Cambler

Jak chirurgii raka jelita grubego wpływa na pracę jelit

Po odcinka okrężnicy usunięte, największa zmiana może wystąpić jest to, że możesz nie mieć normalną pracę jelit. Możesz mieć więcej niż zwykle ruchy jelit. Niektórzy ludzie mają 7 lub 8 dni w ciągu pierwszych miesięcy po zabiegu. A może masz więcej pilną potrzebę wypróżnienia - co oznacza, że ​​gdy poczujesz pragnienie, trzeba dostać się do łazienki szybko, aby uniknąć moczu. Te objawy niepożądane ustępują zwykle w czasie. Może to potrwać około 2 lat, aby w pełni dostosować. Nawet wtedy, prawdopodobnie mieć wypróżnienia od 3 do 4 razy dziennie. I może jeszcze jelita pilność.

Jeśli guz był w odbycie, chirurg może stworzyliśmy specjalną sakiewkę podczas operacji, aby zmniejszyć zakres czasowy dla tego rodzaju problemów jelit. Nazywa się J-pouch. Chirurg tworzy go w tym samym zabiegu usunięcia odbytu.

A funkcje J-pouch jako substytut odbytnicy, aby rozwinąć i utrzymać stołek. Chirurg pętle jelita grubego z powrotem na siebie i zszywki razem, tworząc sakiewkę, która wygląda jak litera "J." woreczek imituje powierzchnię kolekcję, którą miał z odbytnicy. Stolec może wtedy zbierać tam, dopóki jesteś w stanie dostać się do łazienki. Pętla posiada więcej niż stołek drodze prostej. Pozwala to na powrót do stabilnej strukturze jelita szybciej po zabiegu. Możesz być w stanie mieć stabilną pracę jelit po około 3 miesiącach.

W zależności od rodzaju operacji trzeba było, lekarz może potrzebne by utworzyć otwór, zwany stomii lub stomii, w brzuchu, przez które odpady mogą opuścić swoje ciało. To może być tymczasowe lub stałe.