Cambler

Właśnie został poinformowany, że mam raka płuc

Rak płuc jest rak, który rozpoczyna się w płucach. Jest drugim co do częstości nowotworem u kobiet i mężczyzn. Rak płuc często trwa wiele lat, aby rozwinąć. Gdy nowotwór płuc występuje, komórki nowotworowe mogą oderwać się i rozprzestrzeniania się do innych części ciała.

Rak płuc jest chorobą zagrażającą życiu, ponieważ często rozprzestrzenia się przed jej znaleźć. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje więcej możliwości leczenia niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że jest więcej nadziei na pokonanie raka.

Lekarz używa biopsji powiedzieć typ raka masz. Jest wielce prawdopodobne, trzeba inne badania, aby dowiedzieć się o tym, jak daleko rak postępuje, który nazywa etap.

Zdecydować, najlepsze leczenie dla Ciebie, Twój zespół opieki zdrowotnej musi wiedzieć, jak się da o swoim raku. Może to oznaczać, trzeba się kilka testów. I jest prawdopodobne, że będziesz pracować z więcej niż jednego lekarza lub innego rodzaju służby zdrowia.

Twój zespół opieki zdrowotnej będzie m.in. lekarza, który specjalizuje się w nowotwór zwany onkolog oraz pielęgniarka onkologii. Ten zespół opieki zdrowotnej będzie odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania. I będą one pomóc w ramach każdego z etapów weźmiesz przed, w trakcie i po leczeniu. Twój zespół poinformuje Cię, jakie testy zostały wykonane, a wyniki tych badań. Będą Cię w podejmowaniu decyzji terapeutycznych.

Zazwyczaj leczenie raka płuc zaczyna w ciągu kilku tygodni po diagnozie tak, że masz czas, aby badania lekarz potrzebuje, aby mieć. Masz również czas, aby porozmawiać z lekarzem na temat opcji leczenia. A może chcesz dostać drugą opinię. Będziesz mieć również czas na przygotowanie siebie i swoich bliskich.