Cambler

Rak jelita grubego

Rak jelita grubego

Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym rakiem u mężczyzn i kobiet. Liczba zgonów z powodu raka jelita grubego zmniejszyła się, co przypisuje się zwiększonej usunięcia polipa i przesiewania. Dowiedz się więcej na temat raka jelita grubego ›

Objawy raka jelita grubego

To ważne badanie może znaleźć problemy i udać się nowotwór śmiertelny.

Wiele osób martwić o swoje jelito grube przeanalizowany w colonoscope., Podczas gdy lęk jest normalny, colonoscope jest niesamowity instrument, który daje gastroenterologii jak ja bardzo bliskie widok jelita grubego, zwany także dwukropek.

To pomaga mi zobaczyć problemy, takie jak zapalenie lub krwawienie, a może uratować życie, jeśli znajdę guz lub malutkie, zwane przyrosty przedrakowych polipów.

Polecam colonoscopies z kilku powodów:

  • Dur, spójne zmiany w funkcjonowaniu jelit, takich jak zaparcia, biegunka, zmiany wielkości i kształtu stolca, i wiele więcej lub mniej wypróżnień niż normalnie dla Ciebie

  • Krwawienie podczas wypróżnień

  • Niewyjaśniony spadek masy ciała

  • Uporczywy ból brzucha

  • Historia rodziny z rakiem jelita grubego

  • Wieku 50 lat i starszych

Dowiedz się więcej na temat objawów raka jelita grubego ›

Leczenie raka jelita grubego

Zabiegi może kontrolować raka i poprawić jakość życia poprzez kontrolę objawów.

Gdy wiesz, stadium raka masz, to jest czas, aby podjąć decyzję w sprawie planu leczenia. Ten rozdział pomoże Ci zrozumieć swoje możliwości i to, co jest najlepsze dla Ciebie. Mówiąc o swoich wyborów leczenia będzie jednym z najważniejszych spotkań będziesz musiał się z lekarzem.

Decydując się na najlepszy plan może zająć trochę czasu. Porozmawiaj z lekarzem o tym, ile czasu można podjąć, aby zbadać swoje możliwości przed Musisz się zdecydować. Możesz dostać kolejnej opinii przed podjęciem decyzji. A może chcesz porozmawiać z rodziną i przyjaciółmi.

Dowiedz się więcej na temat metod leczenia raka jelita grubego ›

Życie z rakiem jelita grubego

 

Co można zrobić, jeśli któryś z ryzykiem raka jelita grubego stosuje się do ciebie? Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, to dokonać zmian w swoim życiu, które pomogą Ci kontrolować, jak wiele zagrożeń, jak możesz. Oto kilka propozycji, które można wprowadzić, które mogą pomóc.

Regularnie ćwiczyć.

Uzyskanie co najmniej 30 minut ćwiczeń każdego dnia może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. Regularne umiarkowane ćwiczenia, takie jak szybkie chodzenie i wchodzenie po schodach, obniży ryzyko. Intensywna aktywność fizyczna, takie jak bieganie czy aerobik, przez dłuższy okres czasu może zapewnić jeszcze większą ochronę. To prawda, nawet jeśli zaczniesz ćwiczenia w późniejszym życiu. Oto kilka sposobów, lekarze uważają, ćwiczenia pomagają chronić:

Dowiedz się więcej o życiu z rakiem okrężnicy ›