leczenie-jednego i drugiego przyjmujących placebo. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z objawów niedoczynności tarczycy, wspólne dla osób starszych (patrz "Znaki i objawy niedoczynności tarczycy w starszej osoby").

Grupy etniczne

Jeśli są pochodzenia afrykańskiego, są mniej narażone na rozwój chorób autoimmunologicznych tarczycy (np. choroba Gravesa-Basedowa, zapalenie tarczycy Hashimoto, lub po porodzie tarczycy) w porównaniu z osobami z innych grup etnicznych. Badanie NHANES III stwierdzono, że stężenie przeciwciał tarczycowych sugerować obecność choroby autoimmunologicznej w 14,3% białych, 10,9% meksykańskich ludzi, a tylko 5,3% ludzi w Afryce.

Historia zdrowie rodzina

Autoimmunologiczne choroby tarczycy w rodzinach. Do 50% krewnych pierwszego stopnia chorych na te choroby są narażone na autoimmunologiczne choroby tarczycy. Oznacza to, że jeżeli jeden z rodziców ma jedną z tych chorób, takich jak zapalenie tarczycy typu Hashimoto, istnieje znaczna szansa, ty lub twoje dzieci go rozwijać zbyt.

Śledzenie historii rodziny jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o choroby tarczycy, ponieważ objawy są często niewyraźne. Niektórzy ludzie odkrywają, że mają problem dopiero po blisko spokrewniony jest diagnozowany, co skłoniło ich do celu badanie się. Niestety, scenariusz jest bardziej powszechne, że człowiek żyje z objawami w miesiącach lub latach, w końcu zdiagnozowano, a następnie dowiaduje się, że ciotka lub wuj ma chorobę tarczycy. Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli choroba występuje w jednym z rodziców, a nie drugiego stopnia względnego takich jak ciotka lub wuj, jednak ważne jest, aby porozmawiać z dalszej rodziny o tych sprawach zdrowotnych. Jeśli krewny pierwszego stopnia twój diagnozuje, skorzystać z okazji, aby zrobić test: możesz uniknąć lat zdziwieniem na niejasnych objawów oraz możliwej błędnej diagnozy, powszechny problem wśród ludzi, którzy cierpią na choroby tarczycy.

Należy pamiętać też, że jeśli lub bliski członek rodziny ma autoimmunologiczne choroby tarczycy, to są również na ryzyko rozwoju innej choroby autoimmunologicznej. Następujące choroby medyczne mają tendencję do uruchomienia w rodzinach z autoimmunologiczną chorobą tarczycy. Nie każdy z tych chorób będzie mieć problem tarczycy, ale jak jesteś mapowanie historię swojej rodziny lub rozmowy z lekarzem, ważne jest, aby zauważyć obecność któregokolwiek z następujących chorób:

Cukrzyca typu 1. Ta postać cukrzycy (czasami znane jako nieletnich-początek cukrzycy ) jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje komórki wytwarzające insulinę, co prowadzi do braku insuliny. Jeśli masz postać autoimmunologicznej choroby tarczycy, twoje dzieci i wnuki są statystycznie bardziej narażone na rozwój tego typu cukrzycy. Odwrotnie, aż 10% osób z 1 typem cukrzycy rozwijać zapalenie tarczycy Hashimoto (przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy) w trakcie ich eksploatacji.

Choroba Addisona. Choroba znamienny skrajnym osłabienia, utraty wagi ciała, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia przewodu pokarmowego oraz ciemnienia skóry wynika z ataku autoimmunologicznego w gruczołach nadnerczowych. Atak prowadzi do niedoboru żywotnych glikokortykosteroidów hormonów produkowanych przez te gruczoły. To rzadkie, ale kiedy to nie występuje, nie jest często w rodzinie choroby tarczycy.

Niedokrwistość złośliwą. To poważna postać niedokrwistości, że czasami pojawia się u starszych pacjentów, którzy przebyli chorobę Gravesa lub chorobę Hashimoto. Jest to spowodowane wadliwym odpowiedzi autoimmunologicznej, która prowadzi do niedoboru witaminy B12, niezbędny składnik do wytwarzania czerwonych ciałek krwi.

