Cambler

Najczęściej zadawane pytania na temat raka macicy

Oto kilka odpowiedzi na często zadawane pytania na temat raka macicy.

Ilustracja anatomii obszaru miednicy kobiecej

Pytanie: co to jest macica?

: Macica jest pusta, w kształcie gruszki narządów. Znajduje się w miednicy kobiety między pęcherza moczowego i odbytnicy. Jajowody z obu stron macicy podłączyć do każdego z jajnika. Dolna część macicy nazywa szyjki. Szyjki macicy łączy się z pochwą. Okrągła część środkowa macicy nazywa korpusu. Okrągła część w górnej części macicy nazywa dna. Macicy posiada rozwój płodu w czasie ciąży.

Ściany macicy składa się z trzech warstw.

 • Wewnętrzna warstwa jest nazywana endometrium.

 • Środkowa warstwa jest nazywana myometrium.

 • Zewnętrzna warstwa jest nazywana surowiczą. Surowiczą obejmuje tylko górną część macicy.

Pytanie: co powoduje raka macicy?

O: przyczyn raka macicy, nie są znane. Lekarze uważają, że hormony, które są z równowagi najczęściej przyczyną raka macicy. Jajniki zrobić większość żeńskich hormonów estrogenów i progesteronu. W przypadku macicy jest narażona na zbyt estrogenu przez długi okres czasu, komórki nowotworowe mogą się rozwijać.

P: Jakie są rodzaje raka macicy?

Istnieją dwa główne rodzaje raka macicy. Nazwano je na podstawie tego, gdzie występuje w macicy.

Rak endometrium. Jest najczęstszą postacią raka macicy. Rak, który wzrasta w tkankach, które tworzą okładziny w organizmie nazywa raka. Rak endometrium jest rak, który tworzy się w wyściółce macicy, zwana endometrium. Endometrium tkanka macicy, która pogrubia co miesiąc, tak że będzie ona gotowa do odbioru zapłodnionego jaja. Jeśli nie zapłodnione jaja, przechodzi przez macicy i endometrium kloszy przez pochwę. To jest miesiączka.

Mięsaka macicy. Rakowy może również występować w innych tkankach oprócz endometrium macicy, takich jak mięsień lub mięśniówki macicy. Myometrium działa głównie w czasie pracy, aby pomóc wypchnąć dziecko przez szyjkę macicy i pochwy. Inne obszary, w których mogą tworzyć się raka w tkance łącznej i w zewnętrznej warstwie. Nowotworu w każdym z tych tkanek nazywa mięsaka macicy. Jest to o wiele mniej rozpowszechnioną formą raka macicy.

P: Jakie są objawy raka macicy?

: Są to najczęstsze objawy raka macicy:

 • Nietypowe krwawienie lub wydzielina z pochwy

 • Każde krwawienie z pochwy po menopauzie

 • Ból podczas oddawania moczu lub gdy o wypróżnienia

 • Ból podczas stosunku płciowego

 • Ból w okolicach miednicy i dolnej części brzucha

Objawy te mogą być powodowane przez raka macicy lub kilku innych mniej poważnych problemów zdrowotnych. Tak więc, jeśli wystąpi którykolwiek z nich, porozmawiać z lekarzem od razu.

P: Jakie są czynniki ryzyka raka macicy?

: Pewne czynniki mogą sprawić, że bardziej prawdopodobne na raka macicy. Są to tak zwane czynniki ryzyka. Ale tylko dlatego, że jeden lub więcej czynników ryzyka, nie oznacza to na pewno się rak macicy. W rzeczywistości, można mieć wszystkie czynniki ryzyka i nadal nie rozwijają się choroby. Albo może nie masz żadnych czynników ryzyka i jeszcze dostać raka macicy. Oto główne czynniki ryzyka raka macicy. Wiele z tych czynników ryzyka dla raka endometrium. Ryzyka te obejmują zbyt wiele ekspozycji na hormon estrogen.

 • Tamoksyfen. Tamoxifen jest lekiem stosowanym w leczeniu kobiet, które mają raka piersi. Kobiety, które biorą tamoxifen mają większe ryzyko zachorowania na raka macicy.

 • Estrogenowej terapii zastępczej. Kobiety, które stosują terapię zastępczą bez estrogenów także za pomocą wymiany progesteronu mają większą szansę zachorowania na raka macicy.

 • Rozrost śluzówki macicy. Kobiety, które mają przerost endometrium mają wyższe ryzyko zachorowania na raka macicy. Rozrost śluzówki macicy oznacza, że ​​jest więcej komórek niż powinno być w śluzówce macicy. To się nazywa choroba przedrakowe, ponieważ może on przekształcić się w raka. Kobiety z rozrostu endometrium mogą mieć nietypowe krwawienia.

