Cambler

Rak endometrium

Fakty raka endometrium

Śluzówki macicy (macicy), rakiem występuje, gdy nienormalne komórki nowotworowe powstają w macicy. Macicy, zwana też łono, jest pusta, w kształcie gruszki organ znajduje się w dolnej części brzucha kobiety, między pęcherza moczowego i odbytnicy. Dowiedz się więcej na temat raka endometrium ›

Objawy: krwawienie po stosunku

Krwawienia po stosunku jest chorobą, w której znajduje się dowolny rodzaj światła ciężkim krwawieniem z pochwy po pochwy stosunku. Krwawienia po stosunku, znany również jako krwawienie po stosunku, może wynikać z różnych chorób lub chorób, które obejmują:

  • Nieprawidłowe narośle (takich jak polipy lub mięśniaki) na szyjce macicy lub w macicy

  • Nieprawidłowych komórek szyjki macicy (ewentualnie komórki przednowotworowe)

  • Infekcja lub zapalenie pochwy, macicy lub szyjki macicy

  • Nowotwór złośliwy (rak)

  • Urazu pochwy lub szyjki macicy

Krwawienie po stosunku nie jest normalne. Jednak wiele przyczynami krwawienia po stosunku, takie jak suchość pochwy i dysplazji szyjki macicy, są bardzo uleczalna, jeśli szybko zdiagnozowane i leczone. Leczenie krwawienia po stosunku różna i dostosowana do danego przypadku, będący przyczyną, nasilenia objawów i obecność jakichkolwiek komplikacji.

Dowiedz się więcej na temat objawów raka endometrium ›

Rodzaje leczenia raka macicy

Leczenie raka macicy jest lokalny lub systemowy. Zabiegi miejscowe usunąć, zniszczyć lub kontrolować komórki nowotworowe w pewnej dziedzinie. Chirurgia i promieniowanie jest leczenie miejscowe.

Systemiczne leczenie zniszczenia lub kontrolowania komórek nowotworowych w organizmie. Chemioterapia i terapia hormonalna to zabiegi ogólnoustrojowe.

Możesz mieć tylko jedno leczenie. Lub może mieć połączenie zabiegów. Głównymi rodzajami leczenia w przypadku raka śluzówki macicy i raka macicy, są takie same. Ich cele, porządku i intensywność może się zmieniać na podstawie konkretnego rodzaju i stadium raka masz.

Chirurgia i radioterapia są dwa miejscowe leczenie raka macicy. Pracują albo usunąć lub wyeliminowania guza z macicy:

Dowiedz się więcej na temat leczenia raka endometrium ›

Życie z: raka endometrium

Tak naprawdę nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, jeśli masz zamiar dostać raka endometrium. Pewne czynniki mogą sprawić, że bardziej narażone na ten nowotwór niż inne kobiety. To są twoje czynniki ryzyka. Jednak tylko dlatego, że jeden lub więcej czynników ryzyka, nie musi oznaczać, dostaniesz raka endometrium. W rzeczywistości, można mieć wszystkie czynniki ryzyka i nadal nie rozumiem. Albo może nie masz żadnych znanych czynników ryzyka i wciąż go.

Większość zagrożeń związanych z rakiem endometrium pochodzi zbyt wiele ekspozycji na hormon estrogen. Estrogenów i progesteronu są dwa główne rodzaje hormonów żeńskich. Równowaga między tymi dwoma hormonów w macicy zmienia się co miesiąc w czasie cyklu miesiączkowego. Te dwa hormony muszą być w odpowiedniej równowagi w macicy, aby być zdrowym.

Dowiedz się więcej o życiu z rakiem endometrium ›