Cambler

Leczenie raka jelita grubego

Leczenie raka jelita grubego

Są cztery główne sposoby leczenia raka okrężnicy i odbytnicy. Są one zabiegi chirurgiczne, chemioterapię, radioterapię i terapia biologiczna. Inne rodzaje leczenia są badane w badaniach klinicznych. Każdy zabieg ma swoje własne cele. Dowiedz się więcej ›

Jak mój lekarz wiem, że mam raka jelita grubego?

Jeśli masz objawy raka jelita grubego, lekarz będzie chciał wiedzieć, dlaczego. Aby dowiedzieć się, lekarz może zadać pytania dotyczące następujących rzeczy.

  • Twoja historia choroby

  • Twoja historia rodziny nowotwór

  • Twój styl życia, nawyki, w tym diety, czy palą, a jak jesteś aktywny

Lekarz może również zwrócić się do badania, aby sprawdzić, raka jelita grubego. Niektóre z tych badań są takie same, które są używane do przeszukiwania ludzi, którzy nie mają żadnych objawów. Lekarz może poprosić któregokolwiek z tych testów.

  • Cyfrowy egzamin odbytnicy. To egzamin z odbytu. Lekarz wkłada palec w rękawiczce smarowane, do odbytu, aby poczuć dla grudek lub nieprawidłowych lokalizacjach.

Dowiedz się więcej na temat metod leczenia raka jelita grubego ›

Co się dzieje podczas operacji raka jelita grubego

Przed wyjazdem na operację, będzie można spotkać się z chirurgiem, aby porozmawiać na temat procedury. W tym czasie, można zadać pytania i omówić wszelkie problemy mogą mieć. Jest to również dobry czas na przegląd możliwych skutków ubocznych zabiegu i porozmawiać o jego zagrożeń. Można zapytać, czy operacja pozostawi blizny i co te blizny będzie wyglądać. Można również zapytać, kiedy można spodziewać się powrotu do normalnej aktywności. Po omówione wszystkie szczegóły z chirurgiem, będzie podpisanie formularza zgody, który mówi, że lekarz może wykonać operację.

Dowiedz się więcej o tym, co się dzieje podczas operacji raka jelita grubego ›