Cambler

Laparoskopia: obiecująca opcja chirurgiczne raka jelita grubego

Chirurgia

W tym roku ponad 100 tysięcy osób będzie z rozpoznaniem raka jelita grubego, a około 40000 i powiedział, że będzie mieć raka odbytnicy. Raków jelita grubego zabić ponad 50.000 mężczyzn i kobiet rocznie, co czyni je drugą najczęstszą przyczyną zgonów w Europie (po raku płuc ).

Dobrą wiadomością jest jednak to, że liczba zgonów z powodu tej choroby zostały spada w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu poprawy wczesnego metody wykrywania i możliwości leczenia. W rzeczywistości, wiele osób z rakiem jelita grubego żyć długie, pełne życia po przejściu chirurgia-kamień węgielny leczenia tej choroby. Większość osób o raka jelita grubego, znajduje się na wczesnym etapie, przed jego rozprzestrzeniania się w ścianie jelit i do sąsiednich węzłów chłonnych, może być utwardzona.

Złoty standard dla operacji raka jelita grubego jest "otwarta" chirurgia, w którym chirurdzy pokroić na brzuchu, aby go otworzyć w całości. Pozwala to zbadać cały obszar, aby powiedzieć, czy nowotwór rozprzestrzenił się z okrężnicy lub odbytnicy z okolicznych narządów lub do bardziej odległych miejsc, takich jak wątroba, lub u kobiet, jajników i innych narządów rozrodczych. Jeśli jest to możliwe, chirurg usuwa wszystkich nowotworów, a także część normalnej tkanki po obu jej stronach, aby zapobiec nawrotowi nowotworu. Ponadto podejmują one wszystkie naczynia krwionośne i węzły chłonne w okolicach dotkniętych jelita wyeliminować przepływ komórek nowotworowych poprzez tej sieci i do innych części ciała.

Większość wczesne stadia raka jelita grubego są traktowane z chirurgii otwartej. Głównymi wyjątkami są niektóre bardzo wczesne stadium raka, które nie wniknęły głęboko w ścianie jelita. Powierzchowne guzy odbytu mogą być czasami usuwane z instrumentami wkładane przez odbyt-techniki znanej jako Transanal resekcji. Bardzo wczesne nowotwory jelita grubego może być również wystawiony w colonoscope, długi, oświetlony instrumentu, który może być używany w celu wyświetlenia całego jelita grubego i usunąć polipy, łagodne lub rakowe przyrosty tkanki.

Przyśpiesza czas regeneracji

Chociaż często otwarta operacja może leczyć raka jelita grubego, jest główną operacja zazwyczaj wymaga trzech do sześciu dni pobytu w szpitalu i sześć do ośmiu tygodni odzyskiwania w domu, przed powrotem do pracy i inne rutynowe czynności. Nowsza metoda, znana jako wspomaganego laparoskopowej kolektomii, pozwala pacjentom opuścić szpital w ciągu jednego lub dwóch dni i wznowić normalne codzienne czynności w około siedem do 10 dni. To jest rozwiązaniem dla wielu pacjentów z rakiem jest ograniczony do okrężnicy.

Laparoskopia polega pompowania jelita dwutlenkiem węgla, a następnie karmienie mały lekki i kamera wideo, wraz z innymi instrumentami chirurgicznymi, w okolicy przez pół-calowych szczelin w skórze. Aparat jest podłączony do monitora, który daje zespołu chirurgicznego dobry widok wewnątrz brzucha. Narzędzia chirurgiczne są wykorzystywane do wycięcia raka oraz w pobliżu otaczających tkanek. Po chorej części jelita został uwolniony jednym z nacięć jest większa, tak że mogą być usunięte.

Chirurgia laparoskopowa pozwala chirurgom zobaczyć jelita, węzłów chłonnych, wątroby i inne obszary o wyglądają na raka, a także z operacji otwartej.

Zaletą chirurgii laparoskopowej jest to, że zwykle powodują mniejszy ból pooperacyjny niż chirurgii otwartej, ponieważ jest mniejsze nacięcie. Ludzie często odzyskać szybciej i są w stanie wrócić do normalnych czynności wcześniej.

Badania wykazały, że rak jelita grubego nie jest bardziej prawdopodobne, aby wrócić w pacjentów leczonych laparoskopowo niż u osób, które mają otwartą operację. Wskaźniki przeżycia są również podobne w obu grupach.

Inne zagadnienia

Jednym z problemów jest to, że w odróżnieniu od teoretycznego otwartą operacją, w której chirurg może wyglądać i czuć się na zmiany w tkance, chirurg nie może czuć się do guzów, które mogą być trudne do zobaczenia. W rezultacie, lekarz może nie zauważyć, na przykład, środek zagęszczający w ścianie jelita lub rozszerzonej węzłów chłonnych-zmian, które mogą wskazywać na obecność komórki nowotworowej. Jednak, jak wspomniano powyżej, badania dotychczas stwierdzono, że nie wpływa to ujemnie na nawrotu lub Przeżywalność.

Inną kwestią jest to, że laparoskopowa operacja jest skomplikowana i zajmuje trochę czasu dla lekarzy do nauki. Ludzie, którzy są zainteresowani w trakcie laparoskopii powinny być pewien, że są w rękach specjalisty, który wykonał ją kilkadziesiąt razy lub więcej.