 • Otyłość. Kobiet, które są otyłe (50 lub więcej kilogramów nadwagi) chorują na raka macicy częściej niż kobiety, które nie są otyłe. Choroby zdrowia związanych z otyłością, takich jak cukrzyca, również zwiększa ryzyko.

 • Wczesne miesiączkowanie. Kobiety, które miały swój pierwszy okres, zanim byli 12 mają większe ryzyko zachorowania na raka macicy.

 • Późna menopauza. Kobiet, które osiągnęły menopauzy po 50 roku życia mają większe ryzyko zachorowania na raka macicy.

 • Starszym wieku. Większość kobiet, które chorują na raka macicy w wieku powyżej 50 roku życia.

 • Historia rodziny raka macicy. Kobiety z członków rodziny, którzy mieli raka macicy jest bardziej prawdopodobne, aby to osiągnąć.

 • Race. African-European kobiety mają większą szansę zachorowania na raka macicy niż biały lub azjatyckich kobiet.

 • Brak ciąż. Kobiety, które nigdy nie były w ciąży mają większą szansę zachorowania na raka macicy.

 • Poprzedni radioterapia do miednicy. Jeśli mieli promieniowanie miednicy w przeszłości, twoje ryzyko zachorowania na raka macicy wzrasta. Te nowotwory zazwyczaj diagnozuje pięciu do 25 lat po radioterapii.

 • Innych nowotworów. Kobiety, które miały jajnika, raka okrężnicy, odbytnicy lub raka piersi, mają większą szansę zachorowania na raka macicy.

P: Dlaczego otyłość zwiększa ryzyko raka macicy?

: Kiedy jesteś otyły, masz więcej tkanki tłuszczowej w organizmie. Tłuszczowe sklepy więcej estrogenów niż tkanki tkanki beztłuszczowej. I więcej estrogenów macicy narażona jest, tym większe ryzyko zachorowania na raka endometrium.

Q: Jak mogę zmniejszyć ryzyko raka macicy?

: Możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka macicy, unikając jak wiele czynników ryzyka, jak to możliwe. Na przykład, dobrze zjeść i regularne ćwiczenia mogą pomóc utrzymać wagę na zdrowym poziomie. Wiele innych kroków obniżyć ryzyko dla raka endometrium. Jeśli nie zamierzasz nigdy mieć dzieci, należy rozważyć użycie antykoncepcyjnej leku w celu ograniczenia tworzenia organizmu estrogenów. Porozmawiaj ze swoim zespołem opieki zdrowotnej o innych kroków, które można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko.

Q: Jakie są dostępne testy przesiewowe na raka macicy?

: Nie ma standardowy test przesiewowy na znalezienie raka macicy. Cytologiczne, badanie rutynowo wykorzystywane w celu znalezienia raka szyjki macicy, nie jest bardzo przydatne w znalezieniu raka macicy. Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka raka endometrium, porozmawiać z lekarzem na temat badań przesiewowych.

Q: Jak jest diagnoza raka macicy wykonany?

: Objawy związane z rakiem macicy może być również spowodowane przez mniej poważnych problemów. Aby znaleźć przyczynę którykolwiek z tych objawów, lekarz poprosi o historii zdrowia i swojej rodziny historii medycyny. On lub ona robi staranne badanie lekarskie. Obejmuje to miednicy egzaminu i testu Pap. Ten test nie pokazuje, czy kobieta ma raka macicy, ponieważ sprawdza komórki w szyjce macicy, a nie macicy. Ale może pomóc upewnić się, że nie masz innego problemu z podobnymi objawami.

Lekarz może zlecić biopsję, aby pomóc postawić diagnozę. Podczas biopsji, lekarz usuwa niektóre tkanki od wewnętrznej wyściółki macicy, zwanej endometrium. Można to zwykle wykonywane w gabinecie lekarskim bez lub z niewielkim znieczulającego. Inny rodzaj biopsji jest rozszerzenie i łyżeczkowanie (D & C). Wiąże skrobanie tkanki z różnych części błony śluzowej macicy. D & C jest zwykle wykonywane w ośrodku chirurgii lub szpitala.

Pytanie: czy mam raka macicy, będzie trzeba histerektomii?

: Chirurgia wykupienia macicy, zwanego histerektomia, jest głównym sposobem leczenia większości typów raka macicy. Czasami, histerektomia może pozbyć się wszystkich nowotworów w organizmie, dostarczając lekarstwa. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do początkowych etapów raka endometrium. Podczas usuwania macicy, chirurg może również wykupić swoje jajowody i jajniki, aby zatrzymać produkcję estrogenów. To pomaga spowolnić lub zatrzymać rozprzestrzenianie się raka macicy. Możesz mieć inne zabiegi przed lub po operacji. Należą do nich promieniowanie, terapii hormonalnej lub chemioterapii.

