Cambler

Rak trzustki

Fakty raka trzustki

Raka trzustki jest chorobą, w której złośliwe komórki rosną w trzustce, gruczołu się za żołądku i przed kręgosłupa. Więcej ›

Objawy: ból brzucha

Ból brzucha jest każdy ból lub dyskomfort, który występuje pomiędzy dolną piersi i krocze. Powszechnie określa się jako "brzuchu" brzucha składa się z wielu narządów, w tym żołądka, jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, przełyku, a także liczne naczynia krwionośne. Ból brzucha może być uogólniona, występujących w całej jamie brzusznej, lub może być obecna w małej powierzchni brzucha.

Ból brzucha jest symptomem różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i schorzeń, takich jak niestrawność, stres, zakażenia, kamica żółciowa, zapalenie, niedrożność jelit, wrzód trawienny, i raka. Ból brzucha może również wystąpić jako skutek uboczny leku.

Dowiedz się więcej o ból brzucha ›

Lecznicze: wybory na raka trzustki

Naukowcy stale poszukiwanie nowych sposobów leczenia raka trzustki. Osób z rozpoznaniem tego nowotworu mają teraz większą nadzieję na przetrwanie niż kiedykolwiek wcześniej.

Wybory, które masz na leczenie zależy od tych czynników.

  • Rodzaj, wielkość i położenie guza w trzustce

  • Wyniki badań laboratoryjnych

  • Stopień choroby, zwany etap

  • Stanu zdrowia i wieku

  • Twoje obawy i preferencje osobiste

Wiele osób chce nauczyć się wszystko, o swoich wyborów i leczenia raka, tak aby mogli oni podejmować decyzje o ich pewność opieki. Jeśli jesteś jednym z nich, jesteś może mieć wiele pytań. Na przykład, większość osób z rakiem trzustki chcę wiedzieć, czy będą musieli zmienić swoje normalne działania po zakończeniu leczenia. Lekarz jest najlepszą osobą do odpowiedzi na pytania.

Dowiedz się więcej na temat możliwości leczenia ›

Życie z: jestem w grupie ryzyka raka trzustki?

Nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, jeśli masz zamiar dostać raka trzustki. I nie wiadomo, sposób, aby temu zapobiec. Pewne czynniki mogą sprawić, że bardziej narażone na ten typ raka niż inne osoby. Są to tak zwane czynniki ryzyka. Niektóre czynniki ryzyka, takie jak wiek i historii rodziny, są poza kontrolą. Inne czynniki ryzyka, takie jak palenie i diety, mogą być sterowane. Oto najczęstsze czynniki ryzyka raka trzustki.

Palę i nie palili w przeszłości.

Palenie jest czynnikiem ryzyka dla wielu rodzajów raka. Jest również czynnikiem ryzyka w raku trzustki.

Dowiedz się więcej na temat ryzyka raka trzustki ›