Cambler

Objawy i przyczyny raka mózgu

Raka mózgu

Raka mózgu jest poważną postacią nowotworu, który występuje, gdy jest niekontrolowany wzrost komórek nowotworowych, które tworzą złośliwego guza mózgu. Więcej ›

Jakie są objawy raka mózgu?

Guzów mózgu, objawy zależą od wielkości i lokalizacji guza. Objawy te są spowodowane uszkodzeniem guza robi poszczególnych części mózgu.

Ogniskowych objawów neurologicznych, mogą wystąpić na skutek guza w określonej części mózgu. Oto kilka przykładów tego typu objawów.

  • Osłabienia na jednej stronie korpusu

  • Trudność rozmowy

  • Ograniczone pole widzenia

Gdy nowotwór rośnie, te inne objawy mogą wynikać ze zwiększonego ciśnienia wewnątrz czaszki.

Dowiedz się więcej na temat objawów raka mózgu ›

Objawy drżenie

Objawy drżenia są mimowolne ruchy mięśni, które mogą wystąpić w określonym obszarze ciała. Najczęściej dotknięte i najbardziej zauważalne obszary obejmują ręce, ramiona i głowę, jak i drżącym głosem, czy drżenie wpływa pole głosową (krtani). Objawy drżenie obejmują drżenie dłoni, drżenie głowy i drżenie i drżenie podczas wykonywania zadania, takie jak trzymania widelca lub ołówek. Drżenie może również wystąpić, gdy jesteś w stanie spoczynku.

Określenie "drżenie" najdokładniej odnosi się do małych, rytmicznej ruch wytrząsania, który występuje w układzie z powrotem i-podobne. Jednakże, drżenie jest powszechnie używane w odniesieniu do nagłego szarpnięcia lub skurcze mięśni ciała lub kończyn, takim jak objawy opisane dla zespołu niespokojnych nóg. Wstrząsy mogą wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej występuje w wieku średnim i starszych kobiet i mężczyzn.

Dowiedz się więcej o drżenie ›