Q: Jaka jest inscenizacja raka macicy?

: Inscenizacja jest sposób, aby opisać, jak duży rak jest i jak daleko nowotwór rozprzestrzenił. Znalezienie stadium raka macicy pomaga lekarzowi określić najlepsze leczenie dla Ciebie. W przypadku raka macicy, to są cztery etapy.

 • Etap I. Etap I rak macicy jest tylko w macicy. Nie jest w szyjce.

 • Etap II. Etap II rak oznacza, że komórki rakowe są również w szyjce, ale rakowe są do węzłów chłonnych lub innych narządów.

 • Etap III. Etap III rak rozprzestrzenił się poza macicą do obszarów takich jak jajniki i pochwy, ale wciąż jest w okolicach miednicy.

 • Etap IV. Oznacza to, że nowotwór daleko poza miednicy do innych części ciała, takich jak płuca, wątroby, kości lub mózgu.

P: Jakie są metody leczenia raka macicy?

A: Leczenie raka macicy obejmują zabiegi chirurgiczne, radioterapię, terapię hormonalną i chemioterapię.

 • Operacja jest najczęstszym sposobem leczenia dla kobiet z rakiem macicy. Lekarz może podjąć się macicę i zazwyczaj zajmuje się jajowody, jajniki i pobliskich węzłów chłonnych. Ile usuwa zależy od wielkości guza, co wygląda jak komórki nowotworowe i sposób rozsiewu nowotworu.

 • Promieniowanie to inny sposób leczenia raka macicy. Dla takiego traktowania rentgenowskie zabijać komórki nowotworowe. Jeśli kobieta jest wczesnym stadium raka macicy, promieniowanie może być stosowany zamiast zabiegu. Jest to często stosowane po operacji w celu zabicia wszystkich komórek rakowych, która może być pominięty.

 • Hormonalna terapia jest wtedy, gdy leki są stosowane w celu utrzymania komórek z coraz hormonów potrzebnych do wzrostu. Te leki są podawane doustnie lub przez wstrzyknięcie. Podróżują przez ciało we krwi. Leki sterowania komórki rakowe, które są wewnątrz i poza macicą. Hormonalna terapia może być stosowana, aby upewnić się, że komórki nowotworowe nie rozprzestrzeniają. Może to również pomóc złagodzić objawy, gdy rak jest zaawansowany.

 • Chemoterapia jest stosowanie leków przeciwnowotworowych do zabijania komórek nowotworowych. Chemioterapia może być używany, aby upewnić się, że wszystkie komórki nowotworowe zabito. Lub gdy rak jest zaawansowany, chemioterapia może pomóc objawy łatwością. Leki mogą być podawane doustnie lub przez wstrzyknięcie. Tak czy inaczej, leki podróżować po całym ciele, w krwiobiegu.

P: każdy powinien dostać drugą opinię dla rozpoznania raka macicy?

A: Wiele osób z rakiem dostać drugą opinię od innego lekarza. Istnieje wiele powodów, aby uzyskać drugą opinię. Oto niektóre z tych powodów:

 • Nie czujesz się komfortowo z decyzji leczenia.

 • Typ raka jest rzadka, jak z mięsaka macicy.

 • Istnieją różne sposoby leczenia raka.

 • Nie są w stanie zobaczyć eksperta raka.

Q: Jak można kogoś dostać drugą opinię?

: Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać drugą opinię.

 • Poproś główną lekarza. Lekarz może być w stanie polecić specjalistę. To może być ginekologiczny onkolog, chirurg, onkolog, lub promieniowania onkolog. Czasami lekarze współpracować w ośrodków onkologicznych lub szpitali. Nie bój się poprosić lekarza o drugą opinię.

 • Zadzwoń do serwisu informacyjnego rak rak krajowego instytutu. Numer 800-4-CANCER (800-422-6237). Mają informacje na temat oczyszczalni. Należą do nich ośrodków onkologicznych i innych programów wspieranych przez National Cancer Institute.

 • Skonsultować się z oficjalnego katalogu ABM Zarządu certyfikowanych specjalistów medycznych. Ta książka odniesienia od Europejskiej Rady ds. medycznych fachowców można znaleźć lekarzy przez państwo. Daje to ich specjalność, tło, i szkolenia. Jest ona dostępna w większości bibliotek publicznych. Można również zobaczyć je online w www.abms.org.

