Cambler

Ekstrakt z zielonej herbaty

Nazwa (-y) Motywy:

Camellia sinensis. Rodzina: Theaceae

Inna nazwa (-y):

zielona herbata, Chińska herbata, zielona herbata Sencha, japońska herbata, herbata Yame

Opis

Zielona herbata jest otrzymywany z rośliny Camellia sinensis. Czarnej herbaty, zielonej herbaty, herbaty oolong i są wytwarzane z tej samej odmiany roślin. Różne rodzaje herbaty są utworzone z wykorzystaniem różnych sposobów przetwarzania.

Wyciąg z zielonej herbaty zawiera wiele polifenoli, który obejmuje najbardziej aktywny galusan epigallokatechiny, polifenole. Zielona herbata i herbata oolong mają najwyższy poziom polifenoli, co daje im największe korzyści zdrowotne. Fermentacji i przetwarzania zaangażowany w tworzenie czarnej herbaty zmniejsza polifenole poprzez przekształcenie ich do teaflawin i tearubigin. Wszystkie herbaty zawierają katechiny i taniny w różnych ilościach.

Inne istotne składniki zawierają kofeinę, teobrominę i teofilinę. Polifenole z zielonej herbaty są silnymi przeciwutleniaczami.

Herbata jest drugim najbardziej popularnym napojem na świecie i jest zużywana na jej smak i działanie pobudzające.

Wykazały zastosowania

Dowody z badań laboratoryjnych sugeruje, że zawarte w polifenole herbaty, zielonej herbaty, w szczególności może pomóc w zmniejszeniu ryzyka lub spowolnić wzrost pewnych typów nowotworów. Badań przeprowadzonych na ludziach wykazały mieszane rezultaty, jednak.

Teofilina (i, w mniejszym stopniu, teobromina) w akcie herbaty jako lek rozszerzający oskrzela. Herbata klasycznie stosowany w leczeniu łagodnej astmy i zapalenia oskrzeli. Chociaż inne silne leki przeciwastmatyczne, są dostępne z większą korzyścią terapeutyczną, herbata może być korzystne łagodne schorzenia układu oddechowego i bezpieczne, nawet w przypadku dzieci.

Herbata jest stosowany jako stymulant napoju. W metyloksantyny, szczególnie kofeina, zwiększają czujność i wytwarzają łagodne pobudzenie.

Zielona herbata ma działanie przeciwbakteryjne wobec bakterii powodujących biegunkę, a zatem może przyczynić się do leczenia prosty biegunkę. Zielona herbata hamuje również bakterie jamy ustnej. Wraz z fluorkiem, herbata może pomóc w zapobieganiu próchnicy.

Ekstrakt z zielonej herbaty maści wykazano w badaniach klinicznych, aby wyczyścić zewnętrzną i odbytu narządów płciowych brodawki. Specyficzny ekstrakt z zielonej herbaty jest FDA produkt receptę.

Odszkodowania

Należy pamiętać, że ta sekcja informuje o zastrzeżeniach, które nie zostały jeszcze w uzasadnionych przez badania naukowe.

Zielona herbata jest uważana za łagodne moczopędne i skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu.

Sugerowane dawkowanie

Różne dostępne są mocne ekstrakt w kapsułkach. Postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Zielona herbata podawać z luźnych, suszonych liści lub z torebki z herbatą należy zanurzone w gorącym, ale nie oparzenia, wodą przez krótki okres czasu w celu zachowania ważnych substancji chemicznych znajdujących się w liściach.

Skutki uboczne

Jak w przypadku każdego produktu zawiera kofeiny, zielonej herbaty może powodować niepokój, drżenie, drażliwość i problemy ze snem, jeśli podjęte w nadmiernych dawkach lub osób wrażliwych na kofeinę. Skutki uboczne są mniej wspólnego z zielonej herbaty, niż z innych napojów zawierających kofeinę, ponieważ liście są zanurzone w stosunkowo krótszym czasie.

Chociaż zawartość fluorku zielonej herbaty może pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów, herbata zawiera również tanina, który może poplamić zęby.

Ponieważ zawiera ona małe ilości witaminy K, zielona herbata może zmniejszać wpływ leki przeciwzakrzepowe.

Istnieją doniesienia o problemach wątroby u osób przyjmujących skoncentrowane wyciągi z zielonej herbaty, aby zaprzestać używania i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią zażółcenie skóry lub oczu, nudności lub bóle brzucha podczas korzystania z tego produktu.

Ostrzeżenia

Herbata jest używany na całym świecie bez żadnych szkodliwych skutków, jednak zgodnie z ogólną zasadą kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek leków ziołowych.

Interakcje

Nie są znane żadne znaczące interakcje żywności lub leków. Jednakże, ponieważ zielona herbata działa jako łagodny stymulant, najlepiej jest unikać stosowania go do innych używek.

Dodatkowe informacje

Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę renomowanych stron internetowych z ogólnych informacji na temat żywienia.