Reumatoidalne zapalenie stawów. Ta autoimmunologiczna choroba charakteryzuje się zapaleniem ścięgien i stawów występuje u około 2% ogółu populacji, a 7% pacjentów z chorobą tarczycy. Leczenie chorób tarczycy mogą złagodzić niektóre objawy, które są wspólne dla obu chorób.

Przedwczesny siwe włosy. Przedwczesny siwe włosy mogą wysłać cię do salonu fryzjerskiego, ale prawdopodobnie nie gabinecie. Jednak jeśli twoje włosy zaczęły się szary przed 30 rokiem życia lub w przypadku zauważenia niejednolity wypadanie włosów (łysienie plackowate), może i inni członkowie rodziny mają predyspozycje do chorób autoimmunologicznych tarczycy.

Bielactwo. Choroba ta, znana również jako leukoderma, występuje częściej w rodzinach z chorobą tarczycy. Charakteryzuje bezbolesnych białych plam na skórze, zwykle wokół dłoni, stóp, ramion, twarzy i warg.

Niedobór jodu

Jedyna istotna w diecie przyczynia się do chorób tarczycy jest jod. Zbyt mało lub zbyt dużo jodu może wywołać problem tarczycy. Jednym z pierwszych objawów niedoboru jodu jest rozszerzenie w przedniej części gardła zwanym wola, jako tarczycy usiłuje wytwarzać więcej hormonów tarczycy, stopniowo powiększa. Ciężkie przypadki przejść do niedoczynności tarczycy. Niedobór jodu nie jest generalnie problemem w Europie, ale to wciąż dręczy wiele krajów rozwijających się, co czyni go jednym z największych problemów zdrowotnych na całym świecie, wpływając na ponad miliard ludzi. Ciężki niedobór jodu u dzieci prowadzi do upośledzenia umysłowego i różnym stopniu nieprawidłowości wzrostu i rozwoju. Najpoważniejszym skutkiem, to kretynizm, ekstremalna forma uszkodzeń neurologicznych z płodu niedoczynności, która charakteryzuje się upośledzeniem umysłowym brutto wraz z niedoborem wzrostu, głuchota, niemoty i spastyczności.

Jeśli rozwijać wole i żyć w Europie, są szanse, że nie jest związana z niedoborem jodu. Od 1920 roku, ludzie stale się zużywa sól jodowana, rozwiązania opracowane podczas I wojny światowej w celu rozwiązania niedoboru jodu. To było w czasie wojny, że lekarze Army zauważyłem wielu rekrutów miał opuchnięte szyje, szczególnie tych, którzy pochodzą z regionu Wielkich Jezior, który stał się znany jako "wola pasa." Ostatnio, jodu dodano do wielu komercyjnych pieczywa i wyrobów mlecznych. Odnotowano pewne obawy o spadek spożycia jodu wśród niewielkiej części osób. NHANES III stwierdzono, że 20 lat po wstępnym badaniu pobranej w latach 1970, średnie zużycie US jodu spadła o połowę, ale nawet ten poziom jest nadal uważane za wystarczające. Wstępne wyniki innego badania wskazują, że zużycie rządu nadal nie spadnie, ale się stabilizuje. Rząd kontynuuje monitorowanie zużycia jodu.

Przyczyną gwałtownego spadku po 1970 roku może mieć do czynienia z zmiana nawyków żywieniowych. Producentów soli w USA nie są wymagane przez prawo do jodować sól, sole i wiele specjalności, które nie zawierają jod, w tym koszerne soli i soli morskiej, są dostępne. Większość pieczywo produkowane masowo są jodowana, ale w dzisiejszych czasach jest to popularne kupić świeże pieczywo, pieczywo, które nie zawierają jod. Przetworzona żywność, odcinkowych dla wielu ludzi są rzeczywiście wysoka w soli, ale w większości producenci żywności przetworzonej nie używać soli jodowanej.

Niektóre produkty, zwane goitrogens, przeszkadzać w absorpcji tarczycy w jod, ale te produkty muszą być spożywane w bardzo dużych ilościach, aby stanowić zagrożenie. Są to maniok (główne źródło odżywiania roślin w niektórych częściach Afryki), pędy bambusa, słodkie ziemniaki, fasola lima, kalafior i żywności z rodziny, która zawiera kapusta i brokuły.

