Cambler

Jakie są objawy raka nerki?

Jakie są objawy raka nerki?

Rak nerki często nie powoduje żadnych objawów w początkowej fazie. Jak rak rośnie, oznaki i objawy, takie jak te wymienione poniżej mogą powstać:

Krwi w moczu. Wywołana krwiomocz krwi w moczu jest jednym z najpowszechniejszych objawów raka nerki. Krwiomocz może być spowodowane przez inne guzy takie jak raka pęcherza moczowego lub raka prostaty, nowotworami. Łagodnych chorób, takich jak kamienie nerkowe i infekcje mogą również powodować to. Możesz być w stanie łatwo zobaczyć, krew w moczu. Lub komórki krwi mogą pojawić się dopiero po próbkę moczu bada się pod mikroskopem.

Ból w dolnej części pleców lub boku. Side i bólu pleców są także objawy raka nerki. Ból spowodowany przez nowotwór rozwija się i naciska na sąsiednich organów. Jest to zwykle filc tylko z jednej strony.

Masa lub guzek w okolicy nerek. Jeśli czujesz guzek w okolicy nerek (w dolnej części pleców lub z boku) i nie miał uraz, guz może być obecny. Ból może towarzyszyć guzek.

Zmęczenie. Przewlekłe, niewyjaśnione zmęczenie jest częstym problemem dla osób chorych na raka i jest zwykle związane z niedokrwistością, która zmniejszyła się liczba erytrocytów, które mogą być wykrywane na badania krwi. Może to być spowodowane przez prawie wszystkich nowotworów, jak również w wielu chorobach łagodnych lub nienowotworowych.

Szybka utrata masy ciała. Niewyjaśniony spadek masy ciała, co oznacza utratę wagi bez próby, może być objawem raka nerki.

Inne objawy. Oto inne objawy.

  • Gorączka bez zimno, grypa, lub innej znanej przyczyny

  • Obrzęki nóg i kostek

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Zapamiętaj: Objawy te mogą być powodowane przez raka nerki lub inne mniej poważnych chorób. Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się.