Cambler

Rak płuca

Fakty na raka płuc

Palenie jest główną przyczyną raka płuc. Prawie 90 procent przypadków uważa się za wynik palenia. Rak płuca jest główną przyczyną zgonów u mężczyzn i kobiet. Uważa się, że rosną na okres wielu lat. Dowiedz się więcej na temat raka płuc ›

Objawy raka płuc

Rak płuc często nie daje objawów w jego najwcześniejszych stadiach, kiedy jest najbardziej uleczalne. Objawy mogą nie występować przez dekadę lub więcej po rak płuca rozwija. Gdy objawy nie występują, często wskazują, że rak płuc rozwinęła się w zaawansowanym stadium, mniej utwardzanej.

Dowiedz się więcej na temat objawów raka płuc ›

Leczenie raka płuc

Naukowcy stale poszukiwanie nowych sposobów leczenia raka płuc. Osób z rozpoznaniem tej choroby mają teraz większą nadzieję na przetrwanie niż kiedykolwiek wcześniej.

Wybory, które masz na leczenie zależy od tych czynników.

Dowiedz się więcej o leczeniu raka płuc ›

Życie z rakiem płuc

Wszystkich zgonów z powodu raka w Europie, najbardziej spowodowanych rakiem płuc. Choć może uważasz, że rak płuc zdarza się tylko do palaczy, że nie jest w rzeczywistości prawdą. Tytoń jest na pewno jednym z czynników, które można kontrolować, ale nie da się uniknąć innych. Więc jakie są czynniki ryzyka? Które z nich można zapobiec?

Dowiedz się więcej o życiu z rakiem płuc ›