Za dużo jodu może również prowadzić do problemów w ludzi, którzy są w grupie wysokiego ryzyka zarówno dla rozwoju lub problemy z tarczycą, którzy mają już chorobę tarczycy. Zdrowego gruczołu tarczycy mogą kontrolować ilość jodu, że używa, jeśli jest nadmiar jodu, gruczołu reguluje szybkość jego wytwarzania hormonów, tak że w dalszym ciągu do normalnej ilości hormonu tarczycy. Jeśli już masz nadczynność tarczycy, zbyt dużo jodu najpierw zapyta dławik zmniejszyć produkcję hormonów tarczycy. Jednakże, nie może kontrolować dławik ile jodu jest cala Znalazło się dodatkowe jod i wkrótce zaczyna produkcję zbyt dużo hormonu tarczycy ponownie. Sytuacja ta, znana jako "ucieczce" z hamującym wpływem jodu prowadzi do zwiększonej produkcji hormonu.

Jeśli jesteś niedoczynnością tarczycy z powodu choroby Hashimoto, nie zakładamy, że wzrost jodu w diecie pomoże. To faktycznie może mieć odwrotny skutek. Reakcja tarczycy do więcej jodu jest jeszcze bardziej spowolnić produkcję hormonów tarczycy. Tak więc, jeśli masz Hashimoto, dodatkowo jod może pogorszyć chorobę.

Należy spożywać około 2 gramów soli jodowanej dziennie spotkać zalecanego spożycia diety (RDA) 150 mikrogramów (mcg) jodu dziennie dla dorosłych (patrz tabela 2), i to tylko jeśli nie spożywanie innych źródeł jodu, takie jak opakowane pieczywa i produktów mlecznych. Jeśli jesteś w ciąży, trzeba 220 mcg jodu dziennie. Upewnij się, że Twoja prenatalnych witaminy Zawiera co najmniej 150 mcg jodu w czasie ciąży i podczas karmienia piersią (reszta otrzymasz od jedzenia). Nie wszystkie preparaty multiwitaminowe zawierają wystarczającą ilość jodu.

Większość ludzi się dużo jodu. Instytut Żywności i Żywienia Zarządu medycyny stwierdził, że większość mężczyzn dostać około 240 do 300 mcg dziennie, a kobiety zwykle dostać 190 do 210 mcg dziennie.

Tabela 2: Zalecane dodatki dietetyczne dla jodu

Grupa

RDA

Dzieci w wieku 1-8

90 mcg

Dzieci w wieku 9-13

120 mcg

Dorośli i dzieci w wieku 14 lat i więcej

150 mcg

Kobiety w ciąży

220 mcg

Kobiety karmiące piersią

290 mcg

Źródło: Instytut medycyny Zarząd Żywności i Żywienia, 2002.

Ciąża

Jeśli choroba autoimmunologiczna choroba tarczycy lub działa w rodzinie, są bardziej narażone na rozwój problemów z tarczycą w czasie ciąży i po porodzie. Nadczynność tarczycy wynikające z chorobą Gravesa-Basedowa lub niedoczynności tarczycy wynikające z chorobą Hashimoto zwykle pojawiają się w pierwszym trymestrze ciąży, takie problemy z tarczycą w czasie ciąży może być szkodliwe dla dziecka. Poporodowy tarczycy, z drugiej strony, wydaje się występować w ciągu sześciu miesięcy po porodzie.

Jeśli Ty lub ktoś z rodziny miał chorobę tarczycy, należy mieć sprawdzić lekarz poziom funkcjonowania tarczycy przed ciążą lub po dowiesz się, że jesteś w ciąży. Również rozważyć test na poziom przeciwciał tarczycowych, aby dowiedzieć się, czy przeciwciała anty-Tg i anty-TPO (patrz "Spowolnienie") są obecne. Jeśli pozytywny test na obecność przeciwciał tarczycowych, nawet jeśli nie ma jawnej choroby tarczycy, to istnieje zwiększone ryzyko dla miscarrying lub dla rozwoju poporodowego tarczycy. Badania opublikowane w The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism w 2006 roku wykazały, że szybkie leczenie kobiet w ciąży lewotyroksyny może zmniejszyć to ryzyko. Badanie przeciwciał tarczycy nie jest jeszcze częścią rutynowej opieki ciąży, ale niektórzy eksperci uważają, powinno być. Zapytaj swojego lekarza o tym, jeśli masz chorobę tarczycy w rodzinie.

