Cambler

Radzenia sobie ze skutkami poznawczych guzów mózgu

Jak guzy mózgu wpływa poznawanie

Historia Elaine nie jest wyjątkowy. Guzy mózgu mogą wpływać na funkcje poznawcze, które jest zdolność do myślenia, rozumu, i pamiętać. Wiele osób z guzami mózgu mają problemy z tego rodzaju umiejętności poznawczych, jak również.

 • Stężenie

 • Umiejętności językowe

 • Pamięć

Leczenie nowotworu, takie jak chemioterapia może również uszkodzić mózg i powodować problemy poznawcze. Niektórzy określają to jako "chemio mózgu." Porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy leczenie może tego zrobić. Są pewne leki, które mogą powodować uszkodzenia.

 • Chirurgia

 • Promieniowanie

 • Chemoterapia

Zdaniem ekspertów klinicznych, problemy poznawcze mogą wpływać zarówno funkcje podstawowe i zaawansowane.

 • Podstawowe funkcje są myśli, uwagi i zachowania impulsywne

 • Zaawansowane funkcje są umiejętność planowania, organizowania i podejmowania decyzji

Umiejscowienie nowotworu i stopnia uszkodzenia mózgu określenia rodzaju i nasilenia problemów.

Poznawcze problemy mogą być powolne, aby pojawić. Może nie zauważyć żadnych problemów w ogóle, podczas gdy fizycznie poprawa po chirurgii lub promieniowania. Ale po powrocie do normalnego trybu życia, można znaleźć zadania, które były proste stały się trudniejsze lub wręcz niemożliwe.

Rehabilitacja poznawcza może pomóc

Rehabilitacja poznawcza może pomóc ludziom, którzy mają te problemy. Ćwiczenia umysłowe są jedną częścią rehabilitacji. Oto przykłady ćwiczeń terapeuta może zaprojektować.

 • W celu doskonalenia umiejętności myślenia i rozumowania, terapeuta może poprosić o określenie głównych punktów w ust, lub przejrzeć kilka faktów i dokonać słusznego wniosku.

 • Doskonalenie umiejętności planowania, terapeuta może poprosić o zorganizowanie zestaw instrukcji.

Nauka korzystania z narzędzi pamięci to kolejna część rehabilitacji poznawczej. Na przykład ktoś, kto strzela dużo nominacji może nauczyć się korzystać szczegółowego harmonogramu lub kalendarz. Zegary i budziki może pomóc pamiętać, aby zrobić prace domowe, takie jak wyłączenie piekarnika. Jak można się przyzwyczaić do korzystania z tych narzędzi, można odzyskać zaufanie w zdolność do uczynienia go przez cały dzień, nie zapominając coś ważnego.

Zapytaj lekarza lub psychologa na temat programów rehabilitacji poznawczych. Wiele dużych centrów medycznych i szpitali uniwersyteckich ma centrum rehabilitacji, która może mieć program rehabilitacji poznawczej.

Krok pierwszy: kompleksowa ocena

Pierwszym krokiem w rehabilitacji poznawczej jest dokładna ocena przez neuropsychologa przeszkolony w relacji mózg-zachowanie. Ten obejmuje szereg wywiadów i standardowych testów psychologicznych. Twoja rodzina może uczestniczyć pomóc neuropsycholog dowiedzieć się o zachowanie przed i po guzie mózgu. Dla dzieci w wieku szkolnym z guzami mózgu, psycholog może przeprowadzić rozmowy nauczycieli i obserwować zachowanie dziecka w klasie. Ocena maluje szczegółowy obraz problemów poznawczych i pozwala psycholog zaprojektować plan rehabilitacji.

Rehabilitacji poznawczej zajmuje zaangażowanie

Poznawcze programy rehabilitacji mogą się różnić. Często wiążą się z zespołem terapeutów, takich jak logopedów i specjalistów szkoleniowych poznawczych. Eksperci medyczni polecam intensywne i holistyczne (cały pokój) programów. Na przykład, bardziej intensywny program może zapewnić szkolenie na kilka godzin dziennie, kilka dni w tygodniu, na kilka miesięcy przed osoba wraca do pracy. Mimo, że inne programy rehabilitacji funkcji poznawczych może być mniej wymagająca, być gotowi do poważnego wysiłku z rehabilitacji.

Przed rozpoczęciem rehabilitacji poznawczej, powinno być medycznie stabilny i mieć siłę fizyczną i psychiczną, aby mieć kilka godzin terapii dziennie. Po wprowadzeniu programu rehabilitacji, można zauważyć poprawę w ciągu kilku tygodni. Inne problemy mogą wymagać miesięcy lub lat pracy i wytrwałości przed poprawę widać.

Rehabilitacja może być kosztowne

Niestety, rehabilitacja poznawcza może kosztować dużo. Wiele planów ubezpieczeń medycznych zapłacić za większość rehabilitacji. Ale niektóre plany nie mogą zapłacić za rozszerzonego rehabilitacji lub podejść uważanych za "ekstra". Medicaid i Medicare może również ograniczyć opłaty za rehabilitacji poznawczej.

Oto gdzie można znaleźć informacje na temat bezpłatnej pomocy.

 • W akcie edukacji osób z niepełnosprawnością (IDEA) przewiduje programów przejściowych dla dzieci w wieku szkolnym. Programy rehabilitacji wspólnota zawodowa może pomóc nauczyć się nowych umiejętności zawodowych.

 • Programy kompensacyjne niepełnosprawność państwowe lub federalne może zapewnić pomoc finansową, aby pomóc, jeśli jesteś bez pracy w okresie rehabilitacji.