Cambler

Raka pęcherza moczowego

Fakty raka pęcherza

Rak pęcherza moczowego jest chorobą, która występuje, gdy nienormalne komórki nowotworowe powstają w pęcherzu. Więcej ›

Jakie są objawy raka pęcherza moczowego?

Wczesne uwagę na objawy jest najlepszym sposobem, aby znaleźć i leczeniu raka pęcherza. Wcześniej stwierdzono raka pęcherza moczowego, tym łatwiej jest w leczeniu - i lepsze szanse na wyleczenie.

Objawy raka pęcherza moczowego może być również spowodowane przez inne, mniej poważnych problemów. Aby znaleźć przyczynę tych objawów, lekarz będzie zrobić serię testów, zapytaj o swojej ekspozycji na czynniki ryzyka, a nie pełną historię medyczną.

Są to jedne z głównych objawów raka pęcherza moczowego.

Krew w moczu. Krwi jest często pierwszym objawem raka pęcherza moczowego. Barwy moczu może być różowe lub głęboko czerwone, w zależności od ilości krwi. Może być to mała ilość krwi w moczu, które mogą być widziane tylko patrząc w moczu pod mikroskopem. W tym przypadku problemem jest zazwyczaj wykrywany podczas rutynowego sprawdzanie z lekarzem.

Dowiedz się więcej na temat objawów raka pęcherza ›

Leczenie: co wiesz o swoich wyborów

Rak pęcherza moczowego może być leczona. Zalecenia dotyczące leczenia zależy od każdego z tych czynników.

  • Typ raka pęcherza masz

  • Rozmiar i położenie guza

  • Twój wiek i ogólny stan zdrowia

  • Czy nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała

Musisz zdecydować się na plan leczenia, gdy wiesz, rodzaju i stadium raka pęcherza masz. Ten rozdział pomoże Ci zrozumieć swoje możliwości leczenia i co jest najlepsze dla Ciebie. Mówiąc o swoich wyborów leczenia będzie jednym z najważniejszych spotkań będziesz musiał się z lekarzem.

Może to zająć trochę czasu, aby wybrać najlepszy plan. Zapytaj lekarza, jak wiele czasu można podjąć, aby zbadać swoje możliwości. Możesz uzyskać opinię innego lekarza przed podjęciem decyzji w sprawie leczenia. Może chcesz porozmawiać z rodziną i przyjaciółmi.

Dowiedz się więcej na temat leczenia raka pęcherza ›

Życie z: jestem w grupie ryzyka raka pęcherza moczowego?

Nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, jeśli masz zamiar dostać raka pęcherza. Pewne czynniki mogą dokonać jedna osoba bardziej narażone na raka pęcherza, niż inne osoby. Są to tak zwane czynniki ryzyka. Jednak tylko dlatego, że jeden lub więcej czynników ryzyka, nie oznacza, że ​​dostaniesz raka pęcherza. W rzeczywistości, można mieć wszystkie czynniki ryzyka i nie zachorować na raka pęcherza moczowego. Albo może nie masz żadnych czynników ryzyka i wciąż go.

Jeśli zgadzasz się z każdym z poniższych stwierdzeń pogrubione, to mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego. Za każdym razem gdy zgadza się ze stwierdzeniem, zadaj sobie pytanie, czy robisz wszystko, aby kontrolować, że dany czynnik ryzyka. To może wydawać się trudne, ale Twoje wysiłki mogą mieć duże korzyści dla zdrowia i jakości życia. Zwrócić się do lekarzy i swoich bliskich, aby pomyśleć o sposobach, które można obniżyć ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego. Niektóre czynniki ryzyka są poza kontrolą, takich jak wiek i rasę. Inne, takie jak palenie tytoniu i narażenia na działanie niektórych chemikaliów, są czynnikami, które można kontrolować.

Dowiedz się więcej na temat raka pęcherza ›