To było pewne, czy normalny, ale stosunkowo niski poziom T4 u kobiet w ciąży wpływa na rozwój komórek nerwowych z ich dzieci. Podczas gdy niektóre badania wydawały się potwierdzać ten link, inni nie mają. Badania opublikowane w The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism w 2009 r. nie potwierdziły tego połączenia. Naukowcy przebadali 500 dzieci urodzonych w latach 1999 i 2003 w regionie jodu-wystarczy w Europie. Badali poziom hormonów tarczycy u kobiet w 34 tygodniem ciąży i ich dzieci po urodzeniu. Dali poznawczych (psychicznego) testy do dzieci w sześciu miesięcy do trzech lat. Mimo, że przewidywane niemowląt z niższych poziomów T4 musiałby matek o niskich T4S, okazało się, że to nie był przypadek, noworodka stężenia T4 nie były związane z poziomem T4 lub matek funkcji tarczycy. Ponadto, tarczycy zdrowia matki nie wpłynęły później w jej rozwój poznawczy dziecka.

Wyniki te przeczą tych dwóch odnotowanych badań europejskich, które znajdując niski poziom T4 u matek w okresie wczesnej ciąży może być poważnym czynnikiem ryzyka zaburzeniami rozwoju poznawczego w ich dzieci. Jednakże, te poprzednie badania przeprowadzono w rejonach Europy, w których niedobór jodu jest powszechne, co oznacza, że ​​niskie poziomy T4 u kobiet w ciąży, były prawdopodobnie odzwierciedla zbyt małej ilości jodu. Dla porównania, niedobór jodu jest rzadkością w Europie. Badacze uważają, że różnica wyjaśnia różnicę, a wlot jodu matki jest bardziej ważny wskaźnik dzieci funkcji tarczycy niż ich stanu tarczycy.

Skażenie wody

Efekt nadchloranu jodu absorpcji chemicznej na nagłówki kiedy się Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w 2006 r., że zgłaszane niektóre kobiety rozwijają zaburzenia tarczycy po spożyciu śladowych ilości nadchloranu w wodę pitną. Nadchloran jest stosowany w produkcji paliwa rakietowego i pirotechnicznych, a znaleziono zarówno komunalnych oraz studni, w szczególności w obszarach otaczających przedsiębiorstwa przemysłu lotniczego. CDC raport został skrytykowany przez ekspertów tarczycy, którzy studiują skutki nadchloranu, ponieważ nie udało się określić, które tematy w raporcie były predysponowane do chorób tarczycy, ponieważ podstawowym lub związane z chorobą autoimmunologiczną, która mogłaby wytłumaczyć wynik.

Po podaniu w dawkach farmakologicznych, nadchloran jest znane z hamowania wychwytu tarczycy w jodu. Dawno temu, był używany w ten sposób do leczenia nadczynności tarczycy. Według oświadczenia wydanego przez zdrowie publiczne Europejskie Stowarzyszenie tarczycy (ATA), poziomy Nadchlorany w wodzie, które są zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Agencję Ochrony Środowiska (4-18 części na miliard) nie są związane z żadnym znacznym upośledzeniem czynności gruczołu tarczowego w dorosłych. Oświadczenie ATA cytowane badania w regionie Las Vegas oraz w powiatach w południowej Kalifornii obszarach z wykrywalnych poziomów nadchloranu w wodę pitną, że nie znaleziono żadnych dowodów na wzrost albo niedoczynności tarczycy lub innych chorób, w tym raka tarczycy. Badania, które zaangażowane ochotnikach, którzy niskie dawki podane nadchloranu przez dwa tygodnie i innych, że udział pracowników nadchlorany produkcji nie wykazały zmian w czynności tarczycy, zgodnie z oświadczeniem.

