Cambler

Życie z rakiem jelita grubego

Życie z rakiem jelita grubego

Rokowanie w niektórych nowotworów nadal poprawić i szansa na wyleczenie nadal wzrasta. Oto kilka praktycznych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc w tym trudnym czasie. Dowiedz się więcej ›

Zapobieganiu raka jelita grubego

Rak jelita grubego jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów kobiet i mężczyzn łącznie. Kiedy mężczyźni i kobiety są traktowane oddzielnie, rak jelita grubego jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci w obu płci, według Europejskiego Towarzystwa Raka (ACS). (Dla mężczyzn i kobiet, rak płuc jest główną przyczyną zgonów z powodu nowotworów, rak prostaty jest drugą najczęstszą przyczyną dla mężczyzn i rak piersi jest drugą najczęstszą przyczyną dla kobiet.)

Twoje ryzyko rozwoju raka jelita grubego wzrasta z wiekiem, ale inne czynniki stylu życia i genetyka również odgrywać rolę w zwiększaniu ryzyka.

Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego wzrasta po 40 roku życia. Ryzyko wzrasta gwałtownie zaczynają w wieku około 50 i nadal rośnie z każdym mijającym dziesięcioleciu.

Dowiedz się więcej o profilaktyce raka jelita grubego ›

Życie z kolostomią: porady dotyczące konserwacji i codziennego

Ludzie mogą mieć drugą szansę w życiu, kiedy chirurg zapewnia im stomii. Objawy okazjonalnych plamy krwi lub krwawienie po wypróżnieniu powinien być traktowany poważnie. Samo-diagnozowania lub ignorowanie objawów może spowodować opóźnienie w identyfikacji złośliwego nowotworu lub proces, który może być dobrze zarządzane, jeśli zidentyfikowane wcześniej. Spotykam się z lekarzem lub specjalisty o nazwie gastroenterologa, który wykona odpowiednie procedury diagnostyczne mogą sprawić, że różnica między opóźnieniem lub wczesne rozpoznanie raka i czas leczenia.

Co jest okrężnicy? Okrężnicy jest częścią jelita grubego, który przechodzi z jelita do odbytnicy. Food wchodzi okrężnicę z jelita cienkiego. Pozostałe składniki odżywcze i wodę są wchłaniane przez jelita grubego, jak jedzenie przechodzi przez niego. Następnie odpady są składowane jako stolca w odbytnicy, aż może być wydalona z organizmu.

Dowiedz się więcej wskazówek dotyczących życia codziennie kolostomią ›