Cambler

Uzyskać wsparcie w trakcie leczenia raka trzustki

Radzenie sobie ze swoimi uczuciami jest często łatwiejsze, jak dowiedzieć się więcej o swojej chorobie i uzyskać wsparcie od innych. Lekarze, pielęgniarki i innych członków zespołu medycznego może odpowiedzieć na Twoje pytania. Rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną lub innymi, które miały raka może pomóc. Spotkanie z pracownikiem socjalnym, doradcą lub członka duchowieństwa może również pomóc. Wielu chorych na raka uczestniczyć grupy wsparcia, gdzie akcje, co nauczyłem się na temat raka i jego leczenia. Oto kilka sposobów, które mogą okazać się wsparcie.

  • Poprosić pielęgniarkę lub pracownika socjalnego w szpitalu lub klinice zaproponować lokalnej lub krajowej grupy wsparcia lub organizacji rzecznictwa.

  • Zadzwoń PanCAN, na raka trzustki Action Network, na 1-877-272-6226 lub www.pancan.org. Oferują one edukację i zasobów dla osób z rakiem trzustki. Mogą wykonywać indywidualną wyszukiwanie badań klinicznych. Mają też sieć wsparcia dla opiekunów.

  • Zadzwoń Cancer Information Service National Cancer Institute jest na 1-800-4-raka (1-800-422-6237) lub www.cancer.gov. Mają informacje na temat zasobów.

  • Zadzwoń europejskiego Cancer Society na 1-800-ACS-2345 (1-800-227-2345) lub www.cancer.org. To organizacja non-profit pomaga pacjentom i ich rodzinom.