Promieniowanie

Narażenie na duże ilości promieniowania w dzieciństwie mogą zaszkodzić tarczycy. Poziom promieniowania stosowanych w rutynowych rentgeny do dentysty lub innych celów diagnostycznych nie jest wystarczająco wysoki, aby mieć wpływ na tarczycę. Jednakże, jeśli otrzymał zabiegi rentgenowskie głowy lub szyi dla powiększonych migdałków lub migdałka gardłowego, powiększonej grasicy, trądzik lub grzybicy jako dziecko w latach 1940 lub 1950, może być zwiększone ryzyko problemów tarczycy, szczególnie rozwoju brodawek, które mogą być nowotworowych. Poziom ryzyka zależy od ilości promieniowania Ci wystawiali i jak często.

Ekspozycja na promieniowanie z opadów radioaktywnych w dzieciństwie zwiększa ryzyko zachorowania na raka tarczycy w późniejszym życiu. Badania przeprowadzone przez National Cancer Institute odkryli zwiększonych zachorowań na raka tarczycy w populacji dotkniętych wypadkiem w Czarnobylu reaktora jądrowego na Ukrainie w 1986 roku i testów bomb atomowych w Europie w latach 1940, 1950 i 1960. Jednak badania pokazują, że osoby narażone na promieniowanie jako dzieci wydanych w latach 1940 i 1950 z obiektu jądrowego Hanford we wschodnim Waszyngtonie nie są na zwiększone ryzyko rozwoju chorób tarczycy, w tym guzów, nowotworów, niedoczynność tarczycy oraz zapalenie tarczycy.

Jeśli uważasz, eksponowano na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie lub Fallouta, porozmawiać z lekarzem na temat oceny tarczycy.

Palenie

Palenie jest dobrze znanym czynnikiem ryzyka chorób serca i nowotworów. Oto kolejny powód, aby nie palić: liczne badania potwierdziły związek między paleniem tytoniu a choroby Gravesa-Basedowa u osób genetycznie predysponowanych do rozwoju chorób tarczycy.

Jedno z badań wykazało, że nie tylko choroba Gravesa bardziej prawdopodobne u osób, które paliły, ale również, że wśród osób z chorobą Gravesa-Basedowa, którzy wędzone były bardziej narażone na rozwój powikłań oczu (patrz "Diagnozowanie nadczynność tarczycy").

Mit i fakt: kelp suplementy

Mit: Jedzenie wodorosty kelp lub suplementacja jest dobrym sposobem, aby zapobiec chorobom tarczycy.

Fakt: Kelp to rodzaj wodorostów, która zawiera duże ilości jodu. Z regularnego spożycia, algi mogą prowadzić do problemów w funkcjonowaniu tarczycy wśród ludzi, którzy tarczycy choroby lub które są podatne na to, bo z historii rodziny. Tych z podstawowej może stać się niedoczynność tarczycy po nadmiernej ekspozycji jodu, podczas gdy te z wolem guzowatym i czasem osób z chorobą Gravesa-Basedowa się nadczynność tarczycy. Ilość jodu w suplementach kelp może wynosić znacznie powyżej RDA 150 mcg dla większości dorosłych. Zawartość i czystość suplementów diety nie są regulowane przez rząd. Jeśli mieszkasz w Europie, to na ogół nie trzeba uzupełniać dietę w jod, gdyż minerał ten jest tak łatwo dostępne w jedzeniu. Jedynym wyjątkiem jest w czasie ciąży. Jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią, trzeba uzupełnić spożycie jodu z prenatalnej witaminy.

Leki

Niektóre leki mogą wywoływać chorobę tarczycy. Na przykład, litu, lekiem powszechnie stosowane do leczenia choroby dwubiegunowego (nazywanego również zaburzeniem maniakalno-depresyjnym) zakłóca wytwarzania hormonu tarczycy obniża ilość wydzielanego hormonu we krwi. Długotrwałe leczenie z wynikami litu w wole w do 50% pacjentów, łagodne niedoczynność tarczycy (często określane jako "subklinicznej niedoczynności tarczycy)" w wysokości do 20%, a jawna (oczywiste), niedoczynność tarczycy, w wysokości do 20%. Rzadziej, ale może także prowadzić do choroby, która jest nie do odróżnienia od zapalenia tarczycy.

