Cambler

Porady dla uczucie najlepiej w trakcie leczenia raka jelita grubego

Gdy pacjent jest leczony na raka jelita grubego, to prawdopodobnie będziesz mieć skutki uboczne tego leczenia. To dlatego, że leczenie na celu zniszczenie komórek nowotworowych może uszkodzić zdrowych komórek w tym samym czasie, dzięki czemu organizm może mieć reakcji. Możesz także mieć objawy choroby do czynienia. Na przykład, jeżeli nowotwór wywiera nacisk na narządu lub części ciała, można odczuwania bólu. Lub guz może zakłócać normalne funkcje jelit.

Działania uboczne mogą być różne w każdej osoby. Niektórzy ludzie nie mają. Inni mają wiele. Niektóre efekty uboczne mogą zmieniać się w czasie, podczas gdy inni pozostają takie same. Działania uboczne mogą być tymczasowe lub mogą być stałe.

Gdy masz skutki uboczne, mogą kolidować z życiem z dnia na dzień. Niektóre działania niepożądane mogą objawy gorzej. Na przykład, jeśli jesteś w depresji, czy nie śpi dobrze, może być zmęczony. W rezultacie, twój ból może czuć gorzej. Pierwsze zwolnienie z jednej efekt uboczny może często pomóc złagodzić innych.

W tym rozdziale dowiesz się, jak radzić sobie z niektórymi z najczęstszych skutków ubocznych leczenia raka jelita grubego.