 • Szukać innych opcji. Sprawdź w lokalnej społeczności medycznej, pobliskiego szpitala lub szkoły medycznej lub lokalnej grupy rzecznictwa dostać raka nazwiska lekarzy, którzy mogą dać ci drugą opinię. Lub zapytać innych ludzi, którzy mieli raka, aby skierować do kogoś.

P: Jakie są skutki uboczne leczenia?

Operacja powoduje przemijające bóle w obszarze działania, ale może ogólnie być sterowane leków. Jesteś prawdopodobnie niewygodne w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu. Pamiętaj, aby omówić bólu z lekarzem lub pielęgniarką. Możesz także czuć się zmęczony i słaby na pewien czas po zabiegu. Może być krwawienie, skurcze, lub wodnista wydzielina z pochwy przez okres do sześciu tygodni po zabiegu. Możesz mieć ból w jej dolnej części brzucha i kłopoty opróżniania pęcherza. Możesz też mieć kłopoty z wypróżnienia. Wszystkie te problemy są zwykle przejściowe. Twoja seksualność jest również wpływ zabiegu, zwłaszcza macicy. Jeśli jesteś w wieku rozrodczym, można rozpaczać, bo można nie mieć dzieci. Możesz także mieć objawy podobne do przechodzenia przez menopauzę. Często zdarza się, że pomaga, aby omówić te kwestie przed operacją ze swoim partnerem i lekarzami.

Promieniowanie wpływa zarówno na komórki nowotworowe i normalne komórki. Skutki uboczne promieniowania zależy od części ciała jest leczony. Typowe skutki uboczne radioterapii są zmęczenie, zmiany skórne, utrata apetytu i nudności. Czasami może się okazać, że pochwa staje się bardziej suche i mniej elastyczne. Stosunek seksualny może być trudne, ponieważ skóra w leczonym obszarze mogą być wrażliwe podczas leczenia. Może także wystąpić biegunka i częste oddawanie moczu. Niektóre z tych działań ustępują po zakończeniu leczenia, podczas gdy inne mogą być trwałe.

Terapia hormonalna może powodować działania niepożądane, jak również. Może czuć się zmęczony. Można też być bardziej lub mniej głodny niż zwykle. Omówić wszelkie skutki uboczne z lekarzem lub pielęgniarką.

Chemioterapia wpływa zarówno na komórki nowotworowe i normalne komórki. Działania niepożądane można zauważyć, zależy od rodzaju i ilości leku wziąć. Typowe skutki uboczne chemioterapii są nudności i wymioty, łysienie, owrzodzenia jamy ustnej, biegunka i zmęczenie. Inne poważne działania niepożądane, które mogą wystąpić zakażenia lub krwawienia są. Wystąpiły gorączka lub krwawienie w trakcie leczenia należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Pytanie: jakie badania kontrolne będzie trzeba po leczonych na raka macicy?

: Po leczeniu raka macicy, będziesz najprawdopodobniej odwiedzić lekarza co trzy miesiące przez pierwszy rok po zakończeniu leczenia. To może trzeba badania kontrolne co sześć miesięcy przez następne pięć lat. Po tym, być może trzeba roczny przegląd. Badania kontrolne mogą obejmować egzaminy miednicy PAP, testy i inne badania, np. krwi i moczu. Może trzeba badań obrazowych, takich jak tomografia komputerowa, ultradźwięków i promieni rentgenowskich. Należy poinformować lekarza, jeśli masz jakieś bóle, obrzęki nóg i krwawienia z pochwy. Nie zapomnij wspomnieć o inne zmiany można zauważyć w swoje zdrowie.

Q: Czy istnieją grupy wsparcia dla kobiet z rakiem macicy?

: Tak. Grupy wsparcia dla kobiet zajmujących się raka macicy odbywają się w całej Europie. Mając kogoś z kim rozmawiać przeżywa podobnych doświadczeń jest często pomocne. Grupy wsparcia również zaoferować informacje na temat możliwości leczenia, rokowanie, i kontynuacja opieki. Lekarz może zalecić jeden w swojej okolicy.

Pytanie: Co to ​​są badania kliniczne?

A: Badania kliniczne są badania nowych rodzajów leczenia raka. Lekarze używać próby kliniczne, aby dowiedzieć się, jak dobrze działa nowe metody leczenia i jakie są ich skutki uboczne są. Zabiegi obiecujące są te, które działają lepiej i mają mniej skutków ubocznych niż obecne zabiegi. Ludzie, którzy biorą udział w tych badaniach mogą wykorzystywać zabiegi przed FDA zatwierdza je. Ludzie, którzy podjęli próby pomaga również naukowcy dowiedzieć się więcej o raku i ludzi, którzy mogą pomóc w rozwoju raka w przyszłości.