Cambler

Krew utajona w kale testu

Co to jest?

A test sprawdza utajoną w kale próbek kału na krew śladami krwi, których nie można zobaczyć gołym okiem. Test ten jest nazywany również stołek lub test gwajakowy Hemoccult. Jest to prosty test chemiczny próbki kału, który obejmuje około pięciu minut czasu przygotowawczego.

Ze względu na krew utajoną w kale Test może wykryć krwawienie z niemal w dowolnym miejscu wzdłuż przewodu pokarmowego, może spowodować wiele chorób wynik pozytywny. Obejmują one zapalenie przełyku, zapalenie żołądka, wrzód trawienny choroby, raka żołądka, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, raka jelita grubego lub polipów i hemoroidy. Wynik może być pozytywny, gdy ktoś został aspirynę lub inne leki, które podrażniają przewód pokarmowy.

Co to jest wykorzystywane do

Test krew utajoną w kale jest stosowany jako test przesiewowy w celu wykrycia raka jelita grubego, zwłaszcza gdy rak jest w jej wczesnych stadiach, a nie powoduje żadnych objawów. Lekarze często zalecają coroczne badanie krwi utajoną w kale dla dorosłych zaczynają w wieku 50 lat. Jeśli masz większe ryzyko raka jelita grubego z powodu osobistej lub rodzinnej historii raka jelita grubego lub polipów, lekarz prawdopodobnie polecam kolonoskopii przesiewowych w raku.

Lekarz może zalecić ten test, jeśli on lub ona podejrzewa, że ​​są krwawienia z gdzieś w przewodzie pokarmowym. Na przykład, dodatnia krew utajona w kale Test może pomóc wyjaśnić dlaczego człowiek opracował niski poziom czerwonych krwinek ( anemia ).

Przygotowanie

Nie należy rozpocząć badanie krwi utajoną w kale, gdy masz aktywnego krwawienia z żylaków odbytu lub szczeliny odbytu lub gdy jest krew w moczu. Dla kobiet, nie rozpocząć badania w czasie miesiączki lub w ciągu pierwszych trzech dni po zakończeniu miesiączki. Rozpoczyna się siedem dni przed badaniem krwi utajonej w kale, przerwać przyjmowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak ibuprofen (Advil, Motrin i innych) i naproksen (Aleve, Naprosyn i inne). Rozpoczynając 72 godziny przed badaniem, aby te zmiany w diecie:

  • Unikaj więcej niż 250 miligramów witaminy C dziennie.

  • Unikaj jedzenia czerwonego mięsa (wołowiny lub jagnięciny), w tym wątroby i przetworzonych mięs lub wędlin.

  • Unikać jedzenia surowych owoców i warzyw, zwłaszcza melony, rzodkiewki, rzepy i chrzanu.

Te żywności i suplementów może wytwarzać dodatnią utajoną w kale badania krwi, nawet gdy nie ma krwawienie z przewodu pokarmowego. To się nazywa fałszywie dodatni wynik testu.

Środki do czyszczenia WC-miska może mieć wpływ na wyniki badania, zbyt, więc powinny być one usunięte z toalety, która będzie używana do pobierania próbek kału do badań.

Jak to się robi

Lekarz lub laboratorium badawcze daje zestaw do wykorzystania do pobierania próbek kału do badania krwi utajonej w kale. Zachowaj ten zestaw w łazience w domu lub nosić przy sobie, gdy jesteś z dala od domu w ciągu trzech dni, że trzeba zbierać próbki kału. Napisz swoje nazwisko i inne wymagane informacje na przedniej slajdów zbiórki. Istnieje kilka różnych zestawów testów dostępne, więc należy uważnie przeczytać instrukcję przed rozpoczęciem.

Spłukiwania toalety dwa razy przed wypróżnienia. Po przeniesieniu się wnętrzności, skorzystaj z jednej z małych drewnianych patyczków z zestawu do zbierania małą próbkę stolca. Umieść tę próbkę kału na slajdzie próbkowania. Powtórz tę procedurę dwa dni lub przez dwa wypróżnienia, niezależnie od sposobu zaleci lekarz. Użyć innej karty każdego dnia. Między próbkami, pokrycie slajdy i przechowywać je z dala od ciepła, światła i silnych środków chemicznych, takich jak wybielacz i jodu.

Po zebraniu wszystkich trzech próbek, uszczelnić kopertę testowego i powrócić zestaw do lekarza lub laboratorium. Nie wysyłamy próbki kału w mailu, chyba że masz specjalną kopertę z Twojego doctorn.

Uzupełnienie

Lekarz może wysłać pismo mail informujący o wyniku. Jeśli nie otrzymaliśmy list w terminie dwóch tygodni od dnia przedstawienia swoje próbki, wezwać swojego lekarza lub laboratorium w celu uzyskania wyników. Jeśli test jest pozytywny, lekarz zwykle zaleci dodatkowe badanie przesiewowe, takie jak kolonoskopia.

Ryzyko

Krew utajona w kale badanie jest bezpieczne i bezbolesne.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpią zmiany w swoich jelit, w tym biegunki lub zaparcia, w okresie badania.