Jako inny przykład, amiodaron (Cordarone) lekiem o bardzo wysokiej zawartości jodu, stosowanych w leczeniu zakłóceń rytmu serca może wpływać na tarczycę w różny sposób, co prowadzi do niedoczynności tarczycy lub nadczynności tarczycy. Dla osób przyjmujących amiodaron, nadczynność tarczycy może mieć dwie formy. Jednym z nich jest nadczynność tarczycy indukowana amiodaronem 1 (AIT1), które występuje u pacjentów z wolem guzkowym, w tych przypadkach, nadmiar jodu paliw ekspozycji tarczycy, prowadząc do nadczynności tarczycy. Inny, bardziej powszechne jest chorobą wywołaną amiodaron tyreotoksykozę 2 (AIT2), który następuje przebieg podobny do innych rodzajów rozwiązaniu tarczycy (patrz tabela 1).

W 2009 roku FDA zatwierdziła związane z narkotykami nazywa dronedaron (Multaq), który zawiera nie jod, jako alternatywa do leczenia zaburzeń rytmu serca. Oczekuje dronedaron było stać się lekiem z wyboru, ale okazało się nie być tak skuteczne wobec problemów rytmu serca, jak amiodaron. Jeżeli przyjmujący amiodaron, upewnij się, że lekarz jest monitorowanie czynności tarczycy.

Jeden inny lek, który zawiera jod jest powidon-jodu (Betadine) stosowany w różnych nadmiernie bez recepty jak i miejscowym działaniu antyseptycznym podczas zabiegu.

Jeszcze innym przykładem choroby spowodowane lekami tarczycy obejmuje interferon i interleukiny. Białka te, zwane cytokinami, jest produkowany naturalnie w organizmie i odgrywają ważną rolę w systemie odpornościowym. Właściwości te doprowadziły do opracowania leków schematów wykorzystywanych do leczenia zapalenia wątroby, stwardnienie rozsiane, a także niektórych form raka. Niefortunne efektem ubocznym jest to, że leki te mogą spowodować uszkodzenie tarczycy, zwykle (choć nie zawsze) u ludzi, którzy mają podstawową chorobę tarczycy.

Interferon alfa, stosowany w leczeniu pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, wydaje się mieć większy wpływ na funkcję tarczycy niż interferon beta stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Badania wykazały, że wirusowe zapalenie wątroby typu C u pacjentów przyjmujących interferon alfa są bardziej narażone na nadczynność tarczycy, zwykle powodowane przez rozwiązania tarczycy (patrz tabela 1), jednak niekiedy wywołane przez chorobę Gravesa. Niedoczynność tarczycy mogą rozwijać się w połączeniu z tymi samymi przeciwciał przeciwciał obserwowanych u pacjentów z chorobą Hashimoto. Większość przypadków zaburzeń czynności tarczycy w końcu rozwiązać po interferon alfa zostaje przerwane, ale nie zawsze tak jest. Jeśli potrzebujesz tych leków do leczenia zapalenia wątroby, stwardnienie rozsiane, lub raka, lekarz powinien monitorować czynność tarczycy.

Wiele innych leków może zakłócać funkcji tarczycy. Lekarz prawdopodobnie ostrzegam, jeśli pacjent przyjmuje leki, które mogą spowodować uszkodzenie tarczycy, ale nadal ważne jest, aby czytać uważnie etykiety. Rutynowe stosowanie leków z wysokim poziomem jodu może wywołać nadczynność lub niedoczynność tarczycy zarówno u osób z istniejącą chorobą, takich jak chorobami układu autoimmunologicznego. Zwróć szczególną uwagę na mikrogramów (mcg) kontra miligramów (mg); RDA dla jodu wynosi 150 mcg dziennie, jeszcze wiele lista leków miligramów. Pamiętaj, aby nie mylić dwóch lub błąd może doprowadzić do poważnego przedawkowania: 1 mg wynosi 1000 mcg. Jeśli pacjent przyjmuje żadnych produktów zawierających jod-regularnie, należy porozmawiać z lekarzem.